Skocz do zawartości
vodzu413

!Wąż ciśnieniowy spada powyzej 2k obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

kaczord,

Oznaczenie N lub R na końcu węża ciśnieniowego zależy od mocy silnika dla:

 

AWX/AVF

3B0 145 834 N

 

AVB

3B0 145 834 R

Edytowane przez arturky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na to sposób i nierzadko stosowany przez warsztaty tuningujące. Poprostu nawieraca się pierścienie i kołnierze osadzenia. Po 2 otwory po jednej i po drugiej stronie tego węża. Potem lekko się gwintuje aluminiowe pierścienie tego węża i po osadzeniu w IC oraz w rurze po jego drugiej stronie i wkręca się śruby. Mocowanie takie jest bardzo solidne i gwarantuje dobre trzymanie. Ponadto nie ma równeiż nieszczelności. Wykonałem już kilka takich mocowań w wielu samochodach i to jest bardzo solidne rozwiązanie.

 

HHA

sorry ze odgrzebuje kotleta ale jak wyglada sprawa z tym rozwiazaniem? Robil tak ktos z was i czy trzyma dlugo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ok miesiąca wypadła mi ta rura. Kupilem drugą (zamiwnnik za 100zł) bo wyrobione były zaczepy. Po ok 2 tyg w zamienniku jeden zaczep też się wyrobił więc wziąłem zawleczkę trzymającą i wkręciłem w miejsce gdzie zawleczka trzyma rurę wkręta z jednej i drugiej strony. Dzisiaj po dodaniu gazu do oporu strzał i niestety pękła rura plastikowa w miejscu gdzie był wkręt i ta gumowa znowu wypadła :(

Jak zrobić logi turbiny albo chociaż sprawdzić jakie daje doładowanie? Może problem nie leżał po stronie ząbków mocujących czy też zawleczki a turbo przeladowuje. Co myslicie? Nie mam większego problemu że zamiennik wytrzymał 2 czy 3 tygodnie ale żeby wyrwało rurę która była zakręcona na dwa wkręty to chyba dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o takie informacje mi chodzi. Fakt jest taki że bardzo głupio jest to rozwiązane w Passacie, w focusie miałem wąż skręcany na opaski zaciskowe i to było super rozwiązanie, a tu jakieś zawleczki oringi to się potem wyrabia i same kłopoty... Byłem na komputerze bo myślałem że za duże ciśnienie podaje, ale wszystko okej. Tak więc cała wina po stronie węża i jego mocowania. Już myslałem żeby jakąś większą rure kupić i też na opaski zaciskowe ją przymocować. To co kolega mówi okej, tylko ja to z kanału robię i przy górnym mocowaniu rury jest bardzo mało miejsca. Może znalazł ktoś jeszcze łatwiejszy sposób zamocowania tego węża.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany w moim fl 163 hp, 370 nm wąż wypadał notorycznie, ścinało bolce po prostu, ale z mechanikiem wpadliśmy na pomysł chyba taki, że prędzej wyrwie całą turbinę z mocowań razem z intercoolerem niż ten wąż się wyczepi z rury. I to wszystko za mniej niż złotówkę kosztów. Opaska skręcana od strony węża, opaska srkęcana od strony rury i dwoma kolejnymi skręcone ze sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności