Skocz do zawartości
Smuggler

1.8T ile na maxa?

Rekomendowane odpowiedzi

i przyczepnosc do kitu. no nic, wazne ze Tobie odpowiadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnawiam temat.

 

Furka zachipowana i zagazowana. Zawieszenie zmienilem na bilsteina b6 bodajrze i seryjne springi (wersja na zime, latem bedzie nizej). Z robieniem tlumika kicha, nie przewioze go w samolocie a autem mi sie nie chce po niego jechac 3 tys km. Zrobie chyba w el-tec'u. Wolf: ty miales taki wydech? Jak to sie zachowuje? Mi zalezy zeby tylko ladniej zabrzmialo na wysokich obrotach a nie urywalo golowe... moze masz jeszcze ten swoj do sprzedania? IC juz sie robi... powoli sobie wszystko planuje i mam nadzieje ze jakos sie z tym uporam. Jak juz bede mial ic i wydech to bede was dalej meczyl co z turbinka.

AHA... czy jest jakas konkurencja dla el-tec na poludniu pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler dobrze radzi.

 

moj wydech jezdzi na samochodzie pawkoga. Mi sie podobał dzwiek i wynik po nim uzyskany. Zrob na 2 tlumikach. Najprosciej kupic jakis gotowy uklad renomowanego producenta. W tej chwili mam u siebie 3" wydech na jednym tlumiku HKS'a i jest duuuzo lepszy niz el-tecowy. Przy spokojnen jezdzie nie slychac go, w momencie docisniecia zaczyna ladnie warczec i przy odcince daje idealny dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhym. czyli co mam zrobic? nie znalazlem nigdzie HKS do passata. zreszta nie wiem czy taniej mnie nie wyjdzie w el-tecu albow tym mgmotorsport. sam nie wiem co z tym fantem zrobic bo samemu to chyba ciezko to bedzie zmontowac. szkoda wolf ze sprzedales juz swoj uklad. ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yhym. czyli co mam zrobic? nie znalazlem nigdzie HKS do passata. zreszta nie wiem czy taniej mnie nie wyjdzie w el-tecu albow tym mgmotorsport. sam nie wiem co z tym fantem zrobic bo samemu to chyba ciezko to bedzie zmontowac. szkoda wolf ze sprzedales juz swoj uklad. ehhh

 

 

Dobrze ze sprzedał jedzi teraz u mnie i dobrze sie ma juz nie dlugo bede na nim atakował 200ps wyniki napewno zamieszcze na forum :)

 

Tymczasem kolego sciąg sobie z usa Inlet-pipa :) Chyba ze w pl znajdziesz ? :634:

 

Racja the.wolf z tym wydechem bo do 3 tys drze sie jak oszalały, a pozniej cisza jak makiem :] I wyzej moment jest dzieki tym kilku zabiegą :)

Edytowane przez pawkog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam 1.8t apu

chcialbym mu zaimplantowac chip ktory wyciagnie z niego optimum

mysle ze wieksze wtryski

moze bost kontroler-ale nie wim co on daje

no i utne odme od oparow oleju-ale wydaje mi sie ze powinny uchodzic do dolotu bo to jakies smarowanie gornej czesci cuilndra

no i pewnie jakis przedni wiekszy intercooler

myslalem tez nad przerobka turbiny-gdzies na allegro widzialem goscia ktory je modyfikuje na wiksze

 

prosze o porady bo wiem jak to zrobic, ale chodzi o efekt kto sie zna na zasadach dzialania, bo ja mam troche mniejsze pojecie o tym co wymienilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, zasadniczo znajdziesz sporo na forum o chipsach do APU i innych 1.8T.

poczytaj, naucz się i na koncu okresl ile chcesz miec KM to wtedy Ci poradzimy co i jak... a nie na dzien dobry wyskakujesz z MBC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intercoolera nie musisz sobie sprawiać jeśli zamierzasz pozostać przy seryjnej turbinie (to nie TDI, gdzie dmucha się 1,5 bara). Wtryski wytrzymują do 200KM. Jeśli chcesz zmieniać turbo, to albo hybryda, co do której nie ma żadnej gwarancji, albo K04-015, którą można dostać (nową) w okolicach 2200 zł. Sama turbina + większe wtryski (1kPLN) + program (2kPLN) i cieszysz się bezawaryjnymi 230-240 "koniami". To wystarczy, żeby się sprawnie przemieszczać tym samochodem bez matwienia się o nadmierne zużycie pozostałych elementów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k04-015 to niestety juz okolice 3000-3300zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item882000616_tuning_turbo_gtrs_kolektor_atp_300km_a4_passat.html

 

za 5,5K kolektor hi-flow + turbo. Fajny deal, bo można podmienić i dalej jeździć, zbierając na wtryskiwacze, intercooler itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz to. kompletnie nie oplaca sie wrzucac k04-015 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad lajtowymi modami. Pacjent 1.8T AEB. Podzieliłem sobie to na nazwijmy Stage 1 i 2.

Tak sobie myślę że taki Stage1 to zrobić sam program na 190KM/300Nm.

Później nie szalejąc taki mój prywatny Stage2 celując w 230KM:

http://moto.allegro.pl/item899582118_tuningturbina_audi_passat_1_8_t_k03_przerob_na_k04.html

Podobno te przerobione przez Karambola starczają do 230KM.

Tylko że wtryski seryjne to chyba do maks 200KM, bo raczej bym nie ryzykował wypalenia dziury w cylindrze. Jakie powinno się dać ewentualnie i jakie koszta ? 320 wystarczą ? Co i za ile byście polecali ?

No i coler też by trzeba dać większy już, co można by zamontować po taniości ? Da się wsadzić tam coś większego P&P bez żadnej rzeźby ? Coś taniej niż 1,5 tyś. idzie wykombinować ?

Kolektor, wydech, zostaje seria.

I jeszcze pytanie czy ktoś się orientuje jak to wygląda z osiągami i spalaniem w S1 i S2 ? O ile przy samym programie w S1 pewnie będzie to samo spalanie to chyba w S2 z racji większego wirnika w turbo i większych wtrysków będzie pewno palić więcej ?

 

Tak hipotetycznie to narazie rozważam bo paska zamierzam kupić na dniach i zastanawiam się ile kasy będe musiał odrazu wyłożyć bo przecież seryjnym nie będę jeździć skoro silnik ma takie możliwości. Pytanie tylko czy dobrze sobie to wykombinowałem ?

Edytowane przez Raschey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko kombinujesz... Albo ma bezawaryjnie jeździć i być ekonomiczne, albo masz się bawić... 230 koni tez będzie mało palić jak będziesz "normalnie" jeździć. Ale wyjedziesz dwa razy na pustą drogę i jakiekolwiek przeliczanie litrów na 100 km przestaje mieć sens. Zobacz ile moje pudło pali średnio i jak ogromne potrafią być różnice pomiędzy max i min spalaniem (8 kontra 17l).

 

Po taniości da się rzeźbić, jak masz możliwości i garaż. IC sam zamontujesz - poszukaj w tematach dieselowych jak sobie chłopaki radzą. Kilka opasek, dwa kolanka samco i montujesz FMIC od iveco w miejscu rury czołowej (pełniącej w pasku również rolę wzmocnienia). Turbo od karambola to ruletka. Jedni chwalą i robią po 50-80 kkm, a innym siada po tygodniu... jak chcesz, to zaryzykuj, nikt Ci tutaj gwarancji nie da, że to się nie wywali po tygodniu.

 

btw. 1,5 to nawet na strojenie nie masz... więc wynegocjuj przy tym pasku z 5kilo rabatu minimum jak chcesz się bawić (fmic + wtryski + karambol + program).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek dzięki za odpowiedź.

Widzę że masz pojęcie o czym mówisz. Po przeczytaniu połowy forum. Żeby nie było nie uważam się za jakiegoś znawcę ale temat AEB zgłębiam od dawna. Teraz chce tą wiedzę uporządkować.

1,5 tyś to nie na wszystko tylko na FMIC. Nie zrozumieliśmy się.

Wiem że jak się depcze to pali, ja potrzebuje takie do turlania się i żeby przycisnąć. I mam świadomość jak to wpływa na zużycie paliwa. Ale już zaspokoiłeś moją ciekawość. Co do bezawaryjności to nie piszę tu o wydmuszce AEB 400KM tylko o takich setupach które wg mnie nie niosą za sobą dużego ryzyka fuck up-u.

Co do turbo od Karambola to są właśnie podzielone opinie, jedni chwalą inni piszą o problemach choć nie słyszałem jeszcze żeby się komuś wysrało.

Co do programu to poprzedni (w poprzednim aucie ON) robiłem u Mastersa i byłem zadowolony. Silnik BMW 525d 200KM/400NM. Teraz szukał będę speca od AEB który mnie nie "ogoli" i zrobi to profesjonalnie.

Tak mam ogrzewany, wyposażony w kanał garaż pod domem i sporo narzędzi typu spawarka, tokarka, frezarka itp. Stąd pytanie o FMIC. Nie ukrywam że nigdy nie robiłem FMIC ale skoro ludzie sobie dają rade a ja lubię grzebać i kilka rzeczy już wymodziłem bo "taki warsztat prowokuje" to może z tym też dam radę. Tylko nie mogę znaleźć jakiegoś konkretnego posta/linka.

Dajcie jakieś info z tymi wtryskami co myślicie o tych 320 ?

Edytowane przez Raschey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam że nigdy nie robiłem FMIC ale skoro ludzie sobie dają rade a ja lubię grzebać i kilka rzeczy już wymodziłem bo "taki warsztat prowokuje" to może z tym też dam radę. Tylko nie mogę znaleźć jakiegoś konkretnego posta/linka.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw mi auto na dzień Max dwa i będziesz miał FMIC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o pieniądze tylko o satysfakcje jaką daje zrobienie czegoś takiego samemu.

Panowie a co z tymi wtryskami bo nikt się nie wypowiedział w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności