Skocz do zawartości
rysio

Nie zwijające się pasy (B5 3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

No to wkoncu jakis sposob na pasy tylko mam takie jedno pytanko ,nie brudza pozniej ubran takie popsikane pasy tymi specyfikami?A co lepsze teflon w spreyu czy to mleczko do kokpitu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed czyszczeniem.

[ame]

[/ame]

 

Po czyszczeniu.

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie calkowicie padnął prawy przedni pas całkowicie sie rozwinął ale zwinąc to juz sie nie chce:/ bedzie dzis rozbiorka i zobaczymy czy podziałają wasze sposoby :) mam nadzieje ze tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zacinanie się pasa ... muszę go potem zwinąć do końca, żeby dało się go rozwinąć od początku. Jak się zatnie to znów jedyna opcja to odpiąć zwinąć /schować na maxa i rozwinąć od nowa .... szczególnie tak się dzieje gdy zapięty jest fotelik - czyli pas jest dość daleko wysuwany macie na to jakiś patent ??

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i duzy browar za tego manuala :) rozebralem popsikalem TOP5 (podobne dzialanie co wd40) dodatkowo spryskalem caly pas przy rozwiniecu plynem do tapicerki, i na w pelni rozwinietym pasie napryskalem TOP5 w caly mechanizm zwijajacy i dziala :D

 

jeszcze raz dzieki i pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim pasku (2001) jest tak samo pasy nie chcą się same zwijać. Kolega adams i Pasman zamieścili wspaniałe fotki i opis jak zabrać się do czyszczenia. W nadchodzący weekend spróbuje się zabrać do czyszczenia. Zacznę chyba od pianki do tapicerki i użyję ją na pasy a pózniej może plak albo teflon. Mam jeszcze opla vectre z 1990r. i tam pasy działają super jak na jej wiek. Szkoda że u VW tak nie ma, ale na szczęście jest forum i porady, które pomagają. Pozdro dla użytkowników VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki opis na pewno się przyda. Zrobię to samo u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zacinanie się pasa ... muszę go potem zwinąć do końca, żeby dało się go rozwinąć od początku. Jak się zatnie to znów jedyna opcja to odpiąć zwinąć /schować na maxa i rozwinąć od nowa .... szczególnie tak się dzieje gdy zapięty jest fotelik - czyli pas jest dość daleko wysuwany macie na to jakiś patent ??

 

rogerm to o czy piszesz to nie żadna wada pasów a mechanizm służący do mocowania fotelika dziecięcego z ang. zwany CCD.

Załącza się w momencie całkowitego rozwinięcia pasa a jego wyłączenie następuje po zwinięciu pasa w około 85%.

Podczas montażu fotela przewlecz pas przez wszystkie elementy montażowe, następnie rozwiń pas do końca i zacznij zwijać, usłyszysz charakterystyczny dźwięk (tyrkotanie sygnalizuje załączenie systemu) kiedy dojdziesz do momentu że nie dasz rady więcej zwinąć pasa (taśma pasa powinna być naprężona) foteli będzie już stabilnie przypięty.

System ten potrafi być irytujący podczas normalnego użytkowania kiedy to podczas zapinania pasów wyciągnie się do końca i aby móc regulować jego napięcie trzeba go prawie całkowicie zwinąć.

Rogerm nie ma na to patentu ot taka wada systemu, za to dużo większe bezpieczeństwo dzieci przewożonych w prawidłowo zamontowanych fotelikach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha .. a więc to tak. O ile fotelik montowany jest na stałe to nie jest to aż tak kłopotliwe, niestety maluch już zapina się w foteliku normalnie pasem, tak jak pasażer i za każdym razem trzeba ten pas z powrotem zwinąć na max żeby dało się go z powrotem rozwinąć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow. Od dwoch miesiecy jestem uzytkownikiem passat kombi z 2004 roku. I mam dokladnie ten sam problem z przednimi pasami co WSZYSCY tutaj. Z waszych opisow juz wiem co nalezy zrobic i za to wielkie dzieki. Ale czy ktos z Was moze mi wyjasnic, opisac lub wyslac jakies fotki jak sie dobrac do slupka w ktorym jest zamknieta zwijarka do pasow ktora chcialbym oczyscic i nasmarowac. Nie chcialbym polamac jakis plastikow niepotrzebnie. Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam rafixon_67

 

PS. Chyba juz wiem jak to zrobic, sorki ze nie doczytalem ale istrukcja Pasmana jest tym czego szukalem:)

Edytowane przez rafixon_67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafixon_67, spróbuj najpierw rozwinąć cały pas i spsiukać z obu stron Plakiem. Ja tak zrobiłem i pomogło, nie musiałem nic rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pas pasazera nie zwijał się wcale po spryskaniu plakiem śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynny silicon plus czyszczenie pod osłonami słupków i potwierdzam efekt piorunujący :)

Po wyschnięciu pasy zwijają się bez problemów żadnych przycinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“Odrywasz”* czesc plastiku w ktorej zamontowana jest regulacja wysokosci pasow bezp. Chwytasz palcami gore tego plastiku, ktora zachodzi na podsufitke i delikatnie ja podwazasz. W gornej czesci tego plastiku sa dwie spinki-kołki ktore daja sie wyciagnac bez zniszczen. Reszta tego plastiku trzyma sie na uszczelce od drzwi i daje sie bez problemu zdjac. Caly ten element odkladasz po pasie na bok. W słupku widac obejme-jazmo, przez ktore przesuwa sie pas, tam napewno jest DUZO brudu. Za pomoca srodka ktory kiedys nazywal sie PLASTMAL (autopolitura) w czerwonej butelce - polerujesz dwukrotnie ten element tym plastmalem w płynie, to samo starasz sie zrobic z elementem plastikowym (szczelina) przez ktorą przechodzi pas ale na maksymalnie wyciagnietym pasie. Ze jak sie pas zabrudzi od tej pasty to nie bedzie tego widac. Polerujesz TYLKO ta czesc szczeliny po ktorej slizga sie pas, przeciagajac przez ta szczelinke 5cm pasek jakiejs szmatki z Plastmalem. Plastmal nakladamy na jedna szmatka i polerujemy a potem tez polerujemy do połysku-gładkosci drugą suchą szmatką. W ten sposob uzyskujemy naprawde DUZĄ gładkosc i poslizg tych elementow, co od razu przyniesie efekt. Dla uzyskania optymalnego efektu, pas spryskujemy SUCHYM teflonem (PTFE DRY SPRAY)** ktory kosztuje ok 25-30 zl za sporą puszke (przyda sie do wielu innych celow). Po tym zabiegu, na drugi dzien (lub po godzince) jak teflon sie wchlonie-wyschnie w pas, pasy beda ŚMIGAĆ jak nowe. Przed tym zabiegami po rozmontowaniu tych elementow dobrze jest to wszystko odkurzyc stosujac do odkurzacza okragla szczotke z wlosiem - idealne do takich celow - powinna byc na wyposazeniu odkurzacza.

* UWAGA, przy ponownym montazu tego plastiku trzeba dobrze nacelowac na element regulacji wysokosci pasow zeby mozna bylo to poprawnie regulowac-przesuwac. Najlepiej ustawic pasy w jakiejs skrajnej pozycji, gora lub dol i potem tak zakladac. Niestety nie mam fotek ale mysle ze sobie poradzicie. Jesli fotki beda konieczne to je zrobie. Zabieg trwa okolo 15-20 minut na strone. Tak zrobilem JA i mi pomoglo :) POWODZENIA :)

** Moze byc ten PLAK jak tu pisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupi w końcu znalazłem jakąś poradę ... (zawsze zapominałem poszukać :fajny)

Jutro popsikam bez demontażu jak nie pomoże zrobię małą demolkę :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja przetestowałem bardzo prosty i banalny sposób. Mianowicie rozebrałem słupki odkręciłem pasy wraz z mechanizmami. Zabrałem do domu zamoczyłem na godzinę we wiadrze z wodą z proszkiem do prania (oczywiście mechanizmów nie zamaczamy) po czym wyprałem je szczotką ryżową (woda przybrała kolor kakaa). Wypłukałem je dokładnie w ciepłej wodzie po czym wysuszyłem... Bez żadnych dodatkowych środków smarnych. Działają jak nówki :)

Zrobiłem nanuala ze zdjęciami z tego zabiegu. Jak coś to mogę go użyczyć...

PS. Należało by też przy okazji wyczyścić elementy wewnętrzne słupka, gdyż zbiera tam się nie wyobrażalna masa syfu :/

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł i posiadasz jeszcze fotki to podziel się

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotlet.

Czy do wyjęcia mechanizmu zwijania pasa wystaczy tylko odkręcić jedną śrube widoczną na zdjęciu? Mechanizm można normalnie wyjąć? Nic się tam nie stanie/nie uszkodzi/nie wystrzeli? i czy pas mogę wypiąć z mechanizmu zwijania i potem zamontować czy jest przytwierdzony na stałe?

Z góry dzięki za pomoc.

 

IMG_20190318_151025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie znalazłeś odpowiedzi lub dla innych:

Tak tylko ta śruba. Nic sie nie stanie.

Mozna wyciągnąć pas z mechanizmu,  ale jesli tego nie robiłeś - to sie za to nie zabieraj.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności