Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Wymiana tarcz i klocków z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a_r_t_i

Witam,

Jadę do znajomego do garażu aby wymienić tarcze i klocki z tyłu - wiecie może jakich kluczy będę potrzebował do tej zabawy ? Nie chciałbym aby na miejscu się okazało że któregoś z narzędzi brakuje...;)

 

Przy okazji chciałbym wymienić świece żarowe - czy tam jest trudny dostęp czy powinniśmy sobie poradzić no i czy potrzene do tego jakieś wymyślne narzędzia ?

 

Silnik to 1.9 TDI AWX.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Artur

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja u siebie wymieniałem cały zacisk i używałem takich kluczy na pewno: 15; 17 ,10, , na zapas wez 19 i,13i 16 powinno być oki , jeśli sie myle niech ktoś mnie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Dzięki bardzo :)

 

Może jeszcze jakiś weteran się wypowie ?

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arti ,ztylu potrzebny jest specjalny przyzad do wciskania-wkrecania tloczkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to trzeba miec jeszcze klucz IMBUS aby odkrecic jazmo zacisku.

PAMIETAJ !!

 

tloczek tylnego zacisku sie WKRECA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse z tyłu żeby wyciągnąć tarcze nie trzeba odkręcać jarzma ale z tłoczkiem się zgodzę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Dzięki...dzisiaj operacja....mam nadzieję że pacjent przeżyje :D

 

Pozdros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przyrząd do tłoczków wygląda tak

(chłopaki wybaczcie mi wkleiłem czyjeś zdjęcie)

7bac2f51d77c6a2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Już po wymianie..kolega miał na szczęście klucz do tłoczków...wymiana tarcz i klocków z tyłu przebiegła bezproblemowo - 40 min i po sprawie.

 

Nad świeczkami posiedzieliśmy trochę dłużej - prawie godzinę - wyjęliśmy filtr z obejmy i obyło się bez wyjmowania wężyków/przewodów z filtra - ale za dostęp do 4 świecy konstruktorom VW należy się po prostu Złota Malina :mad:

 

Za komplet tarcz Brembo i klocków Ferodo oraz za 4 świeczki żarowe Beru zapłaciłem 300 zł a za wymianę 0,7 Wyborowej :cool:

 

Dla potomności: Kod świec żarowych firmy Beru do silnika 1.9 TDI AWX z 2001 roku to 0 100 226 227

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przyszlosc 15 - 13 to wszystko(no i do cofniecia przyzad) imbusy sa z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zajzeć do hamulców latem i mam pytanko - czy ten specjalny przyrząd do tłoczków tylnego zacisku jest konieczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fachmani którzy to robią bez tych kluczy ale komus kto się na tym nie zna nie radziłbym samemu tego robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel wracajac z UK do Polski robil to w Holandi na polu. Mowi ze walil wlotem w tloczki az sie cofnely :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

ten przyrząd do tłoczków wygląda tak

(chłopaki wybaczcie mi wkleiłem czyjeś zdjęcie)

 

moje ;)... spoko, ważne że się komuś przydało,

bo widze że kolega uporał się w 40min, ja niestety nie miałem tyle szczęścia i dlatego że nie wiedziałem o tym kluczu zeszło mi dłużej....

 

Moj kumpel wracajac z UK do Polski robil to w Holandi na polu. Mowi ze walil wlotem w tloczki az sie cofnely :o

umówmy sie.... ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj kumpel wracajac z UK do Polski robil to w Holandi na polu. Mowi ze walil wlotem w tloczki az sie cofnely :o

I roz...ił zacisk albo jeszcze coś przy okazji. Nie polecam tej metody nikomu :eek:. Gwarantuję że zacisk potem już nie chodził jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmie wymiana tarcz i klockow tyl i przod (majac narzedzia)? Wymieniac bede z kuzynem, ale ani ja ani on nie wymiatamy w tej dziedzinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze.

jak masz narzędzia i podnośnik (ew.lewarek) to powinieneś w 2 - 2,5h się wyrobić

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używałem młoteczka ale przed uderzaniem odkreciłem odpowietrznik i nawet mocno nie trzeba uderzac a zacisk sie ladnie chowa i to byl 2 raz jak wymienialem pierwszty raz okolo 2 lat temu a zaciski wciaz OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności