Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Wymiana tarcz i klocków z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

bez młota nie robota :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok!!! w większości opisana jest wymiana z tyłu... a czy może ktoś przybliżyć wymianę przodu??przymierzam się na sobotę (tarcze i klocki) i tak oprócz tego imbusa to jakich kluczy jeszcze potrzeba ??

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,mam maly problem z wkreceniem tloczkow z tylu,zrobilem sobie ten klucz do wkrecania ,ale krece i nic nawet jak dopycham tloczek to i tak nie chce wejsc nie prubowalem go mlotkiem atakowac bo nie lubie takich metod-ale nie wiem co jest grane.a ha kreci sie dosc lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek to podjedz do halforda i kup sobie ten klucz do wkrecania to jest groszowa sprawa to jest klucz uniwersalny ten ktory sprzedaja wyglada jakby mial nie pasowac ale jak otworzysz to ten uchwyt idzie odwrocic i wtedy pasuje wtedy zobaczysz ze Ci sie to bez problemu uda zrobic, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos mi moze powiedziec jaki imbus jest z przodu??i czy dlugo zajmuje wymiana samych klockow z przodu??bo mam jeszcze ze 2 mm klocka z przodu wiec chce szybko je wymienic bo dlugo na tym nie pojezdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza podstawowa sprawa przy wciskaniu jakichkolwiek tłoczków to odkrecic korek od wlewu płynu hamulcowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie gdzie mogę dostać ten klucz do tylnich zacisków ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek to podjedz do halforda i kup sobie ten klucz do wkrecania to jest groszowa sprawa to jest klucz uniwersalny ten ktory sprzedaja wyglada jakby mial nie pasowac ale jak otworzysz to ten uchwyt idzie odwrocic i wtedy pasuje wtedy zobaczysz ze Ci sie to bez problemu uda zrobic, pozdro
...............hej,wiem ze w HALFORDZIE maja ten klucz,to nie problem ja go sam sobie zrobilem,wkrecajac ten tloczek jednoczesnie wciskajac,on nie wchodzi-czy reczny trzeba calkowicie odpiac??widze ze tez w u.k trza by jakiegos spota na wiosne zrobic :)pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiecie gdzie mogę dostać ten klucz do tylnich zacisków ??

Troche drogi, ale za to cały zestaw. :)zestawik do zacisków :)

a ktos mi moze powiedziec jaki imbus jest z przodu??i czy dlugo zajmuje wymiana samych klockow z przodu
[/url]

Chyba 7 mm, ale sprawdź bo już nie pamiętam. Nie powinno zająć więcej niż godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie problem z wkręceniem tłoczka tylnego zacisku, trzeba poluzować śrubę odpowietrznika. Najlepiej założyć przy tym rurkę igielitową i zanurzyć drugi koniec rurki w butelce z płynem hamulcowym. Wtedy bez problemu można wkręcić tłoczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej kup od razu coś z Ferodo albo ATE i nie eksperymentuj na własnej skórze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemas

cześć jestem nowy mam pytanie na temat klockow z tyłu czy da się obejść ten przyzad do wciskania klockow,czy mozna to zrobić innym sposobem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mozna to zrobić innym sposobem?

Za Ł 22.50 masz specjalny przyrządzik, a możesz go kupić w Halfords-ie. I powiem że można to zrobić inną metodą, ale ten przyrząd naprawdę oszczędza czas i nie na kombinujesz się, jak wcisnąć te tłoczki. do tego klocki Ferodo też w podobnej cenie i jesteś Ł 20 do przodu, bo około Ł 60 wołają za wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć jestem nowy mam pytanie na temat klockow z tyłu czy da się obejść ten przyzad do wciskania klockow,czy mozna to zrobić innym sposobem?

 

Kilka postów wyżej pisałem, że możesz to zrobić bez przyrządu. Wystarczy poluzować odpowietrznik, tak żebyś nie musiał płynu cofać przez cały układ. Wtedy naprawdę lekko się wkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze .Miałem pacjenta ,że tłoczek był zardzewiały i w imadle nie chciał wejść.U siebie też ciężko było wcisnąć\wkręcić tłoczek,chodź był na nowych uszczelkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze .Miałem pacjenta ,że tłoczek był zardzewiały i w imadle nie chciał wejść.U siebie też ciężko było wcisnąć\wkręcić tłoczek,chodź był na nowych uszczelkach ;)

 

Jeśli tłoczek był zardzewiały, to głupotą było go wkręcać i zakładać nowe klocki. Zapiecze się po 2 miesiącach. Trzeba było wypchnąć tłoczek do końca, wyczyścić z rdzy i wypolerować, można kupić nowe uszczelki i osłony przeciwpyłowe - kpl na tyl to ok. 30zł i dopiero całość zlożyć z powrotem. Hamulce trzeba robić porządnie zwłaszcza w swoim aucie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozebralem juz zacisk nie moge sciagnac tarczy. jest ona tylko zalozona jak ta z przodu czy jakos przykrecana?

ale ona jest zapieczona na piaście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak koledzy pisali wczesniej nie trzeba odkrecac uchwytu zacisku zeby tarcze zeszly, ale jak ktos chce to sa tam 2 śruby na imbus 8mm. (cholernie ciezko odkrecic)

 

W tym miejscu należy dodać że aby wymienić tarcze z przodu niestety trzeba zdjąć uchwyt. Jedyny plus to taki że trzyma on się na śrubach "normalnych" tzn. sześciokątnych niestety nie pamiętam rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności