Skocz do zawartości
damian665

szrpnięcie i stukniecie przy puszczeniu gazu na 1 biegu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dziś zauważyłem ze jak jade na 1 tak troszke szybciej i puszcze noge z gazu to coś suknie i szrpenie z przodu z lewej strony, ćyżby to któraś poduszka silnika??

dodam że na jesieni robiłem przednie zawieszenie oraz wymieniłem tą poduszke silnika co jest z przodu

 

te dwie kolejne poduszki równie łątwo jest wymienić jak tą przednią???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszka albo poduszki amortyzatora albo tuleja wahacza, ja jutro jadę na wymianę tuleji po wpadnięciu kołem w wielką dziurę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie przednie było robione na jesieni, moze z 3kkm temu wieć wątpliwa sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poducha, pewnie filtr oleju wali w belkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą poduszke koło filtra już wymieniałem na jesieni, zostały te pozostałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem.. jak dam jedynke i puszcze troszke szybciej sprzęgło dam gazu to mam takie szarpiecie i stuk.. zastanawialem sie wlasnie co to moze byc pomyslalem o poduszce i tuleji.. w grudniu wymieniałem tez przednie zawieszenie amortyzatory spreżyny tarcze klocki itp.. ale nie moge do tego dotrzec bede nusial sie chyba wyskoczyc na trzepaczki do mechanika.. kolego jesli znajdziesz znajdziesz szybciec co to stuka i szarpie to daj znac.. Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie objawy to miałem jak była wyje...na przednia poduszka, moze to sprawdzić zaciagajac reczny i ruszać to wtedy silnik w góre skacze

a teraz to mam że jak puszcze noge z gazu na jedynce to mi stuka

 

 

a jak sprawdzic cze te pozostałe poduszki są już wyrobione???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

Witam kolegów.

A czy pod uwagę bierzecie przeguby? Bo przy puszczaniu sprzęgła jak są luzy to najpierw ten luz jest niwelowany a potem dopiero ośka "ciągnie". U mnie jak przegub umierał to podczas hamowania silnikiem tak samochodem trzęsło (nie mówiąc o hałasie) , że myślałem , że zaraz koło mi odleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas hamowania nie ma takich objaw.. pojawiaja mi sie tylko przy ruszaniu z 1 i potem jak zmieniam z 2 na 3 to mam takie szarpniecia.. stawiam własnie na poduszki.. ale o sprawdze dopiero w sobote..(brak czasu)

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem forum i jest opis jak wyminić tą poduszke po lewej stronie stojąc z przodu auta, ale nie ma jak wyminić tą koło skrzyni biegów

 

moze mi ktoś napisać czy warto sie brać samemu za wymiane tych poduszek i jak to zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć kanał lub podnośnik oraz coś do podwieszenia silnika lub podparcia skrzyni od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej bedzie oddac to do mechanika.. jak ktos ma sprzet czas to owszem mozna sie bawic ale tak to po co sie brudzic mechanik zrobi przychodzisz odebrac i ba.. no tylko trzeba miec mechanika ktory to dobrze zrobi..:P

 

ja bym sam tez pogrzebał ale brakuje mi sprzetu.. wiec oddam w dobre rece..:Dl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama robota nie jest zbyt pracochłonna bo widziałem jak mechanior to robi i nie zabrało mu to za dużo czasu :) ale trzeba mieć do tego sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanał jest, silnik jak coś to mozna unieść podnśnikiem od dału, tylko nadal nie wiem jak sie do tego zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama robota nie jest zbyt pracochłonna bo widziałem jak mechanior to robi i nie zabrało mu to za dużo czasu :) ale trzeba mieć do tego sprzęt.

 

 

potwierdzam.. nie wiem jak w ropniaczkach ale w silniku 2e żeby wymienić poduszkę od strony skrzyni to dobrze mieć klucz nasadowy o metrowej długości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności