Skocz do zawartości
rysio

Nie zwijające się pasy (B5 3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie np. pas zwija sie dobrze ale za to zaczął sie rozłazic materiał z ktorego jest zrobiony,musialem wyciać delikatnie nozyczkami i przypalic zapalniczką :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby tak z tyłu i tylko z jednej strony??? Coś mi tam trajkocze w mechanizmie przy siłowym zwijaniu pasa. eeehhh sam już nie wiem, tylko szkoda że przez takie duperele autko traci w mojej ocenie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam taka przypadlosc czyli raczej nic sie nie da z tym zrobic? trzeba do tego przywyknac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki jest zbliżony koszt takich pasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą przypadłość że pasy zwijają się powoli ale ma to i dobre strony ponieważ miałem 3 generacje Mitsu Galanta przed Passatem i tam pasy się po prostu dobrze się zwijały lecz po zapięciu cholernie się je czuło. Na krótkich odcinkach nie ma problemu ale w długiej trasie w lato gdzie się jeździ w samej koszulce - makabra. Jeździłem 4 razy Anglia - Polska - Anglia i mimo że to dla własnego bezpieczeństwa pasów nie zapinałem :wstyd: .

Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia ale jedno wiem że zostawię tak jak jest. Pewnie zakładając mocniejszą sprężynę (o ile to możliwe) rozwiązałby się problem zwijania ale powstałby problem "duszenia" co dla mnie jest niekomfortowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Tylne zwijają się normalnie, natomiast przednie są strasznie zamulone. Chciałem je wymieniać ale skoro u wielu z nas sie to dzieje to chyba nie ma sensu. Co ciekawe mam jeszcze Sk. Octavie z 2003 i tam dzieje się dokładnie to samo, jednak tylko po stronie kierowcy. Taki to juz chyba urok aut spod koncernu VW. :kwasny::looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

U mnie te pasy takze wolno dzialaja a z tylu z kolei mocno zaciagaja tzn.jak sa zapiete to dzieci marudza ze ich cisna za mocno .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim aucie czyli mazdzie 626 tez mialem podobny problem ale zaczal on wystepowac jak samochod mial 10 lat, natomiast w fordzie mondeo 2003 passy dzialaja normalnie nic nie cisnie da sie bez problemu pojechac z wawy do wloch na narty i nic sie nie czuje:) ale wracajac do VW to chyba wazne ze przy szarpnieciu i chamowaniu sie blokuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pasy tylnie dzialaja OK ale za to przednie do d..y !! zwijaja sie powoli. Raz nawet pas nie zdazyl sie zwinac, nie zauwazylem tego, i przytrzasnelem zatrzask pasu drzwiami...lakier porysowalem :wstyd: i wziolem problem na widelec...tam chyba jest jakas sprezyna ktora chyba mozna podciagnac??

 

wiek ktos cos o tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasy tylnie dzialaja OK ale za to przednie do d..y !!

Proste wytłumaczenie - przednie są częściej używane a co częściej używane to niestety częściej się psuje i wyeksploatywuje.

Kupić nowe i po problemie

tam chyba jest jakas sprezyna ktora chyba mozna podciagnac??

A wogóle to mechanizm jest rozbieralny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, z tylu OK a u kierowcy lipa, nieraz musze je zwijac :wstyd: Ale wyczytalem na jakims niemieckim forum, ze sa jakies pasty silikonowe, ktorymi smaruje sie pasy (nie ma plam i zapachu) i podobno problem rozwiazuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyczytalem na jakims niemieckim forum, ze sa jakies pasty silikonowe, ktorymi smaruje sie pasy (nie ma plam i zapachu) i podobno problem rozwiazuja.
jakbyś coś takiego znalazł i zakupił to ja też sie na to pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys nazwe podal tego preparatu to by bylo fajnie:) i czy faktycznie to dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że to jest zwykły talk (puder) ale nie stosowałem. Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z tymi pasami? poradził ktoś coś na to? rozebrał przesmarował, wymienił?

 

u mnie coraz gorzej zaczyna zwijać pas kierowcy (widzę ze to plaga w paskach) a że odruchowo zapinam pasy to przeszkadza to trochę przy wysiadaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu rozejrze sie za tym silikonowym wynalazkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to pasy zwijają się w takim tempie, że czasami klamerka jak wystartuje, to mam wrażenie, że mi szybę wywali. Wolałbym bardziej kulturalne zwijanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loraks

1 - pasy wystrzelone sa zablokowane na amen z tego co mi wiadomo

2 - pas wystrzelony po wymontowaniu calego mechanizmu pasa dziala jak grzechotka - tarabanią kulki wystrzelona z napinacza

3 - jest teflon w spraju on ponoc pomaga na slabo zwijajace sie pasy

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, autko od nowosci nigdy nie bite z 2000 roku, a pasy przednie katastrofa, strasznie flegmatycznie sie zwijaja, ale w serwisie mi powiedzieli, ze tak juz jest, poprostu duzo razy uzywane i sie zatarly, czyli zabrudzily, trzeba je wymyc woda z mydlem, i czyms tam spraynac, chaba teflonem w sprayu, ale nie pamiatam za dobrze o czym mowili, wiec bez strachu, masa ludzi ma takie same powolne pasy -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blezor czy to znaczy że oni Ci myli te pasy i pryskali spryem? Czy to pomoglo? Może pamiętasz co to za spray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności