Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mieszkam na stałe za granicą, miałbyś troszkę za daleko z Koszalina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A posiada ktoś może numer tego czujnika do sprzęgła żeby działał tempomat. Potrzebny mi do Passata b5 fl 1,9 tdi 131KM 2004r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem skrzynię z DMX na DHF. Auto odpala, wsteczny działa, kodowanie silnika zmienione z 00001 na 00002, kodowanie CAN zmienione z 00005 na 00004 gdyż miałem błąd 01315. Auto szarpie hamowaniu silnikiem w zakresie 900-1100RPM. Po dodaniu gazu drżenie ustaje. Błędów brak w ECU, Can Gateway, ABS. Czy coś powinienem jeszcze zmienić?

Edytowane przez Stachu272

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic więcej nie robiłem i u mnie nic się nie dzieje. Masz raczej problem ze skrzynią lub dwumasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie CAN powinno być 00004 czy 00006? U mnie gdy zakoduję 00006 pali się kontrolka ABS i hamulców. Kodowanie 00004 przyjmuje bez problemów. Jakie powinienem mieć kodowanie? To się dzieje tylko po puszczeniu gazu na biegu w tym zakresie obrotów. Po wciśnięciu gazu drżenie ustaje. Poza tym innych drgań przy uruchomionym silniku brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie ruszam sterownika ABS - nie mam nawet możliwości zmiany kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie przekładałem sobie i koledze passata z automatu na manual i po zmostkowaniu przekaźnika w gnieździe nr 13(piny 6 i 8) auto bardzo słabo odpala. Przekaźnik nie może załączyć rozrusznika. Najpierw zaczyna cykać i dopiero po jakimś czasie auto odpala. Taki sam problem miałem u siebie i u kolegi. Dlaczego tak się dzieje??? może trzeba jeszcze coś zrobić.?????? macie taki problem???

 

 

nikt nic nie wie?????????????? co z tym odpalaniem?????? a myślałem, że temat się rozwinie i mieliście podobne problemy

Edytowane przez all1212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekładce z automata na manual (AFN'99) nie mam podpiętego czujnika sprzęgła. Chcę założyć sobie tempomat. Manetkę i wiązkę już mam. Szukałem po schematach i nie mogę znaleźć jak u mnie go podłączyć. Na forum wyczytałem że do pinu 66 ale to się tyczy poliftowych.

 

Druga sprawa to gdy puszczę gaz na wyższych biegach to w okolicach 1000RPM buda zaczyna drżeć. Gdzieś wyczytałem, że może to być wina braku czujnika sprzęgła i komputer widzi sprzęgło jako cały czas wciśnięte i nie zmienia wtedy kąta wtrysku.

 

Ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki ponownie.

Znajomy właśnie kupił anglika z 5 biegową skrzynią. Sprzedał już pompę abs-ów. Ogólnie auto odpaliłem i sprzęgło chodzi ładnie. Spkrzynia jest z awx takową też wolałbym bo miałem już 6. mam kilka pytań, bo teraz:

rozrusznik mój będzie pasował? gdyż będzie to skrzynia 5 biegowa.

Sanki nie pasują, ale postaram się wychaczyć tamte w cenie.

pedały? Czytałem ale nie doczytałem. Czy pedał od sprzęgła podejdzie do podpinki do mojego z automatu?

Co z tą uszczelką? bo chyba wyczytałem, że jej nie potrzebuje gdyż jest skrzynia 5.

Co z tą pompką od sprzęgła? bo rzekomo z anglika nie pasuje do europejczyka tak? Jak wygląda sprawa z przewodami bo też tej kwestii nie wyczytałem ;/

półosie pasują z anglika wybierak też.

kwestia elektroniki w miare zrozumiała

łożysko igiełkowe

skrzynia, 2 mas i sprzęgło. te używane żekomo jest dobre. Jak odpaliłem to 2 masa nie słyszałem i też pedał sie trząsł się, było jedynie takie delikatne zejście z obrotów, ale to tylko w danym momencie. Wydaje mi się, że może być to wina łożyska oporowego.

 

Coś przeoczyłem?

 

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam takie pytanie okazało sie ze kupiłem auto po przekładce skrzyni i nie działa tempomat gdzie podpiac czujnik sprzegła w 1,8t z2003r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka moze byc przyczyna ze nie moge zakodowac silnika obecne kodowanie to 11501 a kanale 19 can gatwey pojawia sie błąd 01315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się założyć tempomat. Okazało się, że czujnik położenia pedału sprzęgła do prawidłowej pracy silnika po zmianie na manual jest jednak potrzebny. Zniknęły dziwne drgania przy puszczonym pedale gazu na niskich obrotach. Zmiana biegów nie musi być już taka delikatna, nie czuć szarpnięcia. Podczas puszczenia i wciśnięcia gazu nie czuć, takiego szarpnięcia, jakby gdzieś był luz pomiędzy skrzynią i silnikiem. Czujnik podpiąłem wg schematu instalacji elektrycznej do passata 98r.. U mnie w kostce komputera nie było przewodu do czujnika sprzęgła. Trzeba poprowadzić przewód i wpiąć się w pin nr 46 w komputerze.

 

Mój Passat to 1.9 110KM, AFN. Model 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przymierzam się jutro powoli do przekładnik automatu na manual w moim b5 AEB. Silnik i skrzynia kpl już czekają do odbioru. Mam też półosie, zwrotnice, podstawę pedałów i pedały, układ wysprzęglania, pompę hamulcową, układ zmiany biegów zegary, komputer, udało mi się nawet wytargać przekładnie i kolumnę kierowniczą, wszystko z jednego auta. Ogarnięcia mechaniki się nie boję, ale gorzej z elektryką. Wsteczny jest opisany dla diesla a z tego co wyczytałem to nie zawsze jest tak samo. Czy ma ktoś info jak zrobić wiązkę wstecznego do benzyny i jakąś zworę przekaźnika, by auto opalało.?

 

PZDR>

Edytowane przez kris85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za pomoc :P Auto fruwa, jest kilka różnic w stosunku do diesla wiec jak coś to zapraszam na PW.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie avf tez juz przerobiony tak że dzięki koledzy za wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc potrzebuje wiedzieć dokładnie jakie części potrzebuje do przekładki z automata na skrzynie manualną pacjent W8 4.0 kombi z góry dziękuje

By marcin_pesel,

temat połączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby się komuś ostał po przekładce drewniany drążek zmiany biegów z tiptronika to chętnie przygarnę :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z powodu  uszkodzenia automatycznej skrzyni biegów 5HP w moim B5 2,5 tdi  zmieniłem skrzynie na manualną  z 2004r   zrobiłem tak jak w opisach na forum lecz auto kreci i nie odpala nie działa nie wyświetla się nic na na liczniku tak jakby  nie miał prądu przekażnik nr 13 zmostkowany  auto kreci i tyle , wcześniej wszytko grało  odpalał od strzała  kontrolki były a teraz cisza i tak szukam na necie i na nic nie mogę trafić proszę o jakieś  podpowiedzi auto stoi już trzy miesiące wiązki od komputera skrzyni i inne są  chyba że ktoś umiałby to zrobić  oczywiście nie za darmo  mój nr tel 600 826 837   lub [email protected] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowania wszystkie zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę bo po odłączeniu  wiązek od skrzyni i lewarka auto nie ma prądu na konsoli  zero  podłączenie vcds  nie możliwe prądu nie ma działają tylko z szyby z kluczyka jak auto zamykam alarm  i swiatła awaryjne na fisie nic cisza nic nie ma tylko kreci rozrusznikiem po zmostkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności