Skocz do zawartości
13gruby

TDI a jazda po mieście

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w marcu zamówić passata z TDI 170km DSG .Dziś w gazecie przeczytałem że z powodu zapychania się filtra cząstek stałych ten napęd nie jest zalecany do jazdy po krótkich odcinkach.Ja niestety do pracy mam 2 km (może 1,8km) i najczęściej jadę tam i z powrotem.Cały czas na zimnym silniku.Trasy też robię rocznie przejeżdżam ok 23 tyś km .Czy ktoś zetknął się z podgrzewaczem silnika marki DEFA? I jak myślicie czy to poprawi sytuację?Dotychczas użytkowałem tylko benzyny i problemu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

Toż to zbrodnia robić takie "trasy". Silnik - jak sam zauważyłeś - nie zdąży się nagrzać i pracuje jako niedosmarowany. Szkoda, skróci to jego żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tak eksploatuje samochód.zwykle jeżdżę 5 lat i sprzedaję.Dziś w serwisie mnie uspokoili.Pasek ma kontrolkę która sygnalizuje konieczność "przegonienia" silnika na dłuższym dystansie celem oczyszczenia filtra DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

13gruby, do pracy zacznij jezdzic na rowerze lub chodzic na nogach, a samochodu zacznij uzywac na dluzszych odcinkach...

Po pierwsze-szybciej zajedziesz silnik, bo nie bedzie on osiagal temperatury roboczej

Po drugie-mimo filtra czastek stalych i tak bedziesz zanieczyszczal srodowisku ile wlezie

Po trzecie-moze zminisz wtedy nik na 13chudy ;)

Po czwarte-wyjdzie Ci ogromne srednie zuzycie paliwa na tych krotkich odcinkach, bo silnik nie da rady osiagnac temperatury roboczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często staram sie jechać do pracy rowerem albo się przejść>Ale z pracy często jadę do klienta i muszę być w robocie samochodem.Rozwiązaniem problemu jest drugi samochód ale zakup auta nawet za 10 tyś jest nieopłacalny wolę kupić więcej ropki.Dziś jeździłem paskiem z DSG już wiem ,że taki kupię rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności