Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

A tak podpinajac sie pod temat .. kazda opcja posiada taki czujnik ? czy tylko niektore opcje (np zalezne od wyswietlacza) bo mam ostatnio tez klopoty z zamkiem i sie zastanawiam czy te z allegro za ok 1oo beda dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o krańcówkę-tak,w każdym zamku jest.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o krańcówkę-tak,w każdym zamku jest.Pzdr.

Rozumiem ze krancowka jest w kazdym Passacie ale czy tylko w niektorych jest to sygnalizowane na wyswietlaczu ? I czy jest ktos kto kupil zamek na allegro ( ten zamiennik ) i moze sie wypowiedziec na jego temat ? Czy wszystko pasuje i dziala jak nalezy ?

Dziekuje Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumię że chodzi Ci o pokazywanie otwartych drzwi na wyświetlaczu.Z tego co się orientuję to w 3B niema takiej opcji,mam wyświetlacz pełny FIS i niemam tego.W 3BG już jest,ale nie we wszystkich.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu, że nie działają piloty (od kiedy posiadam auto) rozebrałem zamek drzwi kierowcy celem naprawienia mikrowłacznika informującego o otwarych - zamkniętych drzwiach oraz przelutowanie płytki z wewnątrz zamka celem usunięcia ewentualnych zimnych lutów. I .. wszytko to zrobiłem, oświetlenie drzwi teraz działa, tylko po całej operacji na stole została mi jedna częśc zamka, mianowicie ta osłona zamka (to białe na ponizszym zdjęciu - zdjecie nie przedstawia mojego zamka, chce tylko dokładnie zobrazować o co mi chodzi).

 

pass_zamek.jpg

 

I tu nasuwa sie moje pytanie, czy bez tego da sie żyć? Znaczy zamek funkcjonuje w 100% tylko chodzi o to co mu grozi jak nie bedzie tej białej osłonki. Zamontuję ją tylko nie wiem czy musze się spieszyć czy moge poczekać aż teperatura powietrza zrobi sie bardziej przyjazna bo obecnie to mi klucze do rąk przymarzają (nie dysponuje garażem).

Pilotów dalej nie da się zaprogramowac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to ta osłona montowana jest w passatach FL, u siebie jak zmieniałem zamek ('99) nie nie było takiej osłony, natomiast w "nowym zamku" ('04) już była, skoro w passatch przed FL nie występowały takie osłony, więc jak Ty to napisałeś "bez tego da się żyć":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I tu nasuwa sie moje pytanie, czy bez tego da sie żyć?

 

Także myślę ,że spoko..:D

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował ten zamek z Allegro za 85 zł? Warto to kupić czy lepiej dopłacić i kupić za 300 zł ponoć oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paco masz jakiegoś dobrego mechanika w Lublinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sie podpiac pod temat mam pytanie czy wie ktos jak zalozyc w b5 ta podkladke ktora trzyma wkladke zamka bo spadla mi gdy mi wylamali zamek prossze o pomoc

Edytowane przez supermati1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałem sie podpiac pod temat mam pytanie czy wie ktos jak zalozyc w b5 ta podkladke ktora trzyma wkladke zamka bo spadla mi gdy mi wylamali zamek prossze o pomoc

To może na początek poczytaj post #1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co trzeba rozebrac zeby uchwyt klamki(tylne drzwi zew.klamka) wysunac.za mocna bylo szarpniecie za klamke (drzwi zamkniete:() i teraz wystaje,jak mozna je w to samo miejscu ustawic???widac ze regulacja jest na zabkach.Wystarczy odkreci te sruby co wypychaja ten cylinderek(na zdjecie napis remove cylinder)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może linka się urwała i zablokowała klamkę w wystającej pozycji?Na poczatek wymontuj zaślepke kręcac srubą pod uszczelką.Zobacz czy linka jest oko.Sczerze mowiąc nic mi nie przychodzi do głowy.A bardzo ostaje klamka?Da się wogóle drzwi otworzyć?

Pozdrawiam!

 

---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 19:26 ----------

 

Witam chciałem sie podpiac pod temat mam pytanie czy wie ktos jak zalozyc w b5 ta podkladke ktora trzyma wkladke zamka bo spadla mi gdy mi wylamali zamek prossze o pomoc

 

generalnie pamiętam ,ze sie męczyłem z tą "obręczą".Oczywiście dokładne przeczytanie wątku na pewno pomoże ,ale krótko: musisz trafić wycięciem na śrubkę luzującą(tę którą kręcisz żeby wyjąć wkładkę) i z tego co pamiętam pierścień "wskakuje" w jednej pozycji ale operacja jego zamontowania(przynajmniej w drzwiach tylnych) nie była prosta.Z przodu więcej widać!Na pewno da sie go zamontować po rozebraniu drzwi ale bez konieczności demontażu klamki.Dokładnie ciężko mi to opisać bo robiłem to raz, z tyłu i "po omacku".Wim ,ze napociłem się sporo zanim mi sie to udało...:(

Życze powodzenia i dużo cierpliwości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może linka się urwała i zablokowała klamkę w wystającej pozycji?Na poczatek wymontuj zaślepke kręcac srubą pod uszczelką.Zobacz czy linka jest oko.Sczerze mowiąc nic mi nie przychodzi do głowy.A bardzo ostaje klamka?Da się wogóle drzwi otworzyć?

Pozdrawiam!

 

da sie otworzyc,tylko niwiem ja wyjac ten klips co przykrywa wkladke zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o zamek a o wkladke wiec to nie takie latwe rozebralem cale drzwi oczywiscie przejscia bo nigdy nic latwo i niewiem jak ta wkladke zamocowac ktora strona i wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu nie chodzi o zamek a o wkladke wiec to nie takie latwe rozebralem cale drzwi oczywiscie przejscia bo nigdy nic latwo i niewiem jak ta wkladke zamocowac ktora strona i wogole

Jak włożysz WKŁADKĘ to wypada,tak?Chodzi Ci o założenie elementu odpowiadającego za utrzymanie wkładki w drzwiach?Bo coś nie kumam chyba...

 

da sie otworzyc,tylko niwiem ja wyjac ten klips co przykrywa wkladke zamka.

 

Chodzi ci o zaslepke plastikowa pod kolor samochodu czy o okrągłe maskowanie wkładki z zapadką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja wyglada czujnik w drzwiach kierowcy ktory pokazuje informacje na wyswietlaczu ze drzwi sa otwarte bo kurde przestal chyba dzialac a nawet nie wiem jak on wyglada i gdzie jest???

 

 

http://img504.imageshack.us/my.php?i...nternal8on.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/adeff66946cf6024.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...2ef2db1b9.html

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi ci o zaslepke plastikowa pod kolor samochodu czy o okrągłe maskowanie wkładki z zapadką?

 

tak,dokladnie o ta zaslepke plastikowa pod kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ta podkladke co trzyma wkladke ta co jest w srodku drzwi niewiem jak ja zamocowac bo wkladka sie nie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak,dokladnie o ta zaslepke plastikowa pod kolor.

Po wymontowaniu cylindra z wkładką zaślepke zdejmujesz bez problemu.Trzyma się na dwóch łapkach po bokach na zatrzask!

 

---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

 

chodzi mi o ta podkladke co trzyma wkladke ta co jest w srodku drzwi niewiem jak ja zamocowac bo wkladka sie nie trzyma

 

Tak jak pisałem to jest rodzaj pierścienia,obręczy rozciętej z jednej strony.Ma wycięcie na śrubkę regulacyjna na zewnętrznym obwodzie.wykręć w/w śrubkę do oporu i musisz trafic tym wycięciem.Powinno wskoczyć w odpowiednie miejsce!Jak zaskoczy w ustalonej pozycji otwartej ,to wkłądka powinna wchodzic i wychodzic bez problemu.Kręcąc śruba obracasz cały pierścień wokół wkładki i blokujesz go!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności