Skocz do zawartości
Gość Tygrys55

Pompowtryskiwacze a biodiesel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tygrys55

Moje pytanie brzmi. Czy szkodzi silnikowi z pompowtryskiwaczami (passat jak w stopce) tankowanie paliwa z biokomponentem (z dodatkiem ekstraktu z rzepaku). Od mechanika słyszałem by unikać tego typu paliwa gdyż może dopropwadzić to do uszkodzenia pompowtryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek_1

VW podaje ; silnik przystosowany do spalania biopaliw (Biodiesel wg niemieckiej normy DIN 51606), ale do min temperatury otoczenia -10C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz skan z książki serwisowej twojego silnika. Podkreślone dot. paliwa. Wprawdzie mam rok starsze autko ale silnik sie dużo nie zmienił.

obraznowy007xv3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwa typu bio są w krajach starej unii ,a w szczególności Niemczech dużo bardziej popularne jak w Polsce i producenci silników nie podważają zasadności ich stosowania ,ba jest to nawet obowiązkiem który muszą spełnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paliwa typu bio są w krajach starej unii ,a w szczególności Niemczech dużo bardziej popularne jak w Polsce i producenci silników nie podważają zasadności ich stosowania ,ba jest to nawet obowiązkiem który muszą spełnić.

Bodajże kiedyś produkowano we Wrocławiu ekodiesla. Był troche droższy od zwykłego ale jeździło sie na nim tak samo jak na zwykłym z produktów ropopochodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie czy ja mogę używać to paliwo - silnik AHU

jajaceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu zastanawiam się,czy ja też bez obaw mogę lać tego biodiesla do mojego silnika/AHH-90KM/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/w wymienionej książce są jeszcze silniki diesla TDI 74 kW (100 KM) oraz TDI V6 110 kW (150 KM) i w obu przypadkach jest ten sam wpis. Myślę że czy to jest AHU czy AHH nie ma żadnej różnicy. Olej napędowy to olej napędowy, jesli jest sprzedawany przez autoryzowane stacje jako biopaliwo to nie ma zadnej różnicy, chyba że wlejecie olej do smarzenia frytek który nie jest odpowiednio oczyszczony. Wówczas może byc małe kuku typu zawalone filtry , zapieczone wtryski bądź uszkodzone pompowtryskiwacze. Ekodiesel to ekodiesel a olej jadalny to olej jadalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky luke

Czy taką samą opinie Macie w stosunku do Paska z 2000 r. (1996-2000 jak w opisie)?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość akrzysiek

w mojej instrukcji od paska sa silniki 1,9 90 KM 110 KM 115KM i V6 150KM i we wszystkich jest ta adnotacja ze mozna uzywac biodiesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Od mechanika słyszałem by unikać tego typu paliwa gdyż może dopropwadzić to do uszkodzenia pompowtryskiwaczy.

 

Mechanik jes zapewne wykladowca na politechnice na wydziale maszyn ladowych i prowadzil na ten temat badania naukowe.

 

OPINIE tego MECHANIKA i jemu podobnych wsadzil bym pomiedzy komiksy dla 4 latkow a swierszczyki dla starych zigolakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikikocik

ja tez sie zastanawiam nad tym paliwem ,znajomy w Niemczech leje cały czas to paliwo,fakt ze samochód starszy rocznik...no ale jak w kasiazce pisza ze mozna lac ,a na stacji Bliska litr jest tanszy o 60 groszy ( 3.08zł) od zwyklego disla na innych stacjach a robie srednio 4 tys miesiecznie wiec by sie uzbierało prawie 150zł miesiecznie a rocznie to juz daje prawie 1800 zł.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimą leje tylko ON, ale od wiosny do jesieni leje albo sam bio albo pół bio a pół on - nic sie nie dzieje , mam AFN.

pozdro

 

aha :) jeden skutek uboczny to wali jakby frytkami z rury jak odpale zimnego , nic więcej niepokojącego nie zauwazyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakies pol roku jezdze na bio-dieslu i jest ok.staram sie co prawda mieszac pol na pol z normalnym dieslem(jak jest mroz) ale nie zawsze i do tej pory jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze.

Mam w książce serwisowej zapis o wymianie turbiny przy przebiegu 61200 km (wpis niemiecki). Dodatkowa adnotacja aby nie używać biodiesla z uwagi na możliwość kolejnego uszkodzenia turbiny. Nie wiem jak biodiesel wpływa na pracę turbiny bo jestem mechanicznym laikiem. Opinia serwisu w którym naprawiam autko jest podobna do wpisu w KS - nie lać biodiesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasek 97

:Panowie co ma paliwo do turbiny,latem lałem rzepak do mojego TDI i chodził super,mam 260 tys/km i turbina tylko swiszcze,autko smiga i oleju ani grama nie bierze..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej instrukcja biodiesel stosujemy w dieslach do -10 C, poza autami z dpf (100 kW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam trochę temat jestem ciekawy jakie są zdania po ponad roku czasu odnośnie biopaliw ?? Mój brat tankuję busa T4 2.5TDI i śmiga jakie są wasze opinie ??

Edytowane przez byry007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Bliskiej BIOester po 3,49zł cena ON 4.09, myślę, że jak producent nie widzi przeciwwskazań to można jeździć. Zaraz odezwą się głosy, że "nie" jest "bleee" i w ogóle.

Ale to odezwą się głosy ludzi, którzy nigdy na tym nie jeździli tylko gdzieś usłyszeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ja posiadam paska 19 tdi AWX 2001r. leje bioester z Bliskiej nie mieszam paliwa pół na pół i jedyną rzecz jaką zaobserwowałem to cichsza praca silnika bardziej miękka\ auto miej kopci a power jest taki sam jak przedtem bardzo polecam:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności