Skocz do zawartości
Gość ktom82

Problemy z klaksonem

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie znów inny problem z klaksonem na krótko pod aku trąbi jak wariat podłączyć go i nacisnąć kierownicę to cicho trąbi że nie ma mowy żeby inny kierowca mnie usłyszał... Słaba masa? Jak tak to gdzie ten pięścien na kierownicy przeczyścić? Ile v powinno dochodzić do plusa to jutro sprawdze ile mam:) dzięki jak ktoś pomoże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile v powinno dochodzić do plusa to jutro sprawdze ile mam

tyle ile jest na akumulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do kierownicy ma dochodzić masa. Do klaksonu ma dochodzić plus (z tego co pamiętam to po stacyjce ale mogę się mylić). Zamiast klaksonu podepnij żarówkę albo miernik i sprawdź czy jest plus i czy po zwarciu kabli w kierownicy dojdzie tam i masa.

 

skoro słychać

 

to przekaźnik się odzywa..

Zrób tak jak Ci napisałem i zobaczysz co jest nie tak..

 

A mam kombinować z pierścieniem? Bo pod kierownicą jest pusto, nie ma tego pierścienia o który powinna się ocierać. Jak przytknie się kabelki to tyka a jak kabelków nie ma prowizorycznie to zupełnie nic. Czyli pierścień i przekaźnik?

 

Jak dotykam kabli na zware to nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli pierścień i przekaźnik?

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Zacznij od sprawdzenia czy dochodzi do klaksonu plus i masa. Skoro przekaźnik pstryka to powinien być ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umiesz czytać ze zrozumieniem? Zacznij od sprawdzenia czy dochodzi do klaksonu plus i masa. Skoro przekaźnik pstryka to powinien być ok..

 

Pod kierownicą nie ma pierścienia, jeśli połączy się tą blaszkę z kierownicą kabelkiem to wtedy jest pstrykanie przekaźnika. Bez pierścienia nie ma nic, nawet pstryków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod kierownicą nie ma pierścienia

to poszukaj..

 

jeśli połączy się tą blaszkę z kierownicą kabelkiem to wtedy jest pstrykanie przekaźnika.

skoro pstryka przekaźnik to przekaźnik jest ok, zastanów się teraz dlaczego sygnał nie działa skoro przekaźnik pstryka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie0042.jpg

Tak wygląda moja kierownica. Jest pierścień i ta mała blaszka ale czegoś jakby brakowało i to się nie styka. Jak dogiąłem blaszkę do pierścienia to było to pstrykanie. Jutro sprawdzę czy dochodzi prąd do kierownicy, ale nadal nie wiem czego tam brakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro sprawdzę czy dochodzi prąd do kierownicy

:wmorde

Przecież Ci pisałem że do kierownicy dochodzi masa i sygnał sterowany jest masowo!! Zacznij czytać co do Ciebie się pisze bo inaczej to nic nie naprawisz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest kabelek prądowy i masowy. Są 2. W golfie 2 po styknięciu ich robiła się zwara a tu nic się nie dzieje. Skoro tak się znasz to powiedz mi czemu nie mam tego klaksonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież są 2 kabelki. W golfie po złączeniu 2 robiła się zwara, a tutaj mówicie że jest tylko masa. Nawet mechanik elektryk szukał prądu w tych kabelkach. Ok mówicie że działa na masie, ale nie działa chyba na zasadzie wi-fi. Ta mała blaszka nie styka mi się z pierścieniem i tu też jest problem bo nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale przecież są 2 kabelki.

Są. Jednym do kiery dochodzi masa, drugim idzie dalej jak wciska się klakson. Taki stycznik, który po wciśnięciu robi przejście.

W golfie po złączeniu 2 robiła się zwara

nie ma takiej możliwości. Dotknąłeś kiedyś plusem do minusa? Jeśli nie to sobie dotknij, zobaczysz jak iskry pójdą.

 

Nawet mechanik elektryk szukał prądu w tych kabelkach.

Zmień mechanika albo wydrukuj mu schemat niech popatrzy sobie i się nauczy. To nie jest nowe auto.. Powinien troszkę o tak starych samochodach wiedzieć..

 

Ta mała blaszka nie styka mi się z pierścieniem i tu też jest problem bo nie wiem co z tym zrobić

Zdejmij kierownicę i zobacz co tam się dzieje. Później pstryknę foto kierownicy od tyłu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o iskry to ich nie bedzie bo powtarzam ze blaszka nie styka sie z pierscieniem a to nie bedzie dzialalo na zasadzie wi-fi. Mozna przesunac przelaczniki blizej kierownicy? Po prostu tak jak widac na foto - nie ma styku blaszki z pierscieniem - jest przerwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele jak czytam te posty to normalnie ręce opadaja JAKUBie przeczytaj jeszcze raz wszystko na spokojnie i pomyśl co czytasz, bo trafisz na wiocha albo co innego, a tej kiery nie możesz bliżej jakos skręcić u mnie jest blisko a jak nie to podegnij blaszkę żeby dotykała do pierścienia i po sprawie co do tych twych kabelków jeden to plus a drugi masa plus to ten co dotyka do pierścienia (blaszka z pierścieniem) a masa jest po kolumnie kierowniczej czyli śruba trzymająca kierę, kolejnosc podłączenia kabelka nie ma znaczenia większego a w sumie po co ci ten sygnał nie działa to otwierasz okno i krzyczysz spier..... z drogi bo B3 jedzie :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do tych twych kabelków jeden to plus a drugi masa plus to ten co dotyka do pierścienia (blaszka z pierścieniem)

Sylwestrze przecież napisałem wyraźnie, ale powtórzę jeszcze raz. Sygnał sterowany jest masą, w kierownicy nie ma plusa. Masa dochodzi do kierownicy i masa wychodzi na przekaźnik (ewentualnie zworę - zależy co kto ma w skrzynce). Przekaźnik też podaje masę do trąbek. A plus do trąbek dochodzi bezpośrednio po kluczyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podegnę blaszkę do pierścienia i nacisnę klakson to jest pykanie. Nie ma sygnału. Tak w ogóle to blaszka jest ułamana. Najpier kupię przełącznik kierunkowskazów bo on jest z tą blaszką a potem spróbuje przesunąć kierownicę bo coś się tam blokuje i nie można jej ruszyć. A potem będę myślał dalej bo jak nawet blaszka jest przy pierścieniu to jest pykanie a nie sygnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełąćznik kierunkowskazów założony, blaszka ładnie styka się z pierśćieniem. Po naciśnięciu na klakson słychać pykanie na przekaźniku, co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na krótko czy klakson działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz tylko przeczytaj problem o którym opisuje, klakson działa po podłączeniu do akumulatora, w sumie są 2 tony ten wysoko i niskotonowy, wiem że jeden działa na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz innego wyjścia jak "przedzwonić" kable od klaksonu do skrzynki bezpieczników.

Może być winny przekaźnik (jest zamienny z którymś ze skrzynki ale nie pamiętam którym).

Sprawdź czy po zapłonie jest plus na wtyczce klaksonu (bezpiecznik) a potem musisz sprawdzić czy po wciśnięciu klaksnu pojawia sie minus na wtyczce A1 pin 8 (tył skrzynki bezpieczników) jak jest minus to masz gdzieś przerwany kabel.

Obadaj okolice klaksonu, tam mogło się coś wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności