Skocz do zawartości
Gość conecho

Zółta kontrolka poziomu oleju..

Rekomendowane odpowiedzi

moj tez sie swieci ale ja juz mu doleje:eek: pozdrawam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 zł mnie to kosztowało... ;) ale jest już ok. Ponoć te kompy często tak mają że jak im się coś zapali to już gasnąć nie chce... aż strach pomyśleć ile ja mam tych kontrolek w aucie ;) he he Tak sobie teraz siedzę i liczę moje wydatki ;) zaplanowane miałem na całość 20 tyś a samo auto kosztowało 20 do tego doszły wszelkie opłaty ( taryfa expresowa ) ;) przegląd rejestracja itp itd 2 tyś Rozrząd na szczęście pamiętałem o znajomym mechaniku ... i zrobił mi to za 700 zł ( pasek rolka napinająca + olej + filtry bez pompy bo stwierdził że nie ma sensu wymieniać ) i tu się pochwalę bo stwierdził że silnik jest czysty suchy pięknie pracuje aż miło słuchać ;) do tego doszły opony zimowe 600 zł oraz 2 zabezpieczenia jedno elektroniczne a jedno mechaniczne ( na skrzynię i na fale radiowe ) 800 zł Teraz muszę odpalić kalkulator ;) Czyli samych opłat 4100 zł ... za te pieniądze dostałbym pięknego zadbanego golfa II ... ehhh ;) Czas wziąść siekierę i jechać po choinkę do lasu... tylko że w dzień jest za jasno... a w nocy nie będę widział co wycinam... ;) Tak się jeszcze zastanawiam nad swoim radiem... jest oryginalne z tego auta mam nawet dokumenty od niego ale bez kodu ( karteczka wycięta ) jak auto jest wyłączone i zamknięte to mruga czerwona dioda... gdy wsadzę kluczyk i przekręcę przestaje... ale czasami po włączeniu radio chodzi 30 sekund i samoczynnie się wyłącza... jak nacisnę by włączyć znowu chodzi przez 30 sekund i znowu się wyłącza... wczoraj się wku...iłem i naduszałem wszystkie przyciski jakie były ;) i teraz gra dobrze... jak odpalam auto to i radio gra a jak gaszę to i radio gaśnie... ot niemiecka technologia...( zwie się Beta V ) gdyby ktoś wiedział jaki przycisk jest za to odpowiedzialny to miło by było ;) Poczytałem trochę na forum i dowiedziałem się już dlaczego grają mi tylko przednie głośniki... ponoć tak już jest w tej wersji... teraz zastanawiam się czy wywalić to radio ( beta V na kasety ) i wsadzić moje stare Sony z mp3 czy może podpiąć to Sony pod tą Beta ( jako zmieniarkę ) + tubę basową ale nie po to by straszyć dziewczyny na ulicy ale ze względu na wadę słuchu ... Bosze... ale się rozpisałem... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miło czyta się to co napisało się tyle miesięcy temu... heh dziś spotkało mnie to samo ... po przejechaniu około 8000 - 9000 kilometrów ubyło 0,5 litra 10W40 Mobil ;) no i znowu zapaliła się żółta cholera ;) i znowu normalnymi sposobami nie idzie jej wykasować ;) i znowu pojadę do tego samego elektryka ;) i znowu zrobi mi to w 10 sekund ;) znowu zdejmie obudowę przy zbiorniku płynu od wspomagania kierownicy ;) znowu powie bym wsiadł w auto i włączył zapłon i wyłączył i włączył ;) i znowu nie będę wiedział co On tam robił ;) Swoją drogą muszę nauczyć się zaglądać pod maskę... i sprawdzać stan oleju na bagnecie zawsze gdy dolewam płyn do spryskiwaczy... ;) ale tak to jest jak się zawsze miało benzyniaki... w nich nigdy nie ubywało oleju... no w FSO 1500 tak ale to już inna bajka... Moje radio nadal jest dla mnie ogromną zagadką... ale już wiem że problem rozwiązuje się naciskając scan... wyszuka sobie stacje zaprogramuje i działa perfekcyjnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie w jaki sposó pokazuje się informacja o niskim poziomie oleju? słyszałem wersje, ze kontrolka od cisnienia oleju, która jest czerwona zapali się na pomarańczowo jeśli będzie niski poziom oleju ale nie wiem ile w tym prawdy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie w jaki sposó pokazuje się informacja o niskim poziomie oleju? słyszałem wersje, ze kontrolka od cisnienia oleju, która jest czerwona zapali się na pomarańczowo jeśli będzie niski poziom oleju ale nie wiem ile w tym prawdy????
A przeczytałeś kilka pierwszych postów tego tematu ..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem ale nie zauważyłem by była odpowiedź na to co mnie interesuje- czyli czy konkretnie jest to jedna i ta sama kontrolka tylko potrafi zapalić się na 2 kolory, czerwony do niskiego ciśnienia oleju a pomarańczowy do niskiego poziomu oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy konkretnie jest to jedna i ta sama kontrolka tylko potrafi zapalić się na 2 kolory
Tak, to ta sama kontrolka.

http://forum.vw-passat.pl/threads/8844-Pełny-opis-kontrolek-wyświetlających-się-na-liczniku-w-3B!!?p=92519&viewfull=1#post92519

18. [center:d7c12b1694]CIŚNIENIE I POZIOM OLEJU W SILNIKU[/center:d7c12b1694]

Lampka sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i sprawdza przez kilka sekund system.

Jeżeli nie gaśnie i dod.słyszymy 3-krotny dźwięk ostrzegawczy, to należy nie uruchamiać silnika i sprawdzić stan oleju.

 

Lampka miga na czerwono -> za niskie ciśnienie oleju

Jeśli w czasie jazdy, przy obrotach powyżej 1500/min kontrolka miga, to należy niezwłocznie się zatrzymać i sprawdzić poziom oleju. Gdy jest w normie, to nie można uruchamiać silnika i należy wezwać fachową pomoc.

 

Lampa świeci się na żółto -> poziom oleju za niski

Należy sprawdzić poziom oleju po najbliższym tankowaniu i w razie potrzeby uzupełnić.

!Otwarcie pokrywy silnika dezaktywuje system. Swoje działanie wznawia po przejechaniu ok.100m

 

Lampka miga na żółto -> czujnik poziomu oleju silnikowego

Jeśli wystąpiła usterka w czujniku kontrolującym stan oleju w silniku, to kontrolka miga wielokrotnie i słyszalny jest dźwięk ostrzegawczy.

W czasie od wykrycia usterki do wizyty w warsztacie, należy regularnie sprawdzać poziom oleju, najlepiej przy tankowaniu pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak miło czyta się to co napisało się tyle miesięcy temu... heh dziś spotkało mnie to samo ... po przejechaniu około 8000 - 9000 kilometrów ubyło 0,5 litra 10W40 Mobil ;) no i znowu zapaliła się żółta cholera ;) i znowu normalnymi sposobami nie idzie jej wykasować ;) i znowu pojadę do tego samego elektryka ;) i znowu zrobi mi to w 10 sekund ;) znowu zdejmie obudowę przy zbiorniku płynu od wspomagania kierownicy ;) znowu powie bym wsiadł w auto i włączył zapłon i wyłączył i włączył ;) i znowu nie będę wiedział co On tam robił ;) Swoją drogą muszę nauczyć się zaglądać pod maskę... i sprawdzać stan oleju na bagnecie zawsze gdy dolewam płyn do spryskiwaczy... ;) ale tak to jest jak się zawsze miało benzyniaki... w nich nigdy nie ubywało oleju... no w FSO 1500 tak ale to już inna bajka... Moje radio nadal jest dla mnie ogromną zagadką... ale już wiem że problem rozwiązuje się naciskając scan... wyszuka sobie stacje zaprogramuje i działa perfekcyjnie. :)

 

 

Kolego nie musisz patrzeć nikomu na ręce. Wystarczy samemu po zapaleniu się kontrolki niskiego poziomu oleju( pomarańczowa) zatrzymać auto , podnieść maskę do góry i zamknąć a lampka zgaśnie. Ot cała filozofia. A Ty pewnie jeszcze płacisz za to że udaję ze coś robi :hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u mnie jest inaczej..wkładam kluczyk świeca kontrolki potem gasną( wiadomo) i pojawia się na chwile kontrolka właśnie od niskiego poziomu oleju potem gaśnie no i gong - komunikat o oleju..czyżby już padał czujnik??

Pozwoliłem sobie zacytować jednego kolegę.Ale u mnie właśnie sie tak wczoraj zrobiło po raz pierwszy.Co to może oznaczać ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Cześć. Mam pytanie związane z tym czujnikiem poziomu oleju. Wpierw napiszę dla jasności co się wydarzyło że myslę że to czujnik poziomu oleju w silniku.

Pewnego dnia gdy mój 5 letni syn był znudzony postanowiłem pokazać mu jak się sprawdza poziom oleju w silniku. Cały zadowolony prowadziłem wykład synowi pokazując "bagnet" i wycierając go szmatką. Dotarliśmy do momentu gdzie ponownie wkładam bagnet. Wyciągając go powiedziałem o cholera- bagnet był suchy. Radzio(syn) zapytał jaka cholera to mu powiedziałem że taka co wypiła mi olej z silnika. zapakowałem syna do samochodu i szybciutko do sklepu po olej. Zakupiłem taki jaki był. Silnik przyjął 2 litry oleju i stan na bagnecie był optymalny. Teraz czyi 14 dni po dolaniu stan na bagnecie taki sam jak po dolaniu oleju-czyli nic nie ubywa. Nigdy nie zauważyłem jakichś wycieków oleju a zwracam na to uwagę, samochód również nie kopci. Doszedłem do wniosku że poprzedni właściciel nie dolewał oleju bo kontrolka mu nie świeciła.

 

Teraz moje pytanie przy jakim stanie oleju w misce olejowej kontrolka poziomu oleju powinna się zapalić.

Sądzę że skoro oleju wchodzi 4 litry to przy 2 litrach powinna się zapalić. Przeczytałem cały ten temat i już wiem że podpięcie pod komputer mnie czeka wtedy będę miał pewność czy czujnik jest dobry( i jeżeli tak będzie to znaczy że ubytek oleju może być przynajmniej 50%).

Samochód to VW B5 1,9TDI (AFN), automat.

Dziękuję za odpowiedź i pozdRawiam.

Edytowane przez szefol84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam paska z silnikiem avf ale gdy mi się pocil dość mocno z pod klawiatury to gdy jechałem na trasie kontrolka zawsze się zapalała gdy na bagnecie był poziom bliski minimalnemu i wystarczyło dolać z 250-300 ml aby na bagnecie była pełna norma koło maxa

Edytowane przez Stuntday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Zenek dzięki czyli kontrolka nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Ja nie stwierdzam jak u Ciebie powinno być, poprostu opisałem swój przypadek ale podejżewam że coś faktycznie jest u Ciebie nie tak jeżeli dolales tyle oleju a kontrolka nie swiecila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Zenek wydaje mi się że miskę olejową jak i czujnik mam te same, pomimo że masz samochód po lifcie. Nie zaszkodzi mi podłączenie pod komputer.Jedynie portfel schudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie nie jest bardzo drogie a przy okazji coś może jeszcze wykaże. Jak już podepnie można by było sprawdzić korekcję na wtryskach, zobaczyć czy wszystkie są podobnych wartości. U mnie na przykład jak na 3 kiedyś były korekcję odstajace od reszty cylindrów i podobno albo powolutku pierścienie się na nim kończą albo coś lekko z zaworkami. Ale jeżeli tyle oleju dolales to warto było by posprawdzac kilka rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Dzisiaj samochód oddałem machanikowi do wymiany rozrządu i wszystkich płynów ustrojowych wraz z filtrami. Okazuje się że uszczelka pod klawiaturą jest do wymiany. Oczywiście pod kompa też go podepne. Ale jestem pewien że czujnik poziomu oleju do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach uszczelka pod klawiaturą to częsta przypadłość, przy jej wymianie jednak bym kupił od razu w komplecie gumki do śrub od klawiatury bo z własnego doświadczenia wiem że gdy auto ma już większy przebieg to sama uszczelka nie wystarcza. Gdyby gumki nie były dostępne to jest na to domowy patent a mianowicie kupuje się o-ringi na te śruby żeby lepiej się doszczelniły przy dokręcaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie działa mi czujnik otwarcia maski, jak w tej sytuacji skasować zółta kontrolkę oleju? Czy można to zrobić przez VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też odpiąć kleme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpięcie klemy nie pomogło, kontrolka nadal swieci, na dodatek coś sie zrypało z drzwiami pasażera, bo szyba po opuszczeniu i zamknieciu drzwi nie domyka sie o ten 1 cm ( Passat CC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności