Skocz do zawartości
13gruby

Ogrzewana przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm a jak mozna rozpoznac czy owe "druciki" ma sie w wyposazeniu? Posiadam wersje highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to w b5 tego nie ma. Jeszcze sie przynajmniej nie spotkałem z ogrzewaniem przedniej szyby w b5. Szkoda bo to fajna sprawa :)

 

 

aaa to zwracam honor kolego bo myslałem ze swoje B5 uwazasz za b6 :)

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pytam o b5 tylko o b6 z 2006 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał - po prostu popatrz na szybę z bliska - jeśli zobaczysz druciki w pionowych rzędach to oznacza, że jest!

 

Również przycisk do włączania ogrzewania przedniej szyby jest dobrą wskazówką - u mnie jest on w lewym pokrętle Climatronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile sie nie myle to w b5 tego nie ma. Jeszcze sie przynajmniej nie spotkałem z ogrzewaniem przedniej szyby w b5. Szkoda bo to fajna sprawa :)

Nie prawda, w B5 też były montowane podgrzewane przednie szyby. Włącznik znajdował się pod przełącznikiem podgrzewania pasażera. Fakt, że jest to bardzo rzadko spotykane.

Ja bym nie szukał drucików w szybie tylko zobaczył czy jest przycisk włączający ją. Znajduje się w panelu klimatyzacji w bezpośrednim sąsiedztwie włącznika tylnej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przycisk jest :) Tylko ze zawsze myslalem ze to tylko do nawiewu przedniej szyby jest:p A mozecie mi powiedziec do czego w takim razie jest przycisk "dual" :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual włącza dwustrefowy tryb pracy klimatyzacji. Czyli prawym pokrętłem regulujesz temperature dla prawej strony samochodu, ale lewym pokrętłem dla lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

witam:)

mam wersje Highline i ma przycisk od przedniej szyby ale nigdy nie widziałem "drucików"a teraz poszedłem do garażu szukam i tez nic...możliwe ze nie mam podgrzewanej szyby ale ale nie możliwe w tej wersji i z przyciskiem...

na pewno mam tylne baczne szyby ogrzewane w kombiaku:D

:vw:

ps.jeszcze dużo godzin na forum żebym poznał własny samochód;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe ze nie mam podgrzewanej szyby ale ale nie możliwe w tej wersji i z przyciskiem...

Nie możliwe, jeżeli masz przycisk to masz i podgrzewanie. Powinineś więc mieć 3 przyciski do szyb: pogrzewanie tylniej, przedniej i nawiew na szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co Wy tu wypisujecie o jakichś przyciskach !!!???.

Przecież te DRUTY w przedniej szybie widać z daleka !. Jeśli ich nie widzicie to albo ich tam nie macie (nie ma ogrzewania przedniej szyby bo to zawsze jest opcja) albo oddajcie prawo jazdy.

 

I tu jest argument za zmiana przepisów i nie wydawanie dożywotnich zaświadczeń lekarskich ;).

 

Nie szukaj przycisku bo pewnie mylisz go z nawiewem ... DRUTY w szybie i tyle !. Co Wy myślicie że technika już się tak rozwinęła że można ogrzewać coś bezprzewodowo ? To Nie mikrofalówka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolega sie chyba kilka lat temu zatrzymał w postępie techniki. Tam nie ma zadnych drutów tylko jest mata grzewcza (było w programie POLAK POTRAFI na tvn turbo). Bardzo ciezko jest to zauwazyc ale jest :) Przednia szyba składa sie z dwóch pomiedzy nimi jest taka jakby kartka i to jest ta mata. Z niej wystają dwa druty które łączymy z inst elektryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać siatkę pionowych cieniutkich drucików zatopionych w środku w szybie, należy się tylko "bliżej" przyjrzeć .Jeśli nie widać , to nie ma podgrzewanej szyby lub należy zmienić szkła w okularach.;)

PS włącznik od podgrzewania przedniej szyby też być musi.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie co Wy tu wypisujecie o jakichś przyciskach !!!???.

Przecież te DRUTY w przedniej szybie widać z daleka !. Jeśli ich nie widzicie to albo ich tam nie macie (nie ma ogrzewania przedniej szyby bo to zawsze jest opcja) albo oddajcie prawo jazdy.

 

I tu jest argument za zmiana przepisów i nie wydawanie dożywotnich zaświadczeń lekarskich ;).

 

Nie szukaj przycisku bo pewnie mylisz go z nawiewem ... DRUTY w szybie i tyle !. Co Wy myślicie że technika już się tak rozwinęła że można ogrzewać coś bezprzewodowo ? To Nie mikrofalówka !

Pewnie że widać, ale przycisków też się nie da pomylić. Jak zaczniesz wciskać to się przekonasz, po nacisnięciu przycisku nawiewu włączy się nawiew :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to kolega sie chyba kilka lat temu zatrzymał w postępie techniki. Tam nie ma zadnych drutów tylko jest mata grzewcza (było w programie POLAK POTRAFI na tvn turbo).

 

DRUT to DRUT ... no cienki to może drucik ... ale i tak będzie to DRUT :P

 

Proponuję zmienić nazwę tego programu na POLAK POTRAFI SKŁADAĆ.;) bo my tylko montujemy coś co wymyślili inni. NIESTETY :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj przygodę z kamieniem i muszę wymienić szybę czołową w pasku z 2007. Zwykła szyba kosztuje 500,- , ogrzewana 740,- Ja miałem zwykłą z czujnikiem deszczu , czy dużo przeróbek trzeba zrobić aby zamontować ogrzewaną? Odżałuję te 240,- bo widziałem jak wspaniale taka szyba pracuje w zimie, ale w serwisie chcą wymieniać moduły i jakieś oryginalne wjązki za blisko 3000,-. Może znacie elektryka , który zrobiłby taką instalacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Tak sobie jadąc dziś w korku myślałem o tym poście, i aby wszyscy co nie wierzą mogli zobaczyć a ci co widzieli mogli potwierdzić :))

DSC00022.jpg

DSC00023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie jadąc dziś w korku myślałem o tym poście, i aby wszyscy co nie wierzą mogli zobaczyć a ci co widzieli mogli potwierdzić :))

[ATTACH]5241[/ATTACH]

:ok: No i tego się trzymajmy... Jak można nie widzieć tego co się ma na szybie przed oczami ;). Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać, że ma się podgrzewaną szybę, a nie nawiew na nią? Pomijajać oczywiście druciki w szybie. Zamawialem szybe podgrzewaną, ale drucików u siebie nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są ale b. mało widoczne.Ja o ich obecności zapomniałem ale parę dni temu był w nocy przymrozek byłem na wyjeździe auto na zewnątrz , musiałem odpalić samochód o 4 rano i wtedy rewelacja ! Szyba momentalnie "puściła".Najlepsze były jednak fotele mam podgrzewane ale po chwili na 5 tak w d.... grzeje ,że się nie da wysiedzieć:D. Generalnie druciki to widać z odległości kilkunastu cm od szyby ale widać (lepiej widać od środka na tle białego np.ściany).Jak ich nie widzisz to albo do okulisty albo do sprzedawcy auta po rekompensatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności