Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z tylnymi drzwiami z lewej strony.Nie zawsze się zamkną,vag pokazuje ;słaby sygnał siłownika nr nie pamiętam.Proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z tylnymi drzwiami z lewej strony.Nie zawsze się zamkną,vag pokazuje ;słaby sygnał siłownika nr nie pamiętam.Proszę o jakieś sugestie.

A jak sądzisz, co mogło się zesłać!!??

Poczytaj dokładnie wątek, albo uwierz w siłę lutowania płytki w zamku:devil

Siłownika nr. lewy-tył w takim układzie i dodam ,że to najwcześniej padające drzwi;)

pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, można zdemontować tą ocynkowaną blachę wewnątrz drzwi bez konieczności całkowitego wyjmowania szyby, chodzi oczywiście o tylne drzwi. Szybę muszę bezwzględnie wyjąć czy mogę ją podwiesić do ramy drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie, można zdemontować tą ocynkowaną blachę wewnątrz drzwi bez konieczności całkowitego wyjmowania szyby, chodzi oczywiście o tylne drzwi. Szybę muszę bezwzględnie wyjąć czy mogę ją podwiesić do ramy drzwi?
Jak najbardziej, kliknij link w moim poście a zobaczysz jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie, można zdemontować tą ocynkowaną blachę wewnątrz drzwi bez konieczności całkowitego wyjmowania szyby, chodzi oczywiście o tylne drzwi. Szybę muszę bezwzględnie wyjąć czy mogę ją podwiesić do ramy drzwi?

 

Szybę odłącz od blachy, podciągnij do góry i przyklej taśmą do ramki!Najlepsze rozwiązanie i najbezpieczniejsze dla szyby;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za podpowiedz, mam jeszcze pytanie o wyjęcie tych plastikowych kołków (tulei) trzymających cała konstreukcję. Jak je najlepiej zdemontować?wepchnąć do środka czy na zewnątrz i czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpychaj do środka. Najpierw wewnętrzny, potem zewnętrzny. Przy tym drugim niech ktoś szybę podtrzymuje. Potem i tak je znajdziesz w drzwiach. Wpychaj śrubokrętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze koniecznie podłóż coś pod tylną część lub przytrzymuj jakimś hakiem podczas wypychania.pozwoli to uniknąć połamania ślizgów!!!Jeśli nie da rady wepchnąć można próbować wyciągnąć jakimś haczykiem i wczesniej spryskaj penetratorem ,to tez ułatwia sprawę;)Nie jestem zwolennikiem rozwiercania,ale tez istnieje taka opcja ,a później kołek rozporowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam pytanie bo nie jestem w 100% pewien czy to zamek... otóż np. w drzwiach kierowcy (podczas zamykania i otwierania) w ogóle jakby nie działał centralny zamek... tzn da się zamknąć i otworzyć ale w ogóle nie ma tego "dźwięku" centralnego zamka... zaś gdy się zamyka od strony pasażera to centralny w tamtych drzwiach zamknie je i ponownie otworzy i trzeba przejść naokoło i je zamknąć osobno... dodam że reszta zamków też nie działa prawidłowo ale w tych od kierowcy dziwi mnie brak "tego dźwięku"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie mam pytanie bo nie jestem w 100% pewien czy to zamek... otóż np. w drzwiach kierowcy (podczas zamykania i otwierania) w ogóle jakby nie działał centralny zamek... tzn da się zamknąć i otworzyć ale w ogóle nie ma tego "dźwięku" centralnego zamka... zaś gdy się zamyka od strony pasażera to centralny w tamtych drzwiach zamknie je i ponownie otworzy i trzeba przejść naokoło i je zamknąć osobno... dodam że reszta zamków też nie działa prawidłowo ale w tych od kierowcy dziwi mnie brak "tego dźwięku"....

No to możesz zacząć spokojnie rozkręcać drzwi i naprawiać lub wymieniac zamek ;) Oczywiście po sprawdzeniu go,bo wszystko wskazuje na to,że właśnie to jest przyczyną.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki oto problem po wymianie zamka - lewy tył.

Zamyka się i otwiera normalnie , tylko rygiel nie odskakuje do góry jest tak jakby cały czas było zamknięte no i coś dziwnie pracuje, klamka wewnętrzna też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam taki oto problem po wymianie zamka - lewy tył.

Zamyka się i otwiera normalnie , tylko rygiel nie odskakuje do góry jest tak jakby cały czas było zamknięte no i coś dziwnie pracuje, klamka wewnętrzna też.

 

Coś musi być źle złożone, albo linki pogmatwane, co do bolca, może ten krzyrzyk z ciężarkiem jest źle zamocowany??

 

Tak czy inaczej musisz się do drzwi dobierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki sa ok, mam elektryke w dzrwiach. z krzyzykiem moze faktycznie cos nie tak, ale wydaje mi sie że inaczej jak tylko poprawnie nie da się go zamontowac.

 

W trakcie montażu nowego zamka połamałem plastikowa osłonke długiego pręta. Wymieniałem ze starego zamka. Może tam coś źle poskładałem.

 

Faktycznie, czeka mnie ponowny demontaż. Wrrrrrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam problem z centralnym a mianowicie po zakupie nowych zamkow zaczal sie problem z odryglowujacymi sie rygielkami. Po zamkniecu rygielki chowia sie i za chwile podnosza. Czy ktos moze juz to przerabial i ma jakis pomysl. Bo ja sie juz skolowalem w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ja mam problem z centralnym a mianowicie po zakupie nowych zamkow zaczal sie problem z odryglowujacymi sie rygielkami. Po zamkniecu rygielki chowia sie i za chwile podnosza. Czy ktos moze juz to przerabial i ma jakis pomysl. Bo ja sie juz skolowalem w tym temacie

 

Ale nowe sztuki na gwarancji masz??

Objawy wskazują na walnięte zimne luty i dlatego bolce odskakują bo moduł komfortu nie dostaje sygnału o zaryglowaniu drzwi, albo wymieniaj zamki jak na gwarancji, albo wyjmuj i przelutuj luty wewnątrz i będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nowe sztuki na gwarancji masz??

Objawy wskazują na walnięte zimne luty i dlatego bolce odskakują bo moduł komfortu nie dostaje sygnału o zaryglowaniu drzwi, albo wymieniaj zamki jak na gwarancji, albo wyjmuj i przelutuj luty wewnątrz i będzie działało.

 

Tak calkowicie nowe :) ale zeby juz tak szybko zime luty poszly :/ troche dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak calkowicie nowe :) ale zeby juz tak szybko zime luty poszly :/ troche dziwne

 

Wszystko wskazuje na zamek...Niestety nawet nówki sztuki się sypią czasami.Sprawdź to na początek.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, u mnie przy otwieraniu drzwi(tylko kierowcy) nie zapalają się żadne lampki, gdy otwieram drzwi z pilota to wszystkie lampki zapalają się normalnie, po włożeniu kluczyka do stacyjki światło też normalnie gaśnie, możecie mi powiedziec co może być za to odpowiedzialne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności