Skocz do zawartości
Gość orzel84

Jak zdjąć tapicerke z klapy bagażnika??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość orzel84

Jak zdjąć tapicerke z klapy bagażnika,chodzi mi o wersje kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barszcz

W sedanie mam okolo 15 wkretow ktorych lepki prkryte sa zamszem i prawie ich nie widac.Po ich odkreceniu tapicerka trzyma sie na wcisk na uszach ,tych za ktore sie lapie jak klape zamykasz.W kombi powinno byc podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosto...

najpierw odkręcasz wkręty ,razem 4 sztuki, dwie są pod zaślepkami w uchwytach do zamykania klapy od wewnątrz oczywiście, kolejne dwie przy łączeniu plastików ,już na słupkach klapy po obu stronach szyby :P ciekawe czy jasno się wyraziłem ;) wtedy już na żywca odpinasz poszycie ,zaczynaj od zamka i odciągasz od klapy ku dołowi, przytrzymując klapę, staraj się odpinać w miarę symetrycznie tzn po jednym z każdej strony zakładając ,że środek to zamek.

Poszycie jest na zatrzaskach metalopodobnych ,im raczej nic się nie stanie co najwyżej ich mocowanie w poszyciu może popękać ,mi się udało zdjąć bez obrażeń żadnych części.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel84

A może znasz jakiś dobry sposób na podważenie tych dwóch zaślepek w uchwytach do zamykania klapy :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel84

Już sobie z nimi poradziłem,potrzebny był tylko bardziej płaski śrubokręt do ich podważenia :).Dzięki za podpowiedź(dzwoniące nity za tapicerką,zostały pomyślnie usunięte). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukalem tego zagadnienia , i pisalem w innym poscie z prosba o instrukcje jak sciagnac to dziadostwo ,bo juz z tydzien klapy niemoge otworzyc ,chyba sie zapiekla,po sciagnieciu tapicerki jest juz bezposredni dostep do tej klamki?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukalem tego zagadnienia , i pisalem w innym poscie z prosba o instrukcje jak sciagnac to dziadostwo ,bo juz z tydzien klapy niemoge otworzyc ,chyba sie zapiekla,po sciagnieciu tapicerki jest juz bezposredni dostep do tej klamki?????

no nie zupełnie... ale ją widać ;) pozostaje do wyjęcia plastikowa osłonka ,wtedy możesz już klamkę odkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki w sobote zadzialam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spytam jeszcze jakim kluczem odkręcić te dwie śruby trzymające zamek? albo mój zestaw kluczy jest ubogi albo ta śruba jest nietypowa. obstawiam to pierwsze.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a spytam jeszcze jakim kluczem odkręcić te dwie śruby trzymające zamek? albo mój zestaw kluczy jest ubogi albo ta śruba jest nietypowa. obstawiam to pierwsze.

 

to są śruby na klucz torx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat.

Mianowicie klapa mi się nie otwiera, jak zamykam i otwieram auto z kluczyka, to słychać, że coś tam słabiutko próbuje pracować, ale nie daje rady, podejrzewam że po zaaplikowaniu WD-40 miałbym problem z głowy, ale nie mogę klapy kluczykiem otworzyć, bo jakiś kretyn zapchał ją jakimś żwirem czy czymkolwiek podobnym. Więc nawet kluczyka wsadzić nie mogę.

Moje pytanie jest takie: czy jest możliwość ściągnięcia tapicerki przy zamkniętej klapie bagażnika? Dodam, że chodzi o kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapicerke klapy ściągasz tak samo jak przy klapie otwartej :)

Odkręcasz 4 śrubki - dwie w uchwytach klapy pod zaślepkami i dwie po bokach szyby. Tapicerka klapy siedzi dodatkowo na zatrzaskach wiec musisz uważać żeby Ci nie pękła jak ją za mocno szarpniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość frystylez

Dzień dobry. Może faktycznie temat nie do końca odpowiadający zdjęciu tapicerki z klapy bagażnika nie mniej chodzi również o tapicerkę i bagażnik:) Moim mankamentem jest to że nie wiem jak ściągnąć tapicerkę z podłogi bagażnika B5-tki kombii. Wylało mi się coś w bagażniku i chciałbym ją wyprać a nie mogę zdemontować. Przy siedzeniach tylnych od strony bagażnika jest taka listwa która nie chce puścić. Wydaje mi się że trzyma się ona na zatrzaskach, które nie są trwałe. Dlatego proszę o pomoc w ustaleniu czy dobrze myślę, no i jeśli tak to jak mam to demontować. Mam drzeć śmiało na siłę czy jakoś się to odkręca? Czy jest szansa że mogę urwać zatrzaski? Może ktoś to już demontował i mógłby mi podać jakiś pomysł. A może takiej tapicerki się nie wyciąga? Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem jak sobie z tym poradzić a zniszczyć raczej bym nie chciał:) Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Może faktycznie temat nie do końca odpowiadający zdjęciu tapicerki z klapy bagażnika nie mniej chodzi również o tapicerkę i bagażnik:) Moim mankamentem jest to że nie wiem jak ściągnąć tapicerkę z podłogi bagażnika B5-tki kombii. Wylało mi się coś w bagażniku i chciałbym ją wyprać a nie mogę zdemontować. Przy siedzeniach tylnych od strony bagażnika jest taka listwa która nie chce puścić. Wydaje mi się że trzyma się ona na zatrzaskach, które nie są trwałe. Dlatego proszę o pomoc w ustaleniu czy dobrze myślę, no i jeśli tak to jak mam to demontować. Mam drzeć śmiało na siłę czy jakoś się to odkręca? Czy jest szansa że mogę urwać zatrzaski? Może ktoś to już demontował i mógłby mi podać jakiś pomysł. A może takiej tapicerki się nie wyciąga? Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem jak sobie z tym poradzić a zniszczyć raczej bym nie chciał:) Z góry dziękuję

 

Chodzi Ci o wykładzinę bagażnika ? jak tak to złóż oparcia tylnych fotele i wyciągnij wykładzinę z rynienki . Nic nie połamiesz spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Mam Jedno pytanie odnośnie wyłączenia wycieraczki tylnej w wersji kombi. Cźy jedynym sposobem jej odłączenia jest kotki czy znajdę od tego oddzielny bezpiecznik.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer 27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności