Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

dev14, teraz pokazuje błąd:

 

01131 - Control Circuit for Turn Signals

25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent

 

Zobaczę jeszcze ten przekaźnik, co prawda nie mam zbytnio jak, musiał bym kupić nowy. Oświetlenie działa we wszystkich drzwiach. Wszystko raczej działa jak należy, przy załączaniu alarmu sygnalizuje mi "trąbnięciem", więc chyba powinno też kierunkami...

Modułu raczej nie będę zmieniał bo bez sensu płacić 200zł dla kierunkowskazów i później zajmować się kodowaniem :P.

Chyba, że rzeczywiście "poszedł" przekaźnik na płytce komfortu... Jeszcze sprawdzę te kable które są odpowiedzialne za to, ale wydawało się być wszystko ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy np. klamka tylna lewa będzie pasowała w lewe przednie drzwi, a konkretnie ten element 28 czyli prowadnik oraz sama klamka 20 i tak samo czy klamka tylna prawa będzie pasowała w prawe przednie drzwi tzn. zamiast bębenka 26 i nakładki 21 czy da się zamontować zaślepke 24 i 21a, a konkretnie chodzi mi o te elementy zaznaczone w czerwonym obramowaniu

passatbebenekqc8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy na 100% to pasuje bo nie potrzebuje jeszcze jednej dodatkowej klamki na lewą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dev14, teraz pokazuje błąd:

 

01131 - Control Circuit for Turn Signals

25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent

 

Zobaczę jeszcze ten przekaźnik, co prawda nie mam zbytnio jak, musiał bym kupić nowy. Oświetlenie działa we wszystkich drzwiach. Wszystko raczej działa jak należy, przy załączaniu alarmu sygnalizuje mi "trąbnięciem", więc chyba powinno też kierunkami...

Modułu raczej nie będę zmieniał bo bez sensu płacić 200zł dla kierunkowskazów i później zajmować się kodowaniem :P.

Chyba, że rzeczywiście "poszedł" przekaźnik na płytce komfortu... Jeszcze sprawdzę te kable które są odpowiedzialne za to, ale wydawało się być wszystko ok .

 

Z ross-Tech Wiki po przepuszczeniu przez translator

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01131

 

01131 - Obwód sterowania kierunkowskazami

 

 

01131 - Obwód sterowania kierunkowskazami: Nieznany Stan przełącznika

 

 

Ewentualne objawy

 

Potwierdzenie Blokowanie nie działa

 

 

 

Możliwe przyczyny

 

Bezpiecznik (y) uszkodzony

Okablowanie / złącza z / na zamek centralny czy moduł sterowania Comfort wadliwego

Przełącznik kierunkowskazów awaryjne (E229), uszkodzony

 

 

 

Możliwe rozwiązania

 

Sprawdź bezpiecznik (s)

Sprawdzić okablowanie / złącza z / lub zamek centralny moduł sterowania Comfort

Sprawdź przełącznik Flasher awaryjne (E229)

 

zatem możesz spróbować podmienić ten włącznik awaryjnych jeszcze od kogoś znajomego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź czy zestaw Haka do przyczepy został zamontowany z modułem bo wiem o tym że jak założy się hak do 3bg bez modułu to sieją się problemy i różne objawy są. Mój wujek tak miał założył sobie hak i miał problemy właśnie z kierunkami i paliło mu bezpieczniki a miał dobrze podpięte. Okazało się że musi być dodatkowy moduł. Po założeniu modułu ustąpiło.

 

Nie wiem jak u ciebie ale tylko przypuszczam bo ty masz 3B a nie 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z drzwiami zacznijmy od początku:

1.samochód jest zamknięty ( alarm, centralny zamek )

2.wyłączę centralny wyskakuje wszystkie dzyndzelki , oczywiście mogę otworzyć 3 pary oprócz prawych tylnych (od środka i zewnątrz ), gdy docisnę mocno klamkę na zewnątrz wtedy drzwi sie otwierają bez problemu cały czas dopóki znow nie załączę alarmu z centralnym i zamknę samochód - wtedy problem powtarza sie co mam zrobić lub z czym to moze być spowodowane ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cięgno w klamce poluzuj z zewnątrz jak otworzysz klamkę na max popatrz tam widać o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cięgno w klamce poluzuj z zewnątrz jak otworzysz klamkę na max popatrz tam widać o co chodzi

 

czyli mam rozkręcić cały bok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cały bok tylko tą śrubkę w lewym górnym rogu na tym foto http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=338&exhibition=4&pass=public&lang=eng

a nastepnie wyciągasz wkładkę to co na tym foto http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=337&exhibition=4&pass=public&lang=eng

i ustawiasz sobie tą kosteczkę z linką z tego foto http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=336&exhibition=4&pass=public&lang=eng

i powino wszystko grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie cały bok tylko tą śrubkę w lewym górnym rogu na tym foto http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=338&exhibition=4&pass=public&lang=eng

a nastepnie wyciągasz wkładkę to co na tym foto http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=337&exhibition=4&pass=public&lang=eng

i ustawiasz sobie tą kosteczkę z linką z tego foto http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=336&exhibition=4&pass=public&lang=eng

i powino wszystko grać

 

 

ok za kilka dni tak zrobi jak tylko ładna pogoda sie zrobi.

ok tylko jedno pytanie co ma do tego alarm (zamek centralny ) bo po wciśnięciu klaniki i otwarciu np. przez godzinę moge cały czas otwierać dziw bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego co do alarmu to nie wiem podpowiedziałem ci jak ustawić ten prostokącik z linka zeby się drzwi otwierały od środka i z zewnąt z klamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok za kilka dni tak zrobi jak tylko ładna pogoda sie zrobi.

ok tylko jedno pytanie co ma do tego alarm (zamek centralny ) bo po wciśnięciu klaniki i otwarciu np. przez godzinę moge cały czas otwierać dziw bez problemu

 

aż do ponownego zamknięcia auta i problem się powtarza , nie wiem jak ci to wytłumaczyć ale znany jest ten problem od dawien dawna że jak ktoś za mocno linkę naciągnie to jest problem potem z otwarciem i trzeba pukać w drzwi, to raptem 5 minut. roboty by to poprawić zatem nie zmarzniesz :P no i oby to było tylko to u Ciebie ale objaw na to wskazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie ponownie dzis chciałem sie zabrać za za drzwi :/ i tu mały problem

otwieram tylne drzwi i nie mam tej śruby :(

załączam kilka fotekCAM00211.jpg

CAM00212.jpg

CAM00213.jpg

CAM00214.jpg

Edytowane przez pradal
dodanie 1 fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie ponownie dzis chciałem sie zabrać za za drzwi :/ i tu mały problem

otwieram tylne drzwi i nie mam tej śruby :(

załączam kilka fotek[ATTACH=CONFIG]98732[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]98733[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]98734[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]98735[/ATTACH]

Odchyl uszczelkę i zobacz czy tam jej nie ma :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odchyl uszczelkę i zobacz czy tam jej nie ma :manga

 

ok kolego miałeś racje :))

 

teraz 2 problem dostałem sie do linki naciągnąłem ja trochę (na maxa) i dalej nie mogę otworzyć.

Samom linka idzie bez problemu

[ATTACH=CONFIG]98743[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok kolego miałeś racje :))

 

teraz 2 problem dostałem sie do linki naciągnąłem ja trochę (na maxa) i dalej nie mogę otworzyć.

Samom linka idzie bez problemu

[ATTACH=CONFIG]98743[/ATTACH]

Jezeli nadal nie mozesz otworzyc drzwi to puknij kolo klamki pare razy i sie powinny otworzyc i poluźnij linke i jej w ogole nie naciagaj pod zadnym pozorem dlatego nie mozesz teraz otworzyc drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie jest naciągnięta linka to nie mogę otworzyć drzwi nawet jak dociskam klamkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy poradziłeś sobie z tym ale napisze , jak jest za luźna (czyli wsadzone jest to wewnątrz drzwi) może ją braknąć przy otwieraniu i nie otworzysz, jak jest za mocno naciągnięta wtedy będzie problem że też nie otworzysz i trzeba będzie "walić piąchą obok zamku) , czyli trzeba znaleźć miejsce odpowiednie.

Jak nic z tego nie zda egzaminu u Ciebie to rozbiórka drzwi i czyść zamek i przesmarować na nowo + przy okazji sobie możesz na zapas luty przelutować na mikrostykach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie jakie te mikrostyki kupić,tzn które pasują bez żadnych przeróbek na aledrogo dwóch czy trzech ma takie mikro styki do paska ale gdzieś wyczytałem że trzeba coś przerabiać a nie bardzo wiem jak,drugie pytanie jak taki mikro styk sprawdzić gdy mam już zamek wybebeszony jest jakiś na to patent jakiś miernik?U mnie podejrzewam zimne luty ale wolę się zabezpieczyć zwłaszcza że w bagażniku też mikro padnięty,a drzwi będę pierwszy raz rozbierał także wolę być zabezpieczony,Dodam tylko że u mnie oprócz standardowych objawów takich jak brzęczyk ,światło i inne pojawia się problem z rozładowującym się akumulatorem wyciągnąłem bezpiecznik nr 14 i poboru nie ma natomiast jeżeli jest włożony to zżera 0,88A,po wyciągnięciu nr 14 spada na 0,03 czyli norma.

Edytowane przez wojtyna51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności