Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Wewnątrz zamka jest taka duża spręzyna, łącząca część mechaniczną z elektroncizną. Otóż trzeba koniec tej sprężynki nałożyć na taki haczyk - ona spadnie przy pierwszym pociagnięciu klamki ale wszystko ponaciaga i bedzie git. Ja miałem tak, że musialem ciagnąc 2 razy, po zrobieniu tak z tą spreżynką wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wewnątrz zamka jest taka duża spręzyna, łącząca część mechaniczną z elektroncizną. Otóż trzeba koniec tej sprężynki nałożyć na taki haczyk - ona spadnie przy pierwszym pociagnięciu klamki ale wszystko ponaciaga i bedzie git. Ja miałem tak, że musialem ciagnąc 2 razy, po zrobieniu tak z tą spreżynką wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 

czy chodzi o tą spreżynę wew zamka? z drzwiami prawy przód coraz gorzej za 3 razem sie łajza otwiera dopiero. Jakbyś trochę rozwinął myśl to w weekend powalcze z zamkiem

dlm_18_internal-th.jpg

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozbierałeś zamek i dopiero po złożeniu tak sie dzieje, to juz zamka NIE rozbieraj.

Dobierz sie tylko do wpustu zamka pokazanego na rys:

 

2ut451h.jpg

 

... i ten linkę przyciągnii o 3-4 ząbki bliżej zewnątrz samochodu.

I będzie Działać wszystko.

 

To jesli sie otwieraja z zewnątrz.

Jeśli się tak źle otwierają od wewnątrz, to zobacz czy tamta linka ma dobre połączenie z zamkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariucha :)

 

od wewnątrz jest ok tylko zewnątrz coś ciężko się otwiera ale teraz już wiem o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sprężyna jest na zewnatrz zamka, tak z boku, łączy część mechaniczną z częścią elektryczną:) Zauważysz ja i wtedy nasuń jeden jej koniec na taki ząbek i wszystko złóż. Przy pierrwszym otwarciu ona spadnie ale ponaciaga wszystko tak jak ma być. I oddatkowo pamietaj o własciwym puszczeniu linki idącej do wewnętrznej klamki i nie napinaj za bardzo tej linki idącej do zewnętrznej klamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze zapewne chodzi o tą sprężynę zaznaczoną na zdjęciu czerwoną ramką. Należy ja nałożyć na haczyk zaznaczony żółtą ramką :)

Po pierwszym pociągnięciu klamki zewnętrznej sprężyna spadnie z tego haczyka i odpowiednio napnie linkę.

Wykonywanie takiej regulacji nie jest wskazane jak ząbki w klamce lub na końcu linki są już mocno zużyte - istnieje wtedy możliwość wyskoczenia linki z klamki co wiąże się z ponowną rozbiórką drzwi :)

2s0zo1v.jpg

3

Edytowane przez Carrey
foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie chodziło mi o to co napisałes:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam problem z centralnym a mianowicie musze 3xnacisnac zamkniecie by zamknac auto za pierwszym nacisnieciu zamyka 3drzwi oproicz kierowcy i wlacza alarm po 2 naduszeniu nic sie nie dzieje za trzecim zamyka drzwi kierowcy i kiknie.... a czasami zamyka cale auto po pierwszym naduszeniu zamkniecia... nie dziala brzeczyk wlaczonych swiatel wiec gdzie szukac przyczyny?? nie zawsze zapala sie swiatrlo po otwarciu drzwi.... ???

sorki za pisanie haotyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam tez mam problem z centralnym a mianowicie musze 3xnacisnac zamkniecie by zamknac auto za pierwszym nacisnieciu zamyka 3drzwi oproicz kierowcy i wlacza alarm po 2 naduszeniu nic sie nie dzieje za trzecim zamyka drzwi kierowcy i kiknie.... a czasami zamyka cale auto po pierwszym naduszeniu zamkniecia... nie dziala brzeczyk wlaczonych swiatel wiec gdzie szukac przyczyny?? nie zawsze zapala sie swiatrlo po otwarciu drzwi.... ???

sorki za pisanie haotyczne

K-R-A-Ń-C-Ó-W-K-A...!Raczej czytanie chaotyczne;)

Zrób wszystkie drzwi po kolei i sprawdź moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ..wszyscy pisza krancowka ale dokladniej prosze o nie bardzo wiem o co chodzi to dla mnie nowy roadzila nowe terminy itp... komputer wywalil blad drzwi (silownika )kierowcy(centralny)

 

Moze troche nie w temacie (ale to przez to ze nie moge zakladac nowych a szukajka znajduje wszystko poza tym)

wyczyscilem dzis odplyw pod aku wiec musialem go odlaczyc.. po podlaczeniu i odpaleniu auta zauwazylem ze po dodaniu gazu obroty padaja ponizej 900 (ok 700) i wracaja na 900.... ;/ jak kupowalem auto w niemczej z komisu mial podobnie ale po jezdzie do polski wszystko bylo ok....

czy to przez restart kompa???

musi na nowo sie "zestroic"???czy to jakas awaria???

jeszcze raz sorki za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrotu faluję bo przepustnica się "rozstroiła" Jeśli problem nie zniknie samo po jakichs 50-80 kilometrach, to wypadało by jej zrobić adaptację VAG'iem.

Co do błędu zamka, to przeczytaj ten wątek (w którym własnie piszemy!) dokładniej i znajdziesz wszystko co Ci jest potrzebne do naprawy!;)Polecam pierwsze strony... krańcówka to jet to co w innych pojazdach jest np. na słupku srodkowym czy przednim i po wciśnięciu gasi światło i daje sygnał o zamknietych drzwiach. A w Pasku jest zintegrowana z zamkiem i dojdziesz do niej po dwóch widocznych przewodach na ogół niebieski i czerwony.Ale poczytaj najpierw ten watek, zanim zabierzesz sie za naprawę. Dodam, ze naprawa jest prosta i nie wymaga specjalistycznego sprzętu.Do odkręcenia zamka trzeba mieć klucz gwiazdkowy M8 i kilka TORX'ów( to z tych powiedzmy bardziej egzotycznych:lol) a poza tym śrubokręt krzyżak i nasadke 10 no i oczywiście cierpliwość...:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Buszmen za cierpliwosc i objasnienie juz zaczyna mi sloneczko wschodzic ale nadal jeszcze mi blado w temacie Paska! :D

Szerokosci i przyczepnosci!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Buszmen za cierpliwosc i objasnienie juz zaczyna mi sloneczko wschodzic ale nadal jeszcze mi blado w temacie Paska! :D

Szerokosci i przyczepnosci!!!

He,he a czasem się robi nawet ciemno przed oczami:-)

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

P.S. Sorki modzi za OT;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowal1604

witam prosze o pomoc pilne :(

w passacie b5 kombi nie zamykają sie drzwi

a stało sie to tak mam synka przy otwartych drzwiach wdusił zapadke od zamka która zatrzymuje bolec dzieki czemu drzwi sa zatrzaśniete tą która sie znajduje z tyłu otwartych drzwi . i teraz gdy próbowałem pociągnąć za klamke przy otwartych drzwiach co normalnie dało by efekt nie zadziałało gdy prubuje domknąć drzwi te odbijają sie od ( futryny ) próbowałem wszystkiego co mi wpadło do głowy jednak dzwi nadal niechcą sie odblokowac i domknąć samochód juz 2 dzień stoi na parkingu z otwartymi uchylonymi drzwiami :((

w końcu odjedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie w moim passacie 2002r nie mam sygnalizacji nie zamkniętych drzwi kierowcy, gdy nie są domknięte i je odepchne to wtedy sygnalizuje ze są otwarte a gdy puszcze brak informacji, domyslam sie że do wymiany jest zamek, jeśli tak to czy taki będzie dobry?

i gdzie moge sprawdzić nr katalogowy zamka zeby sprawdzić czy sie zgadza z tym z allegro

 

http://moto.allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lewy-octavia-golf-passat-b5-i1239856283.html

Edytowane przez matriks87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam prosze o pomoc pilne :(

w passacie b5 kombi nie zamykają sie drzwi

a stało sie to tak mam synka przy otwartych drzwiach wdusił zapadke od zamka która zatrzymuje bolec dzieki czemu drzwi sa zatrzaśniete tą która sie znajduje z tyłu otwartych drzwi . i teraz gdy próbowałem pociągnąć za klamke przy otwartych drzwiach co normalnie dało by efekt nie zadziałało gdy prubuje domknąć drzwi te odbijają sie od ( futryny ) próbowałem wszystkiego co mi wpadło do głowy jednak dzwi nadal niechcą sie odblokowac i domknąć samochód juz 2 dzień stoi na parkingu z otwartymi uchylonymi drzwiami :((

w końcu odjedzie

Weź przy otwartych drzwiach pociągnij klamkę wewnętrzną i trzymaj ją w pozycji otwartej a drugą łapą ,śrubokrętem spróbuj odciągnąć zapadkę;)( to co "zawija" się na bolcu na słupku-ryglu jeśli pomoże , to fajnie i wtedy weź WD 40 i przesmaruj cały zamek dokąd dostaniesz, rozruszaj, a później napryskaj białego smaru do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam prosze o pomoc pilne

w passacie b5 kombi nie zamykają sie drzwi

a stało sie to tak mam synka przy otwartych drzwiach wdusił zapadke od zamka która zatrzymuje bolec dzieki czemu drzwi sa zatrzaśniete tą która sie znajduje z tyłu otwartych drzwi . i teraz gdy próbowałem pociągnąć za klamke przy otwartych drzwiach co normalnie dało by efekt nie zadziałało gdy prubuje domknąć drzwi te odbijają sie od ( futryny ) próbowałem wszystkiego co mi wpadło do głowy jednak dzwi nadal niechcą sie odblokowac i domknąć samochód juz 2 dzień stoi na parkingu z otwartymi uchylonymi drzwiami

w końcu odjedzie

sprawdź również pozycję blokady zamka

24qpw6e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do samego konca nie wiadomo czy to microswitch czy zimne luty i trzeba rozbierac ?
Wlasnie magluje temat i nasunela mi sie mysl jak mozna sprawdzic co walnelo przed rozbieraniem drzwi. Jak powoli zamykam i otwieram drzwi na granicy zalapywanie zamka o rygiel to slychac cykanie charakterystyczne dla microstyka. U mnie ostatnio padly drzwi kierowcy (brak oswietlenia, sygn,.. o wlacz swiatlach i pozostaw. kluczyku) i wlasnie te drzwi jako jedyne nie wydaja tego charakterystycznego dzwieku dla microstyku ;). W pozostalych drzwiach slychac jego prace i oswietlenie normalnie sie zalacza. Czasami orzywieszaja mi sie drzwi pasazera. Mam nadzieje, ze sie tylko microstyk dziwnie zawiesil i ze pomoze rozbiorka i przeczyszczenieb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro czeka mnie kolejny raz rozkładanie drzwi co już w moim samochodzie stało się dla mnie rutyną :D Temat przemaglowalem i po wyrwaniu paru wlosów smialo moge stwierdzic, ze drzwi rozloze bez uszczerbku na ich funkcjonalnosci :D Pojawil mi sie problem z cylindrem od wkladki zamka (lub klamki jak kto woli) która po zbyt mocnym przekreceniu wpadla do wnetrza drzwi.

Moje pytanie, czy owy cylinder blokujacy wkladke w drzwiach (ten obok klamki patrząc z zewnątrz) można założyć nie wyjmując całego mechanizmu klamki zewnętrznej, czy też należy ją zdemontować ? Jeżeli tak to jak krok po kroku zabrać się za zdemontowanie mechanizmu klamki zewnętrznej ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za dobre rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jutro czeka mnie kolejny raz rozkładanie drzwi co już w moim samochodzie stało się dla mnie rutyną :D Temat przemaglowalem i po wyrwaniu paru wlosów smialo moge stwierdzic, ze drzwi rozloze bez uszczerbku na ich funkcjonalnosci :D Pojawil mi sie problem z cylindrem od wkladki zamka (lub klamki jak kto woli) która po zbyt mocnym przekreceniu wpadla do wnetrza drzwi.

Moje pytanie, czy owy cylinder blokujacy wkladke w drzwiach (ten obok klamki patrząc z zewnątrz) można założyć nie wyjmując całego mechanizmu klamki zewnętrznej, czy też należy ją zdemontować ? Jeżeli tak to jak krok po kroku zabrać się za zdemontowanie mechanizmu klamki zewnętrznej ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za dobre rady :)

Można ale czynność nie nalezy do łatwych;)

Zdecydowanie szybciej i efektywniej będzie jeśli wyjmiesz klamę:D

 

---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

 

Aaaa...pewnie sie zdziwisz, ale za cholere nie pamiętam jak się ją demontuje, ale kojarzę że jest to dość proste;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności