Jump to content
pppawelek

[B5] Brak świateł przeciwmgielnych

Recommended Posts

Witam!

Nie chcą włączyć mi sie w ogóle światła przeciwmgielne:( Wcześniej nie miałem z nimi żadnego problemu, tylne przednie uruchamiały sie normalnie, a teraz to ten przełącznik jakby nie reagował na żadną zmianę:/ Co sie mogło stać?

i dobrze za duzo osob jezdzi na przeciwmgielnych hiehe:D

a tak powznie to pewnie wlacznik padl

wyrobił sie plastik w przełączniku. Rozbierz caly przelacznik i napraw. to taki maly bolec ktory sie wyciera.

Ok- jak będę miał chwile to go rozbiorę (nie wiecie czasem jak sie do niego dobrać?;). Teraz mam jeszcze jedno pytanko: nie świeci mi się lampka w bagażniku, co z tym zrobić? Wczoraj podniosłem klapę i nic, ale jak zamknełem i otworzyłem to świeciła, a dzisiaj już to nie pomagało:/

zalany zamek i krancowka wariuje, pada itd, posukaj tematow bylo mnostwo i pisalem tam jak sie do tego zabrac i w jaki sposob sprawdzic co dokladnie jest z nia nie tak

a bezpiecznik od świateł przeciwmgielnych sprawdzony? nie pamietam dokładnie ale do tylnych jest bezpiecznik bo latem wymienialem, po co odrazu rozbierac przelacznik? :)

Tak jak w tytule po wyciagnieciu przelacznika od swiatel mijania zapala sie kontrolka od swiatel przeciwmgielnych ale z tylu auta zadnej zmiany swieca sie tylko pozycyjne.Wymienilam zarowke i zadnej reakcji,co jest grane???Dodam ze moj pasek to kombi.

:confused:

Zobacz czy w ogłe napięcie dochodzi do styku, co siedzi ta żarówka. Może trzeba papierem ściernym przeczyscić styk. No i można ewentualnie sprawdzic wiązkę w klapie, bo być moze przewód się przełamał ze starości - jesli nie będzie napięcia na stykach przeciwmgielnego.

Zobacz czy w ogłe napięcie dochodzi do styku, co siedzi ta żarówka. Może trzeba papierem ściernym przeczyscić styk. No i można ewentualnie sprawdzic wiązkę w klapie, bo być moze przewód się przełamał ze starości - jesli nie będzie napięcia na stykach przeciwmgielnego.

A zrób to tak:weź miernik(multimetr) lub żarówkę z kabelkami,załącz przeciwmgielne i sprawdź czy jest 12V.(Chyba że masz znajomego elektryka :) )Jak nie to sprawdź to co napisał kolega Danek.Pzdr.

Dzisiaj sprawdzilam wszystkie kabelki dochodzace do lampy i bezpieczniki i okazalo sie ze wszystko ok wiec zostaje mi sprawdzenie czy wogole napiecie dochodzi do zarowki ale to sprawdze jutro u znajomego bo o elektryce nie mam pojecia.Dam znac co bylo przyczyna.Pozdrawiam Magda

Dokładnie,będziesz miała pewność czy napięcie w ogóle jest...Pzdr.

bezpiecznik 36

mysle ze przez te prawie dwa lata (odpowiadasz na post ze stycznia 2008) znalezli juz ten bezpiecznik ;)

Witam! odgrzeję temat.Z ginęły mi przeciwmgielne z tyłu. Z przodu są , czy przednie i tylnie podpięte są pod ten sam przekaźnik?Podłaczyłem inny przełącznik i dalej nic. Gdzie szukać dalej??