Skocz do zawartości
Gość jezjacekk

"Zmarzająca" navi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jezjacekk

Witam

Mam MFD Ford (zielone podświetlenia). Zauważyłem, że rano (parkuję na wolnym powietrzu) nawigacja wyświetla: cd defective albo cd is nocompatibile. Po jakimś czasie jest ok. Myślę, że przyczyną jest wilgoć zbierająca się na optyce czytnika. Jak temu zaradzić? Myślałem żeby zostawiać na noc grające radio ale ono wyłącza się po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi wyłączy się sama po około 1 godzinie

 

Moim zdaniem winny temu jest zanieczyszczony laser, wyczyść go i będzie po problemie :)

 

 

Opiszę to krok po kroku.

Musisz wyjąc navi, przy pomocy przyrządów - wyjmaków /np. zrobionych samodzielnie, jak chcesz to mogę opisać bardzo łatwy sposób ich wykonania /, oczywiście delikatnie wypiąć wszystkie wtyki i na stół.

Zdjąć górną osłonę, /blachę/ mocowaną na szczypanki.

Uwaga : wyjąć płytę CD od navi na samym początku, jeszcze w samochodzie, bo będzie przeszkadzać w operacji czyszczenia.

Pośrodku chassis będzie biały plastykowy docisk płytek CD, mocowany na fikuśnym wsuwanym w prowadniczkę metalowym wichajstrze, który z kolei przykręcony jest jedną śrubką, do mechanizmu ładowania płyty.

Odkręcamy śrubkę, jeśli navi leży przodem do nas, to wysuwamy do siebie na godz. 6.00 i wyciągamy ten cały patent / docisk /

Mamy teraz osłonięty loch i możemy dzięki temu zaglądać do środka i tak na godz. 10,30 - 11.00 zobaczymy błyszczące oczko lasera.

I Co wacik do czyszczenia uszu, zwilżamy w spirytusie, lub co polecam - specjalnym środku do czyszczenia elektroniki i delikatnie przeczyszczamy oczko lasera /dokładnie/, a drugą stroną tą suchą poprawiamy.

Tyle, składamy w odwrotnej kolejności i oczekujemy na efekt naszej pracy.

Jeszcze podpowiedz, jedna WTYCZKA w okolicach gniazda antenowego z tyłu jest wyjmowana za pomocą przesuwanej wajchy.

Opisałem to dość dokładnie, aby czegoś przy tej 'operacji' nie skopać, bo sprzęcicho jest trochę cenny

 

Jeśli sam pan się nie podejmie takiej "naprawy" to proponuje udać się do serwisu car audio/navi gdzie panu to powinni bez problemu wykonać.

 

W ostateczności można stosować płytę CD do czyszczenia laserów - ale tego się raczej nie poleca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jezjacekk

Zamówiłem już wyjmaki, jak dstanę - będę czyścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek...

jest prostszy sposób ;) ,można co nieco ominąć...byłem parę dni temu w serwisie navi u tych moich znajomych i przypatrywałem się jak koleś czyści laser....

wyjmujesz navi, zdejmujesz pokrywkę górną i nie trzeba rozkręcać tej blaszki :) wystarczy ją nacisnąć i bez problemowo wkładasz tam patyczek z wacikiem ,nic nie uszkodzisz naciskając ,po co zbędne rozkręcanie .

pozdrawiam

i polecam:

http://www.nawigacje.gd.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jacku z info, to na pewno ułatwi sprawę czyszczenia lasera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jezjacekk

Rzeczywiscie, przyczyną był brudny laser. Niestety zwykłe czyszczenie nie pomogło. Oddałem nawigację do "kąpania lasera" z czyszczeniem mechanizmu wysuwu. Po tym zabiegu - jak nowa. Cena 80 zł czas trwania 1 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności