Skocz do zawartości
Gość piki

Passat b6 w Auto Bild TÜV Report 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piki

co sadzicie o wyniku Passata?

 

http://www.roadlook.pl/technika/auto-bild-tv-report-2008-mazda-2-i-3-na-szczycie.html

 

niby pozycja w srodku tabeli nie powinna cieszyc, ale chyba 4,9% usterkowosci to zle nie jest?

Moj model raczej podciąga wynik Passata, 73 tysiace kilometrów w rok i 5 miesięcy praktycznie bez usterki!

 

a patrzac na wyniki Mazdy, no no no nowa 6 niedosc ze ladna jesli utrzyma srednia wynikow Modeli mazdy bedzie naprawde ciekawym kąskiem :721:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dodać człowieku. Tylko tyle że Toyota to toyota, a VW .......:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Co tu dodać człowieku. Tylko tyle że Toyota to toyota, a VW .......:D

 

no w 2-3 latkach czyli autach jakie mnei interesują (w związku z użytkowaniem B6) VW Golf wypadl lepiej od jakiejkolwiek Toyoty ;) wiec honor VW uratowany ;) a Toyota, coz, niezle ale w tym przedziale wiekowym lepiej napisac że Mazda to Mazda :721:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Piki szczególnie że mazda to bardzo popularne auto które widuje się na co dzień na ulicach Europy w zastraszających ilościach;). Nawet sieci dealerskiej w Polsce nie mają (przynajmniej nie widziałem ani jednego salonu mazdy).

Natomiast toyota robi auta w ogromnych ilościach (2 miejsce po GM) i to trzeba wziąc pod uwagę chociaż również trzeba przeznać że nie zawsze mają wyczucie piekna czy finezji.:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Tak Piki szczególnie że mazda to bardzo popularne auto które widuje się na co dzień na ulicach Europy w zastraszających ilościach;). Nawet sieci dealerskiej w Polsce nie mają (przynajmniej nie widziałem ani jednego salonu mazdy).

Natomiast toyota robi auta w ogromnych ilościach (2 miejsce po GM) i to trzeba wziąc pod uwagę chociaż również trzeba przeznać że nie zawsze mają wyczucie piekna czy finezji.:cool:

 

no coz, mylisz się :D oto autoryzowana siec dealerska Mazdy,,,, nie na syberii ,,,,,, a w Polsce ;)

http://www.mazda.pl/dealers.html

chyba 20 serwisów autoryzoanych mazdy jest w Polsce

 

a tak poza tym to mazda jest bardzo popularnym autem np w Niemczech czy Austrii czy u Angoli, o USA nie wspomnę gdzie mazda6 w wersji 4x4 byla hitem sprzedazy, w Austrii np i Niemczech bywam bardzo czesto i bardzo wiele Mazdy 6 mijam za kazdym razem, nawet moj kontrachent z Niemiec jezdzi wlasnie 6-tką i strasznie mi ja zachwalal kiedys ;) a w Austrii o wiele czesciej spotyka się 6-tkę od np Avensis, zawsze mnie dziwilo ze Mazda szerokim łukiem omijala nasz kraj, ale od chyba roku istnieje juz oficjalnie autoryzowana siec mazdy w Polsce :P co prawda ich ilosci sprzedazy aut nie rownaja sie z Toyota, ale niby co ma wspolnego ilosc sprzedazy aut z wynikami TUV dotyczacymi awaryjnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w tym roku Mazda ma otworzyc oficialna siec salonow sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mik@

niby pozycja w srodku tabeli nie powinna cieszyc, ale chyba 4,9% usterkowosci to zle nie jest?

 

Chodzi o poważne usterki wiec pozycja w tabeli niezbyt cieszy.

Problemy opisywane na forum to chyba raczej usterki mniej istotne (pomijając temat hamulców)... ale duperele też potrafią człowieka wnerwić :P

Jednak Avensis, A4, Octavia wyżej... ale np. A6 podobnie jak Passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze doszla akcja z wymiana kola zamachowego ktora tez w sumie jest dosc istotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no coz, mylisz się :D oto autoryzowana siec dealerska Mazdy,,,, nie na syberii ,,,,,, a w Polsce ;)

http://www.mazda.pl/dealers.html

chyba 20 serwisów autoryzoanych mazdy jest w Polsce

 

a tak poza tym to mazda jest bardzo popularnym autem np w Niemczech czy Austrii czy u Angoli, o USA nie wspomnę gdzie mazda6 w wersji 4x4 byla hitem sprzedazy, w Austrii np i Niemczech bywam bardzo czesto i bardzo wiele Mazdy 6 mijam za kazdym razem, nawet moj kontrachent z Niemiec jezdzi wlasnie 6-tką i strasznie mi ja zachwalal kiedys ;) a w Austrii o wiele czesciej spotyka się 6-tkę od np Avensis, zawsze mnie dziwilo ze Mazda szerokim łukiem omijala nasz kraj, ale od chyba roku istnieje juz oficjalnie autoryzowana siec mazdy w Polsce :P co prawda ich ilosci sprzedazy aut nie rownaja sie z Toyota, ale niby co ma wspolnego ilosc sprzedazy aut z wynikami TUV dotyczacymi awaryjnosci ?

Mój kontrahent (tak się pisze to słowo) jeździ Merolem, Audi albo BMW. Przykre, ale nie jeżdżą Mazdami. A co do autoryzowanych dealerów to umowa ma być podpisana w maju br. a nie tak jak teraz np. w Rzeszowie gdzie mazda sprzedawana jest z jakimiś Hundaiami i czymś jeszcze. Śmiechu wart ten dealer. Jak reszta tak wyglada jak w Rzeszowie to mozna tylko płakać:eek:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Mój kontrahent (tak się pisze to słowo) jeździ Merolem, Audi albo BMW.

 

fajnie, ale co to ma do rzeczy? nie łapę, czemu o tym piszesz?

ja napisalem o mazdzie bo o tym byla mowa, a tutaj,,, ?

 

Przykre, ale nie jeżdżą Mazdami.

 

a niby czemy ci przykro z tego powodu? chcialbys zeby miał mazdę?

 

w Rzeszowie gdzie mazda sprzedawana jest z jakimiś Hundaiami i czymś jeszcze. Śmiechu wart ten dealerŚmiechu

a smiechu warty z jakiego powodu, ma slaby serwis czy smieszne ze serwisuje dwie czy trzy marki??? a co w tym zlego ze ktos serwisuje Hyundaia i Mazdę jednoczesnie? wazne zeby robil to solidnie i byl autoryzowany, do mieszanych salonów się przyzwyczajaj powoli bo coraz ich więcej, w Wwie np Toyota z Hondą, czy większośc Reno z Dacią i często z SsangYoungsrongiem jakimś czy Ople z Chevym, no i VW z Audi np, wiele jest teraz salonów i serwisów mieszanych.

 

ja smiechu w tym nie widze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że prwdziwy Niemiec jeździ autem niemieckim, a to wpływa na zainteresowanie takimi markami jak Mazda, Honda czy Toyota. Żaden z moich znajomych czy klientów nie ma mazdy a nawet japońskiego auta (przykre dla rozwoju Mazdy ale prawdiwe).

Wiadomo że marki z jednej grupy sprzedaje się czasami razem !!! Ale żeby obok siebie stała Honda i Toyota no no - w tym samym budynku u jednego autoryzowanego dealera. Przyślij zdjęcie i namiary bo nie wieżę.:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ligand17

Wiadomo że marki z jednej grupy sprzedaje się czasami razem !!! Ale żeby obok siebie stała Honda i Toyota no no - w tym samym budynku u jednego autoryzowanego dealera. Przyślij zdjęcie i namiary bo nie wieżę.:cool:

 

Pod Warszawą na Puławskiej koło Auchana - salon Chodzeń, bo o nim zapewne pisze Piki - jednocześnie prowadzi Hondę i Toyotę.

 

http://www.chodzen.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod Warszawą na Puławskiej koło Auchana - salon Chodzeń, bo o nim zapewne pisze Piki - jednocześnie prowadzi Hondę i Toyotę.

 

http://www.chodzen.pl/

dobre :)

 

ja czekam jeszcze na serwis VW/Audi + Opel (GM) :rolleyes:

 

kolega ma Mazde 6 MPS, miodzio :) dla tego auta chyba bym zdradzil VW :)

 

za 130tys zl ma auto z PELNYM wyposazeniem, na skorze itepe i itede ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem i nie widzę na jednej stronie Hondy i Toyoty (osobne wejścia na osobne strony). Czy w tym salonie w jednym pomieszczeniu stoi Honda a obok Toyota? Wątpię szczerze bo Toyota by się na to nigdy nie zgodziła. Jeden facet może to prowadzić, ale pewnie wejścia są osobne i traktowane jest to jako dwa oddzielne salony.

Dla mnie wspólny oznacza wspólną stronę tj na jednej ta i ta marka (przynajmniej link czy reklama) oraz fizyczny jeden salon z jednym wejściem i samochody segmentu A razem, B razem itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
dobre :)

 

ja czekam jeszcze na serwis VW/Audi + Opel (GM) :rolleyes:

 

kolega ma Mazde 6 MPS, miodzio :) dla tego auta chyba bym zdradzil VW :)

 

za 130tys zl ma auto z PELNYM wyposazeniem, na skorze itepe i itede ;)

 

tako chodzilo mi o Chodzeńa, jest to jedna firma majaca dwie autoryzowane stacje z jednym parkingiem i jednym ogrodzeniem ale faktycznie w dwoch budynkach, wjazd do serwisu nawet jest jeden ale zaraz za wjazdem Toyota jedzie w lewo a Honda w prawo.

W Wwei jest kilka salonow oferujacych nowe auta roznych marek, np na Jana Pawla spotkasz w jedynm salonie nowego LExusa JAguara Mercedesa Audi i BMW, a swojego czasu w BlueCity byl salon w ktorym byly nowiutkie Golfy, Astry i inne, Fiaty, Alfy, fordy, itd itp obok siebie nowe z gwarancją polska od glownych polskich przedstawicielstw z przedstawionymi promocjami aktualnymi danych marek, ale ten sie zwinał po kilku miesiącach akurat.

W Europie jest coraz więcej takich salonów więc Vvalery,,,,, powiadam ci bądz czlowiekiem większej wiary ;)

 

no i wlasnie 6 MPS to byl hicior w USA, auto niesamowite! i bardzo malo awaryjne jak wskazuje raport. 4x4 piekielna moc pod maską, super wyposażenie i super design w mądrych pieniądzach, fajne auto, ale 4x4 juz mam w benzynce a dieselka nie bylo ciekawego pod maską mazdy jak szukalem auta i ,,,, mam Passata, ktorego tez sobie chwalę! mimo ze podobno bardziej awaryjny, ale na szczescie nie mój ;D

 

a tu filmik z mazda 6 mps w akcji

http://pl.youtube.com/watch?v=lRJWajVXq2s&feature=related

 

a tu mozliwosci silnika MPS, i świetne 2.0TFSi a nawet 3.2 passaciki raczej wymięka

http://pl.youtube.com/watch?v=GiO6zbtmTbk&NR=1

http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=137

 

 

no i osobiscie znam prawdziwego niemca, podrabiany chyba nie jest :721: ktory taką posiada i strasznie chwali i zapewniam ze 6 jest rownie popularna w np. Niemczech i austrii co Avensis.

 

zreszta nieistotne to jest CALKOWICIE do tematu jaki byl zaczety,,,, Offtop na calego tu już mamy!

Napisalem ze Mazda wypada lepiej w raporcie TUV od Toyoty i zaczynaja sie juz jakies bezsensowne dyskusje, zakonczmy to i ciagnijmy temat posta

 

piszcie jak chcecie czy wynik passata to porazka czy niekoniecznie lub cos tam W TEMACIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

Nom, szczególnie ten pierwszy filmik powala - srebrnym modelem ktoś przyłoił w jakąś przeszkodę [prawa strona zderzaka]. Jeżeli to ma mnie przekonać do doskonałych właściwości jezdnych to robi to raczej średnio [albo kierowca średni był, albo autko słabe hamulce]. Dodatkowo te niesamowita moc przejawiajaca się buksowaniem kół... na śniegu :].

Dobra, już się nie czepiam. Autko mi się podoba i gdyby nie 2 rzeczy to całkiem możliwe, że poruszałbym się nim:

1. brak salonów [serwis] z prawdziwego zdarzenia

2. kuzynowi w 626 w dieslu rozsypało się turbo - cena nowej turbiny jedyne 11.000 [szczęściem z demobilu dostał za 3000].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Nom, szczególnie ten pierwszy filmik powala - srebrnym modelem ktoś przyłoił w jakąś przeszkodę [prawa strona zderzaka]. Jeżeli to ma mnie przekonać do doskonałych właściwości jezdnych to robi to raczej średnio [albo kierowca średni był, albo autko słabe hamulce]. Dodatkowo te niesamowita moc przejawiajaca się buksowaniem kół... na śniegu :].

Dobra, już się nie czepiam. Autko mi się podoba i gdyby nie 2 rzeczy to całkiem możliwe, że poruszałbym się nim:

1. brak salonów [serwis] z prawdziwego zdarzenia

2. kuzynowi w 626 w dieslu rozsypało się turbo - cena nowej turbiny jedyne 11.000 [szczęściem z demobilu dostał za 3000].

 

no to amatorski film jest, chlopaki sie bawili na sniezku a nie zawodowcy ;)

i skad wiesz, moze ktos przywalil w tą mazdę jak jechala na nagranie?

a buksowanie kół,,, no cóż, tu chodzilo o jazde w poślizgu, bokiem po łuku, cały sens tego filmu wlasnie na tym polegał :P i cala przyjemnosc jazdy takim autem 4x4 polega wlasnie na kontrolowanej jezdzie w poslizgu ;)

 

Mazda Polske omijala, ale od tego roku się to zmieniło juz podawalem tutaj liste autoryzowanych aso, w Lodzi czy Wwie na wlasne oczy widzialem Salon i ASO z prawdziwego zdarzenia Mazdy ;)

 

a jesli padnięte turbo w jednej mazdzie ma cie zniechecic do MArki,,, hehehehe to co powiedziec o VW, tylko wsrod moich bliskich znajomych slyszalem o kilku rozwalonych Turbinach w VW, zarowno TDi jaki i w 1.8T ;)

i tutaj akurat jeszcze za mazdą po całości idzie raport TUV, wsrod popatrz na awaryjnosc VW-genów i modeli Mazdy ;) wsrod 2-3 latkow Mazda to absolutny numer jeden! wiec o awarie to miej obawy ale bardziej w VW ;) dla Mazdy szacunek!

 

 

a jak juz chcesz bardziej pro materiał to proszę:

http://pl.youtube.com/watch?v=o4IYv9dop8Q&feature=related

 

a tutaj macie nową 2008 model u nas niedlugo dostępna,

http://pl.youtube.com/watch?v=PIjtlqHfqAQ&NR=1

http://pl.youtube.com/watch?v=gdqJ4XzmDuo&NR=1

piękna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z Mazdy auta popularnego, bo tak nie jest !!! Auto dobre należące do Forda, który uratował je przed upadkiem.:( Auto "popularne" w Austrii i może trochę w Niemczech (nie ma co porównywać do niemieckich marek ani forda czy opla, może niektórych Francuzów jest również więcej). Reszta Europy to margines i szkoda nawet podejmować dyskusję. Auto ładne - dla tych którzy chcą mieć cos innego lub na taryfę:D.

 

P.S. Poniżej cytat z prasy:

 

......w "Raporcie jakości" przeprowadzanym przez "Auto Bild" (druga jest Toyota). Ten niemalże idylliczny wizerunek psują trochę problemy z korozją, które pojawiały się właściwie we wszystkich modelach. Ze względu na niezłą koniunkturę firma z pewnością wróci jednak do Polski - obecny szef Mazdy w Europie James Muir mówi, że może się to stać na początku przyszłego roku. Zapowiada się więc, że najnowsza "szóstka" będzie już oferowana w nieco mniej "partyzanckich" warunkach - z pełną kampanią reklamową. A czym chcą nas zaskoczyć inżynierowie Mazdy? W zasadzie należałoby powiedzieć inżynierowie Forda, bo firma należy przecież do amerykańskiego koncernu. Niespodzianek należy doszukiwać się raczej w stylistyce, bo pod względem technicznym auto będzie bazowało na nowym Mondeo. Trochę szkoda tylnego zawieszenia obecnej "szóstki", które dzięki płaskiemu układowi wielowahaczowemu nie zabierało w ogóle miejsca we wnętrzu, ale cóż - koszty trzeba redukować, a jedna płyta podłogowa to tysiące identycznych wahaczy, tulei, stabilizatorów itd. Ciekawostką jest fakt, że Mazda planuje wprowadzić także ekologiczny napęd hybrydowy. Technikę dostarczać będzie oczywiście Ford.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a to jest forum passata czy mazdy badz toyoty? bo tak troche bez sensu prywatna wojne robicie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazzi masz rację w zupełności. Może tutaj jest lekka przesada ale zostało pokazane że nie ma samochodu bez wad. A Passat we wszystkich testach z pompowtryskiwaczami pali najmniej. Mam tych gazet trochę z porównaniami i w każdej pasat 2.0TDi 140km górą pod względem żłopania. Ładna sylwetka rekompensuje resztę, chociaż ja do niczego oprócz 400ml dolanego oleju nie mogę się przyczepić.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności