Skocz do zawartości
Gość Dyrektor

słaby zasięg radia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pasja

panowie , ja chcialem od innej strony temat rozwiazac ikupilemodrazu wzmacniacz nie myslac ze vw zrobil to za mnie, sęk w tym ze niemam nieszczesnego sepaatora a mam wzmaczniacz z allegro i ..... NIC! poprawy brak, czy to wina ze wzmacniacz juz jest a ten drugi nie spelni sie jak ma drugi bez zasilania(separatora)???? B5fl 2002 sedan, pomocy, nie zamierzam podsufitki targac bo to nie cambi i odjecie listewki od tylu nie pomoze dostac sie do anteny:/ Prosze o odpowiedz!

 

A!!! jest jeszcze jedno, bat misie nieda wykrecic, kreci sie ale nie wykreca, wd40 nic nie pomoglo. czy to normalne?

Edytowane przez pasja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezasilony wzmacniacz dziala jak tlumik, potrzebujesz separator (jesli oczywiscie zmieniles radio na nieorginalne) drugi wzmacniacz sobie podaruj,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest problem z odbiorem stacji radiowych, navi MCD podawała napięcie na antenę przez około 3 sekundy po czym napięcie spadało do 0

zastosowałem separator myśląc, że problem zostanie rozwiązany niestety nie dało to praktycznie nic, po podłączeniu VAGa wyskakuje błąd otwartego obwodu anteny

zgodnie z sugestiami kolegów z forum dobrałem się do anteny dachowej, do wtyczki przy antenie na kablu części radiowej jest OK tzn napięcie z separatora dochodzi, odkręciłem antenę, przesmarowałem gwint wazeliną techniczną i ponownie dokręciłem antenę lecz niestety błąd nadal wyskakuje a radio gubi stacje

moje pytanie jest następujące czy mógł ulec uszkodzeniu wzmacniacz antenowy w podstawie anteny? co mogło ewentualnie się uszkodzić, wizualnie nic nie widać, każdy z 3 kabli idących od wtyczek do podstawy anteny ma nieuszkodzoną izolację kabli więc teoretycznie powinno być ok

z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam spróbuj zdjąc półkę pod kierownicą i jak położysz głowę na dywaniku zobaczysz taką

prostokątną, blaszaną puszkę.Wypnij z niej te dwa przewody antenowe i złącz razem.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam spróbuj zdjąc półkę pod kierownicą i jak położysz głowę na dywaniku zobaczysz taką

prostokątną, blaszaną puszkę.Wypnij z niej te dwa przewody antenowe i złącz razem.Powodzenia.

 

a mogę dokładniejszy opis oraz informację co to da?

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś może że przy radiu masz gruby kabel antenowy a przy antenie cienki,czyli łączą się właśnie pod kierownicą w tej puszce.Tak samo miałem problemy z radiem nawet kupiłem drugą antenę na allegro i nic nie pomogło ,tylko nie wiem co to jest za urządzenie,ale przynajmniej radio działa jak szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłeś może że przy radiu masz gruby kabel antenowy a przy antenie cienki,czyli łączą się właśnie pod kierownicą w tej puszce.Tak samo miałem problemy z radiem nawet kupiłem drugą antenę na allegro i nic nie pomogło ,tylko nie wiem co to jest za urządzenie,ale przynajmniej radio działa jak szalone.

 

dziękuję, w weekend pokombinuję i zobaczę czy to pomogło, w każdym razie czy tak czy siak dam znać ;)

 

EDIT w weekend zdjąłem półkę nad nogami kierowcy ale niestety żadnej puszki od spodu kierownicy nie widziałem, bynajmniej takiej gdzie by wchodziły jakieś kable tym bardziej antenowe :(

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka sprawa. Wymieniłem już spory czas temu radio z orginalnego na Clariona z MP3. Generalnie prawie zawsze jeżdżę słuchając płyty. Ale... właśnie ostatnio zachciało mi się posłuchać radia i... jak jestem w Szczecinie to radio łapie 2 stacje bodaj tylko.. jak się oddale od szczecina w kierunku domu to radio gubi sieć. U mnie w domu w Gryficach w starym aucie, na CLarionie i na orginalnym radiu jak było w passacie łapały Zetka, RMFFm, Rydzyk, lokalne.. teraz tylko lokalne i to słabo. Doczytałem się, że jakis separator trzeba założyć ?

 

http://allegro.pl/item624026947_wzmacniacz_separator_antenowy_vw_seat_skoda_audi.html

 

coś takiego ? że niby Clarion nie ma wzmacniacza anteny który posiadało orginalne radio w Pasiorku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doczytałem się, że jakis separator trzeba założyć ?

 

http://allegro.pl/item624026947_wzma...koda_audi.html

 

coś takiego ? że niby Clarion nie ma wzmacniacza anteny który posiadało orginalne radio w Pasiorku ?

 

dokładnie musisz kupić taki separator tylko zwróć uwagę jaki masz wtyk do radia byś przejściówki nie musiał kupować

oryginalne radio puszcza zasilanie kablem antenowym do wzmacniacza antenowego natomiast nieoryginalne radia zasilanie puszczają niebieskim kablem w kostce ISO

po podłączeniu wszystkiego do kupy od razu zauważysz różnicę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś takiego ? że niby Clarion nie ma wzmacniacza anteny który posiadało orginalne radio w Pasiorku ?

 

potrzebujesz separator bo Twoj Clarion nie ma wbudowanego separatora napiecia dla wzmacniacza FM wbudowanego w stopke anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.

Jeżeli radio Gamma V nie podaje napięcia na wzmacniacz anteny, tzn. badając miernikiem jeden kabel do masy a drugi do środka gniazda antenowego w radiu jest 0 volt, to żeby zasilić wzmacniacz mogę dołożyć separator antenowy taki jak do nie fabrycznego radia  ?  Czy ewentualnie można ten brak napięcia jakoś naprawić wewnątrz radia  ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jedno albo drugie. Wszystko zależy od umiejętności naprawiającego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli napięcie "w radiu" można naprawić, a myślałem ,że tylko separator ratuje sprawę.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności