Skocz do zawartości
rysio

Nie zwijające się pasy (B5 3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest plaka? Pisz po polsku.
Nie odmieniasz końcówków? Plak to nazwa środka używanego do konserwacji wnętrz samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, spryskalem pasy delikatnie specyfikiem do pielegnacji kokpitów i skutek jest natychmiastowy - pasy zwijają się dużo lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Ten typ tak ma bo ...

pasy nie mogą zwijać się za szybko ponieważ mogly by kogoś uderzyć lub udzerzyć w szybę dzrzwi

Co do wspólnego dzialanie pasów i poduszek to dzialaja one ze sobą wspólzalenie jeśli jest system SRS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasy jak nowe a już prawie umarły :) dziękuje za podrzucone pomysły o siliconie i teflonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, prawie się nie zwija pas kierowcy. Spryskałem plakiem i jest może ciutkę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem.nawet wczoraj rozebrałem boczek słupka i sądziłem iż wd40 coś zdziała ale niestety-rozczarowanie, za to doszedłem do innego wniosku a mianowice iz cały pas zwija sie ok do samego końca tylko problem leży w górnym ślizgu pasa, dokładnie na wejściu pasa do słupka bo jak pociągałem za pas w słupku przy pełnym zwinięciu to leciał normalnie.więc albo ten ślizg jest w srodku jakoś zafajdany kurzem albo to wina zwijacza, ale skoro w słupku zwija sie normalnie...:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast plaka czy wd40 polecam teflon w spray-u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem środek do smarowania łańcuchów motocyklowych i.....! o dziwo zaczęły pasy się zwijać normalnie. Wcześniej się nie zwijały bo nikomu do głowy nie przyszło żeby je w ogóle zakładać ( bo po co ):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast plaka
Plak poszedł na pas od początku do końca i teraz mi truskawą wali w całym samochodzie... ale cóż.

 

Muszę sprecyzować. Efekt jest zauważalny, bo zwija się lepiej, ale jak plak przesechł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś polepszyć ślizganie pasa po tym górnym załamaniu w słupku, tam gdzie jest regulacja wysokości? Bo to może właśnie na tym zagięciu już plastyk sie porysował i blokuje pas. Może by tam jakąś folię nakleić? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym tam smalcem posmarował...
A jak smalec zjełczeje to smród zdychającego stada byków nie wpuści cię do auta. Poza tym będziesz musiał kupić tonę Ariela albo innego proszku spierającego tłuszcz z twoich ubrań. Myślę że trzeba zastosować coś mniej drastycznego (plak jak koledzy sugerowali a w mechanizm olej silikonowy jak napisał Adams).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robiłem i jak to pisałem, to się śmiałem do monitora jak niespełna rozumu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams dobrze mówi teflon w szpraju załatwia sprawę, u mnie pomogło w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie teflon w sprayu nie pomógł wcale, a wręcz jeszcze spowolnił zwijanie się pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest, mam 2001, jest na to fajna rada, rozwińcie cały pass , i od początku do końca popsikajcie sprayem o kokpitu, powtórzcie ze 2 razy, i na rok macie zwijanko jak ta lala. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też tak jest, mam 2001, jest na to fajna rada, rozwińcie cały pass , i od początku do końca popsikajcie sprayem o kokpitu, powtórzcie ze 2 razy, i na rok macie zwijanko jak ta lala. Pozdro
No tak zrobiłem. Plak. I jest lepiej, zdecydowanie, ale nie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozebrałem plastiki na słupkach 0 śrubek wszystko na uszczelkach się trzyma. odkurzyłem wszystko bo była tona brudu. Przedmuchałem dodatkowo kompresorem. I wyczyściłem z zaschniętego brudu wszystkie elementy o które ociera się sam pas. Następnie popsikałem cały pas płynem do tapicerki "mleczkiem za 11.99zł z tesco"

Efekt chodzą jak nowe

Czas pracy 30min w tym 10 na szukanie wkrętaka

 

Co do rozbierania mechanizmu aby naciągnąć sprężynę nie radze. Jest złożony na stałe (Mowa o Pasach pirotechnicznych) Rozebranie wiąże się z wierceniem nitów itd.

 

Jeśli ktoś ma problem z rozebraniem tych słupków mogę dołączyć foto ale to dopiero jutro bo będę robił stronę od pasażera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasman wrzuć fotki, please, mam ten sam problem co wielu z was, pasy z przodu nie zwiną się jak im nie pomogę ... z tylu śmigają ślicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności