Skocz do zawartości
Gość jack29

regulator elektrycznie sterowanych lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jack29

Witam!

 

Mam problem dotyczący steroawnia lausterkami. od czasu kiedy zakupiłem Paska lusterka się nie regulowały. Sprawdziłem i okazało się (na razie), że uszkodzony jest regulator (joystik). Rozsypał się w drobny mak. Czy ktoś życzliwy podałby mi typ tego regulatora, i ewentualne namiary gdzie to kupić. Szukłąem na allegro ale z mizernym skutkiem. Po tym okresie wolnym spróbuję poszukać na szrotach. Czy bez tego tego regulatora można sprawdzić działanie regulacji lusterek. Sprawdzałem miernikiem napięcia w kostce dochodzącej do joystika i jest tam zarówno masa jak i plus 12V. nie próbowałem na krótko aby czewgoś nie uszkodzić.

 

 

Pozdrawiam

Jack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

nie podales rocznika, ale regulator lusterek do B4 '94 ma numer 3A1 959 565 wg ETKI 6.31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szarley

Zakupiłem swego czasu taki regulator na Allegro chyba płaciłem jakieś 25 zł z przesyłką ale jeśli ma coś radzić sprawdż jeszcze sam mechanizm lusterek też zakupiłem najpierw dzojstik a potem okazało się że jeszcze lusterka są uszkodzone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie przy próbie rozebrania może się rozsypać i rozsypie się.

Mi sie to kiedyś przytrafiło, jednak udało się to złożyć, a chodziło o sprężynkę i kuleczkę, które niekontrolowanie wypadły.

Jeśli nie pamięta się czynności rozkładania, to później jest problem z logicznym złożeniem całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack29

Co do rocznika to B-4 kombi 1994, a zdjęcie tego "ustrojstwa" jest niżej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, a mi delikatnie odstaje przelacznik od tapicerki. Przy skladaniu dziwnym trafem zostala mi blaszka i za nic w swiecie nie mam patentu jak ja zalozyc na swoje miejsce ale ten temat chyba przerobie na zlocie :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba, rok temu to przerabiałem i nie pamietam blaszki.

Ale pamietam, że przy wyjmowaniu tego manipulatora okazało się, że niestety u mnie jest on przyklejony do obudowy (przedłużenia uchwytu drzwi) od środka jakąś substancją klejącą przypominającą wyciskany z tuby silikon. Tak też musiałem to założyć i przykleić, ale trzyma się on mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, widocznie u Ciebie ktos juz tam wczesniej grzebal ale nie wazne. Jak szukalem przyczyny niedzialajacej szyby ( kostka sie rozlaczyla ) to musialem wyjac takze przelacznik od lusterek i byla tam blaszka a sam przelacznik ladnie siedzial na swoim miejscu ale juz przy montazu okazalo sie ze nie ma jak jej tam umiescic i po godzinie kombinowania ( myslalem ze juz ja wyrzuce w cholere ) dalem sobie spokoj. Jak bedzie czas to moze sie za to zabiore ale nie jest to dokuczliwe bo przelacznik odstaje tylko kilka mm, chyba ze na zlocie bedzie czas i moze ktos juz to przerabial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem , gdy przełoncze na lewe lusterko i je ustawiam to wszystko jest ok a jak przełoncze na lewe to prawe sie nieodloncza i dzialaja oba , na raz lewe i prawe niewiem co mam robic gdzie szukac, przyczyny prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Jeździłem kilkoma Volkswagenami i w każdym jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ma być. Jeździłem kilkoma Volkswagenami i w każdym jest tak samo.

A jak tak nie mam-albo działa lewe albo prawe.

viking przyczyny musisz szukać w joystiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki jak znajde chwileczke, to napewno wezme sie za rozbieranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsly

Od dzisiaj mam to samo. Próbuje regulować lewe to mi się oba włączają, a jak tylko prawe to jest wszystko ok. Rozumiem, że trzeba wymienić cały joystick? Jaki może byc powód tej "usterki" ?

 

Pozdrawiam

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to napewno wezme sie za rozbieranie

A i tak nic z tym nie zrobisz, bo tak ma być. tylko takie pytanie trzeba było zadać w dziale do B5 a nie B3-B4, bo w B3-ce lusterka działają niezależnie.

Jaki może byc powód tej "usterki" ?

Nie ma żadnej usterki, przeczytaj to co napisałem przed cytatem z twojego posta.

 

Koledzy, pytajcie o swoje autka w odpowiednich działach, bo robi się zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsly

Ok, wielkie dzięki za info.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopię...

 

mam problem z dżojstikiem do elektrycznych lusterekw B4, kiedyś go rozebrałem i wyleciał mi jeden bolczyk, zdołałem nabyć nowy dżojstik z B3 i wstawiłem bolczyk na swoje miejsce, niby wszystko ok. Ale w chwili gdy chcę ruszyć lusterkami wywala mi bezpiecznik. Rozbierałem ten dżojstik z 5 razy i jestem pewien na 95% że wszystko dobrze poskładałem, tam sie chyba nie da tego źle poskładać...

 

O co chodzi panowie bo już mnie trafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wywala bezpiecznik to robi gdzieś zwarcie. A sprawdź na sucho bez joya czy dalej wywala bo jesli tak to gdzieś coś jest z przewodami albo silniczkami w lustrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę odkopię...

 

mam problem z dżojstikiem do elektrycznych lusterekw B4, kiedyś go rozebrałem i wyleciał mi jeden bolczyk, zdołałem nabyć nowy dżojstik z B3 i wstawiłem bolczyk na swoje miejsce, niby wszystko ok. Ale w chwili gdy chcę ruszyć lusterkami wywala mi bezpiecznik. Rozbierałem ten dżojstik z 5 razy i jestem pewien na 95% że wszystko dobrze poskładałem, tam sie chyba nie da tego źle poskładać...

 

O co chodzi panowie bo już mnie trafia...

3A1 959 565

Adams, mógłbyś podpowiedzieć który bezpiecznik CI wywala? bo jestem na etapie pozyskania informacji który bezpiecznik za to jest odpowiedzialny.

Dzięki

Edytowane przez diodakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z dżojstikiem do elektrycznych lusterekw B4, kiedyś go rozebrałem i wyleciał mi jeden bolczyk, zdołałem nabyć nowy dżojstik z B3 i wstawiłem bolczyk na swoje miejsce, niby wszystko ok. Ale w chwili gdy chcę ruszyć lusterkami wywala mi bezpiecznik. Rozbierałem ten dżojstik z 5 razy i jestem pewien na 95% że wszystko dobrze poskładałem, tam sie chyba nie da tego źle poskładać...

 

problem rozwiązany sposobem prób i błędów (osiem bezpieczników) W tym dżojstiku jednego bolczyka ma po prostu brakować! Gdy go się wsadzi to robi zwarcie! Ma brakować górnego po stronie co są dwa miejsca. Nie wiem czy to rozwiązanie na rynek angielski czy co...

 

 

Adams, mógłbyś podpowiedzieć który bezpiecznik CI wywala? bo jestem na etapie pozyskania informacji który bezpiecznik za to jest odpowiedzialny.

 

siódmy od prawej :) przy okazji gaśnie kontrolka ABS-u, ciśnienie oleju i coś tam jeszcze przestaje mrygać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też lusterka nie działają. Sprawdziłem lewe (jak sie poda zasilanie na kostkę idącą do lusterka to działa i silniczek i "przekaźnik"), na joystick idzie +12V, masa i kilka przewodów. Zwierając +12V do wszystkich (za wyjątkiem masy) działa tylko "przekaźnik" w lewym lusterku. Reszta w ogóle nie reaguje.

Podpowiecie gdzie dalej szukać?

 

A tak btw to chciałem zapytać czy ten dżojstik http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f81c34eb19547f0.html jest orginalny od B4 i czy podejdzie inny z innego modelu? ( u mnie są podgrzewane lusterka, ale podłączone do tylnej szyby).Nie wiem czyt o oryginalne, czy nie powinny się włączać dżojstikiem?

 

Dzięki i pozdro

Edytowane przez diodakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności