Skocz do zawartości
tcyzio

Smród spalenizny

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od czasu do czasu czuje w aucie swąd jakby spalonej izolacji.

Dzieje sie to przewaznie kiedy jest chlodno na dworze a silnik zimny.

Zdarza sie tez podczas jazdy gdy silnik jest cieply

 

czy jest jakies urzadzenie, ktore pobiera duzo pradu szczegolnie gdy silnik jest zimny i na dworze chlodno?

 

Vag pokazal mi jakis blad na climatronicu ale oczywiscie zapomnialem zapisac plik a laptop bylo pozyczony...

bylo cos tam o silniczku klapki odmrazania(defrost) czy cos w tym stylu....

 

macie jakis pomysl co to moze byc?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć kolego. ja miałem podobny problem tylko że winnym aucie (mała cięzarówka). Okazało sie że regulator napiecia był walnięty aż do tego stopnia że elektrolit w akumulatorze się gotował w czasie jazdy. Smród był nieznośny, dokładnie jak opisujesz taka spalenizna własnie. Wizyta u elektryka samochodowego 15 minut i po bulu. Może ta wskazówka ci choć troszke pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale to chyba nie to bo smród nie jest jakiś mega i trwa paręnaście sekund i potem jest ok nawet kilka dni...

Nie wiem o co w tym chodzi...ale sprawdzę dziś akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdź, czy olej gdzieś nie cieknie. Mi olej ściekał z uszczelki pokrywy zaworów czasami kropla trafiała na jakąś gorącą blache przy kolektorze wydechowym. Smród był niemiłosierny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zauważyłem, że tak samo jak pisał tcyzio, jak jest zimno na dworze i silnik jest zimny (czasami nawet jak jest ciepły), czuć smród spalenizny (izolacja?, smród palącej się elektroniki?). Smród ten utrzymuje się tak przez jakieś 15 - 20 sekund, a potem koniec. Co to może być?

 

Może coś przy rozruszniku? - w końcu przy odpalaniu spory prąd płynie. Myślicie, że jest tu potrzebna wizyta u elektryka, czy speca od klimy bardziej? :)

 

Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wąchajcie w okolicach stacyjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wąchajcie w okolicach stacyjki

 

No niestety nie wygląda na to, ze to z okolic stacyjki, ale sprawdzę okolice filtra kabinowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spotkałem się dokładnie z tym samym, o czym pisze konjo i niestety nie jest to swąd z okolic stacyjki? Po otworzeniu maski silnika też nie wyczułem tam tego swądu. Temat raczej dotyczy wnętrza auta. Prosiłbym o pomoc...

Edytowane przez sznikers23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...teraz totalnie gdybam, ale może zablokowała się któraś z klapek od nawiewu ?? Jest ich tam kilka w układzie przewietrzania wnętrza i sa one ustawiane silniczkami. Po przekręceniu stacyjki napedzajace je silniczki ustawiają te klapki w odpowiednich położeniach, jesli któraś sie blokuje to silniczek sie może przegrzewa próbując ja ustawić i stąd ten zapach...

 

Ale tak jak mówie, to tylko gdybanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez śmierdziało momentami - EGR przepuszcza olej a ten kapie na drucianą plecionkę na wydechu... Nowego zaworka nie kupię, zrobiłem "odpływ" oleju na bok... fuszerka ale działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kabinie smierdzialo jak z komina:P sadzą.

przyczyna był filtr kabinowy i jego bym sprawdzil najpierw. tylko ze mi capiło z niego non toper...dopoki nie wymienilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze problem jest ze sterownikiem(blower motor resistor,roznie go nazywaja)) dmuchawy do klimatyzacji.Nie wiem jak to wyglada u ciebie ale o ile sie nie myle to jest on ulokowany za skrytka , w obudowie dmuchawy lub poblizu.Jest on chlodzony wlasnie przez powietrze z dmuchawy i jezeli jest z nim jakis problem -np. przegrzewa sie ,to rozdmucha smrod po calym aucie.Ewentualnie sam silnik od dmuchawy...najlepiej by bylo gdybys go wyciagnal/wysuna bez odlaczania kabli i wtedy wlaczyl wiatrak . Metoda 'nosowa' zdiagnozowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że nie posiadam w aucie klimatyzacji...

No i pytanie: czy gdyby taka awaria się powtarzała to jest to coś, co powinno mnie niepokoić? Czy np. grozi to spaleniem mi auta? Jest to jak przyznacie sami ciężkie do jednoznacznego zdiagnozowania i dla samego siebie w gruncie rzeczy idzie te 15 sekund w tym swądzie wytrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może koledzy to pleciąka poprostu się gdzieś przetarła, kolega tak ma w golfie 3 afn, jest jakaś mkrodziurka która uszczelnia się jak silnik złapie temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sznikers po pierwsze sprawdź czy wszystkie bezpieczniki mają nominalne wartości, po drugie sprawdź czy nie kopci się przekaźnik świec (o ile masz go w środku, a nie od strony silnika), potem celowałbym w pokrętło nawiewu i przekaźnik X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza się nominalne wartości w bezpiecznikach i czym? (nie znam się). Przekaźnik świec to też ten w bezpiecznikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności