Skocz do zawartości
Carrey

Dziwny stukot podczas jazdy po łuku :-/

Rekomendowane odpowiedzi

Wwitam,

 

ostatnimi czasy zauważyłem, a raczej wysłuchałem podczas wjazdu na wiadukt - po łuku w prawo dziwne stuki w okolicy prawego przedniego koła. Stukot przypomina mniej wiecej tyk tyk tyk tyk tyk (częstotliwość ok 2-3 razy na sekundę). Sytuacja ta powtórzyła się ok 4 razy (przez ostatni tydzień). Pierwsze co mi przyszło do głowy to przegub prawy, choć wymianiałem go jakieś 20kkm temu to pojechałem na parking go sprawdzić i przy ruszaniu przy max skręconych kołach nie ma żadnego stukania - zarówno przy ruszaniu w prawo jak i w lewo.

Proszę podpowiedzcie co to moze być i na co zwrócić uwagę?

Wiem że mam jeden wahacz walnięty ( górny z lewej str.). Podczas jazdy na wprost po wybojach nie słychać żadnych stuków (no poza tym wahaczem z lewej strony).

 

Z góy dziękuję za sugestie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub pada.

 

Sprawdź osłonę przegubu, bo mogła pęknąć, do środka dostał się piasek, kamyki itp i przez to ci przegub siada... Jeśli poszła ci osłona i dopiero zaczyna ci trykać to można sprawę jeszcze uratować, tzn: wyjąć przegub, wymyć, nasmarować, napchać ful smaru, dać nową osłonę i poskręcać - ja tak zrobiłem i śmigam na tym jakiś rok i zero trykania, a miałem nowy przegub i po paru set km pękła mi osłona i zaczęło trykać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegub pada.

 

Sprawdź osłonę przegubu, bo mogła pęknąć, do środka dostał się piasek, kamyki itp i przez to ci przegub siada... Jeśli poszła ci osłona i dopiero zaczyna ci trykać to można sprawę jeszcze uratować, tzn: wyjąć przegub, wymyć, nasmarować, napchać ful smaru, dać nową osłonę i poskręcać - ja tak zrobiłem i śmigam na tym jakiś rok i zero trykania, a miałem nowy przegub i po paru set km pękła mi osłona i zaczęło trykać :/

 

 

Przegub ?? :-/

 

Sprawdzałem na parkingu ostro ruszając na max skręcie i nic - cisza.

Wydaje mi się ze skoro podczsa jazdy po łuku się tłucze wyraźnie,a na parkingu cisza to raczej nie jest to przegub, napewno dawałby jakieś znaki podczas testu "parkingowego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podczas testu "parkingowego" powinno coś wyjść... sprawdź jeszcze osłonę (gumę) na przegubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no podczas testu "parkingowego" powinno coś wyjść... sprawdź jeszcze osłonę (gumę) na przegubie

 

Dzisiaj będąc na stacji diagnostycznej oblookałem z kanału osłonę przegubu ... wygląda perfekcyjnie (sprawdzono organoleptycznie).

Nadal nie wydaje mi się że to przegub ... test "parkingowy" by coś wystukał.... a tu cisza.... :-/

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odkryłeś już co było przyczyną tych stuków? Bo ja mam podobne objawy, czyli przy ruszaniu na skręconych kołach cisza ale za to np. przy ostrym skręcie w lewo jadąc na dwójce słychać chrobotanie. Miesiąc temu z tej strony miałem wymieniane górne wahacze, końcówkę drążka i osłone zewnętrznego przegubu. Czyżby coś spaparali przy wymianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tylko z lewej strony, czasami stukało, po przekładce kół na letnie tykanie ustało i cisza. Podejrzewałem przegób ale już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam ten objaw z lewej strony i co ciekawe też po zmianie kół na letnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale koła macie z dobrze dobranym otworem centrującym, z dobrze dobranymi i dokręconymi śrubami? Bo taki dźwięk (przynajmniej jak z opisu) już miałem wątpliwą przyjemność słyszeć, a powodem były złe śruby do felg. Moim zdaniem warto ten punkt przeanalizować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby i felgi mam oryginalne. I są dokręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zawieszenie. mam to samo.na zimowkach, ktore byly rozmiarowo mniejsze ,nie bylo zadnych stukniec ale po zmianie na letnie stuka i telepie jak 'gupia'. wkrotce bede musial to zrobic, zanim luz rozwali kolejne koncowki. no chyba, ze spadnie snieg, to znow zaloze zimowki i bede mial spokuj.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

witam, u mnie przy srecaniu w prawo po łuku slychać stukot równomierny...na prostej drodze OK.

Co proponujecie sprawdzić???:

 

1. przeguby

2. tuleje tylnej belki???

3. sruby od kół???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, u mnie przy srecaniu w prawo po łuku slychać stukot równomierny...na prostej drodze OK.

Co proponujecie sprawdzić???:

 

1. przeguby

2. tuleje tylnej belki???

3. sruby od kół???

 

Proponuję sprawdzić 1 . przegub zewnętrzny , bo chyba koła masz dobrze przykręcone.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliźniaczy problem.

 

Przy jeździe na wprost wolno czy szybko od 1-5 biegu cisza. Przy wchodzeniu w zakręt na 2-3 z prędkością max 40-60 km/h w okolicach lewej strony przodu pojazdu słychach pukanie typu tyk-----tyk---tyk----------tyk. W sumie mam poważne wątpliwości czy to jest od zawieszenia czy to może jakieś dziwne przesuwanie się elementów na podszybiu powoduje głuche puki i stuki.

 

Ktokolwiek zdiagnozował problem?

 

Co do opinii śruby trzymające lewe przedniu koło nie są oryginalne i w sumie chyba mam z 2 sztuki w tym kole innych różnych śrub ale dziwne wydaje mi się, że śruby mogą powodować takie tykanie- pukanie na zakrętach. Koło dokręciłem myślę wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być przegub...jak na skręconych kołach Ci tyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie też podobny problem gdy skręcam w w prawo powyżej 40km/h, słychać szum byłem u mechanika powiedział łożysko ale gdy sie przejechał była tylko cisza nie chciał wymienic bo jeszcze można jeździć gdy będzie hałas na prostej wtedy należy wymienić, gdy założyłem zimówki cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A u mnie podobny problemik ale wydaje mi sie ze to nie przegub.Podczas skrętu kół w lewo i ruszeniu do tyłu słychac takie jakby trzeszczenie z prawego koła-ale nie stukanie jak przy przegubie,przejezdzam dosłownie 70cm i cisza(czyli problem tylko podczas ruszania).Identyczny dźwiek wystepuje tez czasami podczas bardzo gwałtownego hamowania (wtedy kiedy auto mocno nurkuje).Przegub wymieniony jakis czas temu na Lobro,nowe wahacze i łaczniki stabi,nowa poduszka silnika z prawej strony.Macie jakis pomysł bo mi juz rece opadają.Sprawdziłem tez czy magiel nie odkrecony,ale wsztystko ok.Auto od samego poczatku jezdzilo na gwincie,potem AIRRIDE i koła 19" więc wszystko sie tam napinało.Teraz jest seria i problem nadal istnieje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a moze zacisk hamulcowy, wyrobione i luzne badz zapieczone slizgi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem i został on zdiagnozowany jako przegub ale wewnętrzny,ale że stukanie nie jest częste i uciążliwe mogę jeszcze pojeździć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja miałem taki podobny przypadek jak opisywany w wątku i też myślałem że przegub podjechałem do mojego mechanika a ten się mnie zapytał czy mam koła dobrze dokręcone i wziąłem klucz dokręciłem koło i jest cisza sam byłem zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności