Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Kałuża wody pod autem (kapanie wody) przy działającej klimatyzacji - skąd ona?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sabo_75

Dzisiaj pierwszy raz włączyłem klimatyzację (climatronic) na dłuższy czas i zauważyłem że coś wycieka spod samochodu mniej więcej pod fotelem pasażera i pod wycieraczką pasażera jest też wilgotno , zajrzałem pod samochód i sprawdziłem tą wodę , nie ma żadnego zapachu i jest koloru jak zwykła woda , pod maską jest wszędzie suchutko , komputer mi nic nie wskazuje że jest jakis błąd, nie wiem co to jest , proszę o POMOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pp5585

to raczej normalne, tym autem jeszcze z klima nie jezdzilem anglia jeszcze zimna. Ale w stanach mialem 2 auta z klima i zawsze leciala woda. :) Jezdzilem jednym z nich rok z taka klima i przezyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sabo_75

Dobra niby fajnie, ale z czego ta woda leci i w końcu jej może także zabraknąć, a co wtedy, wolałbym wiedzieć dokładnie czemu tak się dzieje, dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Przy klimie to normalne,że leci woda,to jest skroplona para wodna z parownika :641: ,

problem by był jak by nic nie kapało z pod auta,oznaczało by to zapchanie kanalików odprowadzających tę wodę,tak że dobrze,że Ci kapie :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sabo_75

Nie wiem co o tym myśleć , ale zastanawia mnie też czemu jest mokro pod wycieraczką pasażera czy to też przez to parowanie wody, to są wycieki zauważalne bo zostawiają mokre plamy na ziemi wielkości mniej więcej małego talerzyka , trochę mnie to niepokoi a nie ma mnie w Polsce a tu gdzie jestem to nie mam zaufania do mechaników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak postawisz auto na równym terenie to rurka odprowadzająca wodę z parownika klimatyzacji ma ujście w okolicach prawego przedniego koła. Tam powinna się skraplać i wyciekać woda. Jak są ciepłe dni i schładzasz wnętrze auta do naprawdę niskiej temperatury to możesz się liczyć z nawet sporą ilością wody. Taka sobie kałuża nawet powstanie. Jeżeli woda pojawia się wewnątrz auta może to świadczyć to tym, że gdzieś jest nieszczelność w ujściu tej wody z parownika. Może być nieszczelna obudowa parownika lub może być gdzieś nieszczelny sam przewód (rurka) wyprowadzający wodę na zewnątrz auta.

Sprawdź to pod wsględem szczelności.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

Pomijając wilgoć pod wycieraczką,wszystko gra.Klimatyzacja jak lodówka gdy pracuje to i szroni na parowniku.Gdy zatrzymasz i zgasisz paska,to po chwili odtaja i woda kapie na ziemie.Powinieneś się cieszyć bo twoja klima po ostatniej zimie działa wydajnie,a klima nie lubi zimy szczególnie takiej jak ta ostatnia.Co do wnętrza auta,to najpierw zdejmij wycieraczkę i osusz to miejsce,jeśli to przecieki z klimy to się powtórzy po jej włączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sabo_75

To mnie troszkę uspokoiliście, bo już myślałem że coś mi się popsuło, a ja tego nie lubię , bo moje autko musi być idealne , dbam o niego i wszystko naprawiam od ręki. A co do wody w samochodzie to nie ma, tylko lekko można wyczuć wilgoć pod dywanikiem od pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to jest normalna sprawa i tym się nie ma co przejmować.Ale pewnie ktoś z forumowiczów to wyjaśni od strony technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja się spotkałem. W służbowym Kangoo miałem to samo - ciepły dzień i po dłuższej jeździe z włączoną klimą na postoju -> kałuża wody. Podjechałem do ASO i się dowiedziałem że w takie ciepłe dni po prostu woda skrapla sie z klimy i kapie sobie pod autko. Normalna sprawa.

Nic niepokojącego - możesz śmiagać dalej i nie przejmuj się tą wodą - to nie jest żaden wyciek. :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w lecie przy wyższych temperaturach (pow. 20') to normalny objaw.

Woda, którą zobaczyłeś wytrąciła się na parowniku i została odprowadzona specjalnym kanałem na zewnątrz auta.

W klimatyzatorach stacjonarnych również wytrąca się woda i dlatego muszą one mieć odprowadzenie skroplin.

Tak więc bądź spokojny, jest wszystko w porządku tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jak najbardziej normalna sytuacja - potrafi jednak prowadzic czasem do zabawnych sytuacji :) Raz zastalem na szybie przyklejona kartke, ze mam jakis powazny wyciek z samochodu i pare razy na stacji benzynowej zwracano mi uwage, ze cos mi cieknie. Raz nawet jeden przylecial, ze mi benzyna wycieka a to bardzo niebezpieczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dokładniej to para wodna znajdująca się w powietrzu osiąga punkt rosy przy zetknięci sie z chłodniejszymi przewodami klimy. Punkt rosy zawsze bedzie inny , w zależności od parametrów powietrza i temperatury przewodów klimy. Wyjmij piwo z zamrażarki i zobaczysz co się będzie działo teraz przy tych upałach 29 st. w cieniu. Zimą będzie to wyglądało łagodniej , mniej rosy na browarze :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Horpyn

Może ktoś z szanownych forumowiczów jednak zechce trochę opowiedzieć od strony technicznej o tym zagadnieniu. Mam proste pytanie GDZIE :609: jest ten odpływ umieszczony chodzi mi o paska z podpisu.

Pytanie zadaję ponieważ u mnie nie cieknie i obawiam się że jest gdzieś zatkany, a skoro nie cieknie to nie mogę zlokalizować gdzie on jest :610: .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

Problem może być nawet ze szroniącym parownikiem. Jeśli się nie odszrania w czasie długiej jazdy,może to powodować podlewanie sprężarki a w konsekwencji jej awarie.

Nie chcę nikogo straszyć ,ale dzieje się to też,gdy przez dolewanie płynu chłodniczego

(mylnie nazywanego freonem)znajdzie się za duża jego ilość.Podlewanie sprężarki to wracający do spręzarki czynnik chłodniczy w postaci płynu zamiast gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś z szanownych forumowiczów jednak zechce trochę opowiedzieć od strony technicznej o tym zagadnieniu. Mam proste pytanie GDZIE :609: jest ten odpływ umieszczony chodzi mi o paska z podpisu.

Pytanie zadaję ponieważ u mnie nie cieknie i obawiam się że jest gdzieś zatkany, a skoro nie cieknie to nie mogę zlokalizować gdzie on jest :610: .

Pozdrawiam.

Ja mam paska 3B6 ale mozliwe że u Ciebie jest też w tym samym miejscu:

Taka srebrna puszka coś przypominające termos ;) stojąc przodem do auta jest po lewej stronie - (zobaczysz ją patrząc przez kratkę w zderzaku tam gdzie jest halogen )ja u siebie zobaczyłem bez demontażu kratki mozliwe że Tobie też to się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Horpyn

@kubotek Dzięki popatrzę, tylko dziwi mnie że aż tam to dosyć daleko od parownika.

@slawek Wiem o co Ci chodzi bo miałem podobny problem z przemysłowym obladzał się, nie dopisałem tylko że niedawno byłem paskiem na przeglądzie tzn wymianie gazu sprawdzeniu szczelności i odgrzybieniu ale nie spytałem o ten odpływ. Działa bez zarzutów tylko nie widzę tej "kałuży".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności