Skocz do zawartości
rysio

Nie zwijające się pasy (B5 3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

Albo coś przeoczyłem albo nie było wspomniane, że pomaga również zwykłe umycie pasów w wodzie z mydłem :) Przynajmniej u mnie pomogło (ale nie był to Passat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas pracy 30min w tym 10 na szukanie wkrętaka

a na co ci wkretak był skoro piszesz że śrubek brak ;)

rozumiem ze do podważania plastyków ;)

 

jeszcze raz prośba o foty jak bedziesz je miał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wam foty pykne spokojnie nie bijcie się o nie ;P

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta fotek tu.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę cie bardzo ;]

 

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

 

Oczywiście zapomniałem napisać o najważniejszym. Popsikajcie pasy tym ustrojstwem w tubce i zostawcie rozwinięte aż wyschną. będzie ładnie pachniało w aucie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasman

gracjas za dokładną dokumentację !!

w najbliższym czasie zabieram się za to ... bo samo spryskanie teflonem mi nie pomogło ...

 

rozebrałem wyczyściłem i jest ok

 

u mnie najbardziej hamował pasy ten element (fota zapożyczona od pasmana)

 

pasman.jpg

czesc po której ślizgają się pasy był pokryta jakimś strasznie chropowatym nalotem, po przeszlifowaniu i psiknięciu teflonem jest ok.

plus wyczyszczenie wszystkiego do czego miałem dostęp po zdemolowaniu tapicerki ;)

Edytowane przez Bobcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już tak ma być, taka uroda Passata ale nie tylko, skuteczna naprawa to wymiana ale to się nie opłaca.

 

---------- Post added at 10:57 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

 

To już tak ma być, taka uroda Passata ale nie tylko, skuteczna naprawa to wymiana ale to się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już tak ma być, taka uroda Passata ale nie tylko, skuteczna naprawa to wymiana ale to się nie opłaca.

 

No właśnie bo u mnie czyszczenie i mycie nic nie dało, dalej się powoli zwija jedynie pomogło na blokujący się pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon w sprayu i po klopocie. Spryskalem pasy z jednej i drugiej strony obficie i od 3 miesiecy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roro ma rację!!! Kupcie silikon taki do uszczelek, bezbarwny rozwincie na maxa pasy i psikajcie. Póxniej chwilkę się pobawić zwijając i rozwijając i powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie te pasy takze wolno dzialaja a z tylu z kolei mocno zaciagaja tzn.jak sa zapiete to dzieci marudza ze ich cisna za mocno .pozdrawiam
witam mam tak samo myślałem że to tylko ja tak mam nawet kupiłem nowy pas lecz nadal to samo czy tak powinno być ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie i Panowie a jak zabrać się do przeczyszczenia mechanizmu tylnego pasa za kierowca, bo wlasnie ten mi sie zacina i nie chce sie schowac po wyciagnieciu? Czy ktos z Was moze rozbieral z tylu te plastiki. Jest to niezwykle istotne bo autem sa przewozone dzieci. Dodam, ze jest to Passat VARIANT Bardzo prosze o rade, co do silikonu zastosowalem sie, ale dalej sie skubany zacina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troszkę inny problem z pasami-jak rozwine go na maxa żeby zapiąć fotelik dla dziecka to mi sie blokuje i nie chce puścić jak wraca to tak cyka jakby zębatka jakaś trzymała, a odblokuje sie dopiero po całkowitym zwinięciu. czy ktoś miał podobną sytuację? tylko wymiana czy da się coś z nimi zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciagniesz pas na max to wlacza sie tzw. opcja fotelika dzieciecego - pas sie sciaga caly czas zeby jak najlepiej dociskac fotelik

Tesciowa brata odbyla tak podroz do Chorwacji i z powrotem ("Ten pas mnie ciagle dusi" :manga) zanim sie pokapowali i przejrzeli instrukcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie we wszystkich pasach tak mam.np u kierwocy i za nim tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kierowcy raczej nie będzie opcji fotelika dzięcięcego, widziałes kiedyś dziecko w foteliku na miejscu kierowcy :)

za kierowcą - pewnie inżynierowie stwierdzili że dziecko najczęściej będzie umiejscowione na fotelu pasażera przód, i za nim na tyle. takie moje przypuszczenia.

stąd ta opcja w tych miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wiadomo że maluch prowadził nie będzie. ale ok dzięki nie spotkałem sie jeszcze z czymś takim tj. z taka funkcją-może i dobra ale strasznie wkurzająca podczas zapinania fotelika jak trzeba kilak razy pas zwinąć i rozwinąć, myślałem że się coś zepsuło.

dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno w Toykach tak jest - kwestia przyzwyczajenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kurier zdąży dziś przed zmrokiem to będzie akcja reanimacja pasów z przodu oczywiście. Jak nie to jutro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności