Skocz do zawartości
rysio

Nie zwijające się pasy (B5 3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

irek30 teflon w spreyu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzylem silikonu w sprayu taki ktory nie jest tlusty i efekt taki ze pas od pasazera zwija sie rewelacyjnie a od kierowcy nie az tak super ale duzo lepiej niz kiedys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem TEFLON w spraju...wypsikalem swoj pas kierowcy. Zrobilem to w takiej ilosci ze az zaczol brudzic ubrania. Przetarlem kilka razy pas szmatka, zeby juz nie brudzil.

 

SZCZERZE :kwasny: mooooze troszke lepiej sie zwija :/

 

 

Sparaj kupilem w Gdanski w AUTO NORTH za chyba 20 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse, dest ale rozbieraliście te plastiki na progu?! czy tak tylko sobie psikaliście? myśle zająć się tym na majowym weekendzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozbieralem poprostu wyciagnalem caly pas przytrzasnalem go dzwiami i na zewnatrz auta psikalem i jeszcze napsikalem w to miejscie ( wejscie pasa) gdzie sie reguluje wysokosc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszła do mnie paczka, a w niej teflon w spreju :) poszedłem i popsikałem pas kierowcy, nie rozbierałem plastików bo nie miałem na to czasu, wyciągnąłem cały pas i popiskałem go z obu stron. Efekt natychmiastowy, dużo lepiej się zwija. Jak będe miał czas to rozbiore te plastiki i dopiero wtedy powinno być ok :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj się zabrałem do tego... Robota na 15 minut :) teraz może pasy nie latają jak szalone, ale na pewno lepiej się zwijają... Należałoby oczyścić mechanizm zwijający pas ze wszystkich syfów które tam się znajdują i czymś to nasmarować (np teflonem w spreju)

 

Krótki opis:

-fota nr 1 - zaznaczona jest zaślepka którą zdejmujemy, pod nią mamy śrubę którą odkręcamy śrubokrętem krzyżakiem. U góry mamy nakrętkę (fota 2) którą odkręcamy kluczem 10 (o ile dobrze pamiętam). Na fotce nr 3 widzimy u dołu zatrzask podnóżka (żeby uwolnić podnóżek z tego zatrzasku trzeba go wypchać do góry) po prawej widzimy mocowanie pomiędzy podnóżkiem a tym plastikiem co osłania nam wtyczki po lewej stronie i u góry mamy otwór w którym siedzi śruba… na fotce nr 4 widać jak to wygląda po zdemontowaniu tych plastików

-następnie zdejmujemy plastikową osłonę progu (uwaga żeby jej nie połamać osłony) trzyma się ona na trzech zatrzaskach (fota nr 5) ciągniemy to na siłę zatrzaski są z metalu, więc się nie połamią (fota nr6)

-gdy już uporaliśmy się z progiem zabieramy się za rozbiórkę słupka środkowego, u dołu trzymają go dwa zatrzaski (fota nr 7), po jednym z każdej strony które trzeba popchnąć w stronę karoserii i w tym samym czasie przesunąć cały plastik do góry. Plastik ten tak samo zresztą jak zaślepka górna (ta część jasna na słupku) są zaciśnięte w uszczelce (rota nr 8) więc bez trudu to wyjmujemy

- i już mamy wszystko jak na dłoni, fota nr 9 przedstawia mechanizm prowadzący pas, a fota nr 10 mechanizm zwijający pas

-kolejność składania odwrotna

 

EDIT

 

widzę że po przeprowadzce na nowy skrypt moje foty "uciekły: więc dodaję jeszcze raz

 

5407b39c4931b766m.jpg 9b01f05b97ba4b53m.jpg 680c9bff6d984d1bm.jpg 1e9454abf0fe45d5m.jpg a79dcefac5dc37f3m.jpg 4ca87aaf104ae82cm.jpg f0dbfb620c55d9fam.jpg 47b19609822b04d9m.jpg 19e19a7bc3133b54m.jpg fdc0b40cf0808717m.jpg

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, no i :ok: za foto-story. Można przesunąć to FAQ - co Wy na to :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams, no i :ok: za foto-story. Można przesunąć to FAQ - co Wy na to :?:

 

Opis rewelacja :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie, ale brakuje mi istoty problemu. Opis przygotowań bardzo przydatny, a gdzie opis samego czyszczenia? Robi się to rozbierając mechanizm, czy nie. Dmuchnąć sprążarką, piknąć teflonem i już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można rozebrać jeszcze bardziej sam ten mechanizm od zwijania pasów, ale ja nie chciałem pchać tam swoich łapek... oczyściłem bardzo dokładnie cały mechanizm i poprzez otwory zalałem częśći które odpowiadają za zwijanie się pasów TEFLONEM, cały pas też został popsikany... Ten mechanizm od zwijania był zaplombowany i dość dobrze zabezpieczony (jeśli dobrze pamiętam były to nity po bokach) więc już bardziej nie chciałem tego rozbierać...

 

ale to co zrobiłem przyniosło oczekiwany efekt :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams. A czy ta teflonowa modyfikacja nie zostawia śladu na ubraniu? Też mam lekko zamulone pasy. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że nie można tak spsikać pasów żeby się aż po nich lało... ja zrobiłem to z głową i jest ok

 

nie zauważyłem by coś pozostawało mi na ubraniach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popsikałem silikonem w sprayu jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pospikaniu na troche zostawic zeby wyschlo i nie bedzie brudzic ubran :) a u mnie ekefkt byl super pas pasazera sie zaczal zwijac jak nowka a kierowcy nie az tak ale tez bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wczoraj się zabrałem do tego... Robota na 15 minut :) teraz może pasy nie latają jak szalone, ale na pewno lepiej się zwijają... Należałoby oczyścić mechanizm zwijający pas ze wszystkich syfów które tam się znajdują i czymś to nasmarować (np teflonem w spreju)

 

 

pozdro

 

 

W koncu na mnie trafilo tez. U mnie problem byl z rozwijaniem sie pasow. Musialem uzyc troche sily by wyciagnac podnozek- nie dalo sie go wysunac do gory. POza tym wszystko poszlo zgodnie z opisem- jestem "lajkonikiem w tej dziedzinie ale wszytko zajelo mi mniej niz 60 minut.

 

Popryskalem tym silikonem w spray-iu i... pas jakby delikatnie gorzej sie chowa ale za to w koncu moge sie zapiac bez problemow.

 

Przy okazji warto wyczyscic wszystkie prowadniki pasow z kurzu; jest go tam sporo i na pewno przyczynia sie to do kiepskiego zwijania pasow.

 

Opis zamieszczony w tym watku smialo sie nadaje do dzialu porady.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 2 miesiącach od popryskania silikonem jestem zadowolony,zwijają się bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AD

Chlopaki nie smiejcie sie :rotfl: ale ja wykrecilem taki numer, bo mialem ten sam problem, gdy sprzatalem w srodku uzylem plaka na caly pas i... zwija sie od miesiaca tak szybko ze az boje sie o moja boczna szybe :rotfl: oczywiscie na ubraniach nie ma sladu :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej_pass

Ja zastosowałem się do rady jednego z kolegów a mianowicie wyczyściłem i spryskałem mechanizm zwijania pasów teflonem w sprayu i faktycznie jest lepiej ale niestety tylko troszke. Zadawalającej rożnicy niestety niema a pasy pasażera wydaje mi się że wciągają sie jeszcze gorzej niż przed operacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy sprzatalem w srodku uzylem plaka na caly pas i... zwija sie od miesiaca tak szybko ze az boje sie o moja boczna szybe

 

Co to jest plaka? Pisz po polsku. Alt Ci się zaciął? :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności