Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniłem tarcze hamulcowe i klocki z tyłu. Czyściłem też tłoczki. Odpowietrzyłem układ ale hamulec z tyłu jest kiepski. Mam ABS i nie wiem czy dobrze odpowietrzam bo tam trzeba wlączać zapłon więc nie wiem czy to dobrze robię.Przed wymianą hamulec też nie był rewelacyjny z tyłu więc może mi coś padło Prosiłbym o wskazówki jak dokładnie odpowietrzyć układ z ABS

:609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy włączonym zapłonie bez wciskania pedału hamulca powinno być ciśnienie na odpowietrznikach takie jk z przodu po wciśnięciu pedału? U mnie z tyłu jest bardzo małe ciśnienie więc nie wiem czy pompa ABS działa mi prawidłowo. Czy po włączeniu zapłonu słychać wyraźnie jak załącza się ta pompa i jak ewentualnie ją sprawdzić?? :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Czy przy włączonym zapłonie bez wciskania pedału hamulca powinno być ciśnienie na odpowietrznikach takie jk z przodu po wciśnięciu pedału? U mnie z tyłu jest bardzo małe ciśnienie więc nie wiem czy pompa ABS działa mi prawidłowo. Czy po włączeniu zapłonu słychać wyraźnie jak załącza się ta pompa i jak ewentualnie ją sprawdzić?? :609:

 

tutaj jest to czego potrzebujesz.

 

http://www.forum.vw-passat.pl/dload.htm?action=file&id=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą książkę to mam . Według mnie nie działa mi pompa ABS bo po włączeniu zapłonu nie słychać żeby się załączałai mam bardzo małe ciśnienie płynu z tyłu jak nacisnę pedał a przy włączonyn tylko zapłonie wogóle płyn nie leci. Trzeba będzie chyba podłączyć pod VAG. Posprawdzam jeszcze połączenia elektryczne. Czy jest jakiś przekażnik tej pompy i gdzie on jest usytuowany? :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

w passacie 35i pompa ABS od czasu do czasu dopompowuje cisnienie w uklad. wyraznie to slychac gdy zostawia sie na dluzszy czas auto z wlaczonym zaplonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Czy po włączeniu zapłonu słychać wyraźnie jak załącza się ta pompa i jak ewentualnie ją sprawdzić??

U mnie wyraznie ja slychac w chwili wlaczenia zaplonu...takie o brzeczenie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siem!!!
Czy po włączeniu zapłonu słychać wyraźnie jak załącza się ta pompa i jak ewentualnie ją sprawdzić??

U mnie wyraznie ja slychac w chwili wlaczenia zaplonu...takie o brzeczenie!!!

A u mnie nic cisza. Zauważyłem też że kontrolki od ABS i od hamulca na tablicy zaświecają się po włączeniu zapłonu i gasną a w momencie odpalania znów się zaświecają i za moment gasną. Czy to może sygnalizować jakiś błąd w układzie ABS :609: :615:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakt, jak nic sie nie pali to jest spox

i od hamulca na tablicy zaświecają się po włączeniu zapłonu

u mnie ta sie nie zapala.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyraznie ja slychac w chwili wlaczenia zaplonu...takie o brzeczenie!!!

 

Ale nie chodzi Ci o pompę paliwa? :) Ja u siebie nie mam już ABS-u, niestety :(, ale zaraz po włączeniu zapłonu słychać przez chwilę pompę paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Ale nie chodzi Ci o pompę paliwa?

Pompy paliwa praktycznie mi nie slychac!!!(zreszta chyba ma koncowe poddrygi).A z pomapa od ABS-u to zaczynam sie zastanawiac,czy przypadkiem nie chodzi za glosno???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem się do tej pompy. Wyciągnąłem wtyczkę podłączyłem na krótko do akumulatora i okazuje się że pompa działa.Zmierzyłem napięcie na stykach zasilających pompę kóre wychodzą ze sterownika ABS jest 9V i nie zmienia się po odpaleniu auta czy przy naciskaniu pedału hamulca. Widocznie coś jest zwalone w sterowniku ABS-u że nie steruje pompą. Czytałem w sąsiednim poście na temat ABS-u że sterownik jest pod tylną kanapą a u mnie jest pod pompą i akumulatorem ciśnienia. Ma oznaczenia 3A0 907 379. Chyba spróbuję podłączyć go jeszcze pod kompa. Może coś pokaże. A jak nie to chyba trzeba się będzie rozglądać za nowym :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Czytałem w sąsiednim poście na temat ABS-u że sterownik jest pod tylną kanapą

No ja tak mam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

Może to głupie pytanie, ale czy mówiąc o pompie ABS mówicie takze o pompie wspomagania siły hamowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.jutro chciałbym samodzielnie wymienić okładziny z tyłu.i pytanie czy jest coś szczególnego w tej robocie.mniej wiecej wiem o co kaman.a łożysko dokrecamy do oporu i 1/3obrotu w tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.powinno byc ok.wogule to cos potrafi zapiszczeć w tylnym kole.wdusze hamulec i przestaje.mysle ze sie okladziny kończą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności