Skocz do zawartości
pppawelek

[B5] Brak świateł przeciwmgielnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zapewne temat przerabiany kilka razy ale nie mogę do końca dopasować go do mojego. Ale od początku....

W wakacje przestał działać brzęczyk od włączonych świateł jak wyjmę kluczyk. (temat olałem z braku czasu i powodu że za bardzo mi to nie przeszkadzało)

Nie dawno (w grudniu) przy wyjeżdżaniu z garażu zaczęła się żarzyć/palić kontrolka od świateł przeciwmgielnych na liczniku ale światła się nie zapalały. Nie było różnicy czy miałem włączone światła mijania czy nie. Jednak po chwili (może 30 sek może mniej gasła).

Obecnie nie włączają się światła przeciwmgielne na obu lampach ale za to brzęczyk się naprawił.

Dziś sprawdziłem bezpieczniki, są dobre, żarówki tak samo. Przekaźnik od świateł przeciwmgielnych (bodajże 10) nie występuje u mnie.  Na bezpieczniku od świateł jest cały czas plus.

Podłączając na krótko:

wtyczka od włącznika pin 9 + zasilanie = światła się nie włączają ale załącza się kontrolka na liczniku

kabel od lewej lampy + masa = żarówka(probówka) się nie zapala zasilania brak

po włączeniu świateł przeciwmgielnych włącznikiem na 9 pinie wychodzi +

Dodatkowo podczas "zabawy" z światłami straciłem lewą pozycję tył.

Stop i kierunek działa więc masa na lampie jest.

Miał może ktoś podobne problemy????

 

Jutro sprawdzę jak zdobędę inny włącznik świateł ale wydaje mi się że nie on jest problemem skoro wychodzi + na przewód od świateł. Wyczytałem jeszcze że może być przy wtyczce od haka mikrostyk który może wyłączać te światła ale to nie tłumaczy straty pozycji.

Passat b5, przedlift, 2000, sedan, hak oryginalny

Edytowane przez maciej8612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, zniknęły światła przeciwmgłowe z tyłu, po sprawdzeniu wielu możliwości już miałem się poddać, ale odłączyłem przejściówkę z niemieckiego gniazda przyczepy na polskie i bingo światła się pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności