Skocz do zawartości
Gość skorpion1vw

Jaki Chip ,gdzie i za ile w 1.8T z LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skorpion1vw

Mam pytanko czy ktoś wie czy można założyć chipa do tego motoru z LPG bez żadnego problemu,nie wpływający na jego żywotność proszę o namiary najlepiej gdzieś w Wrocku jeśli taki ktoś jest.proszę o poradę...

Pzdr.:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość domanskit

mam taki sam motor i kiedyś myślałem o chipie ale mój elektronik ( kierownik elektroników w autoryzowanym serwisie) mówił mi że kiedyś klient w 1.8T na swoją odpowiedzialność zczipował i wał mu bokiem wyszedł dosłownie i nie polecał mi tych zabiegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpion1vw

podobno można go bezboleśnie podkręcić do 180KM zwiększając moment i obniżając spalanie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gazie nie wiem ale na benzynie napewno 180KM,przenieś do innego działu tj.Tuning lub Instalacja gazowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki sam motor i kiedyś myślałem o chipie ale mój elektronik ( kierownik elektroników w autoryzowanym serwisie) mówił mi że kiedyś klient w 1.8T na swoją odpowiedzialność zczipował i wał mu bokiem wyszedł dosłownie i nie polecał mi tych zabiegów

 

Jeżeli twój elektronik pracuje w serwisie Audi, to prawdopodobnie mówił Ci o przypadku mojego znajomego, chyba że takich przypadków mieli więcej. Jemu akurat silnik chipował "mtm".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Jemu akurat silnik chipował "mtm".

Dobry żart - chłopcy wgrali na serwisie jakiś badziewny soft a nie program MTM....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chopcy byli obrotni to wrzucili pierwszy lepszy soft sciagniety z netu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopcy wgrali na serwisie jakiś badziewny soft a nie program MTM....

 

Program MTM wgrywali mu nie w serwisie tylko na południu kraju (chyba Opole), a do serwisu w Olsztynie przyjeżdżał na przeglądy, i tam również naprawiali mu silnik po awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie jestem z B-B mamy tu i Compsport i Ecusoft były MTM i oba według mnie są godne polecenia, Ecusoft jako pierwszy wgrywał programy gotowe z MTM-u później robią już sami i wszystko gra kumpel zrobił Golfa 1.8T z 98r. i śmignął 70tys nie oszczedzając auta i nic się nie działo, mój Tato tydz. temu zrobił program w Ecusofcie w Kia Sorento 2.4 CRD z 140 na 170 KM na automacie i jest zadowolony podejście max profesjonalne i oczywiście gwarancje udzielają. Dodam kopcenie zredukowane do min. jak przed programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Walter kogo jak kogo ale Ecusofta zdecydowanie nie polecam - są to chyba jeszcze więksi partacze niż V-Tech. Kolesie wgrywają gotowe softy a cała reszta to dobra ściema.

Na Śląsku są dwie dobre firmy tuningowe: Aligator i CompSport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli V-Tech to się zgodze nawet w Renault Espace 2.2 dci nie umieli sprawdzić czy turbo jest ok. masakra. Ja jak bym robił program to podjade do Compsportu, w sumie już u nich byłem sprawdzałem turbawke na Vagu i była git ale zabrałem się za obniżanie i poszedłem w koszta springi i koni po drodze kiera ale co do programu to jeśli chodzi o Ecusoft to są rózne opinie podobno po ich progranie auta więcej pala? sam tego nie zweryfikowałem to do końca nie wiem, ale znajomi co do działania silnika nie mieli zastrzeżeń, ale w swoim nie chciał bym nieć korby z boku silnika heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy tjunink w Twoim przypadku to WYMONTOWANIE GAZU. gazownik nie bedzie nigdy chodzil tak jak sama benzyna. Albo oszczedzamy albo szybko jezdzimy w przypadku benzyny. Zawsze zostaje opcja dizla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpion1vw

Widzę że nie jesteś w temacie LPG :) a ja nie mam zamiaru pozbyć się dobrej instalacji bo ja z kolei mam doświadczenie z gazem (3-auto z LPG w tym GTI) i co ty na to ,tanio ,szybko i bezproblemowo (brak różnicy przy właściwej instalacji-LPG-PB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przyjmnoscia ustawię się z Tobą na kresce, co bys miał orietnacje pracy na gazie.

 

moze marecek sie wypowie jak to wyglada LPG vs Benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na sekwencji BRC z BMW e34 zrobilem 100kkm w 1,5 roku bez zadnego problemu wiec chyba gaz nie jest taki zly. kwtestia montazu i dobrych wtryskow. Mysle ze 1.8T nie jest silnikiem z przeciwskazaniami do gazu. powinno hulac dlugo i bezproblemowo.

Zrob tak jak pisal jeden z kolegow: zaczipuj, pojezdzij troche na PB a potem do gazownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, że dopiero teraz, ale nie mogę się jakoś odnaleźć na tym nowym forum...

 

Do autora tematu - możesz spokojnie robić program, tylko pamiętaj, że instalacja musi być odpowiednio przewymiarowana... zwykle jest tak, że masz ją dobraną "na styk", bo instalacje LPG mają dość jasno określone granice wydajności i mało kto zakłada listwę wtryskową posiadającą 50% zapas (dosłównie tyle będzie Ci teraz potrzeba).

 

Po zrobieniu programu zwiększasz ciśnienie doładowania o blisko/ponad 50% (z seryjnych 0,6 bara do blisko 1.0 bara w szczycie), więc i ciśnienie paliwa trzeba będzie odpowiednio zwiększyć. Jeśli instalacja nie będzie w stanie dostarczyć gwałtownie tak dużej ilości paliwa LPG, to będziesz miał od razu check engine (system too lean) i - albo tryb awaryjny, albo auto przestawi Ci się na benzynę, w zależności od tego jak zareaguje sterownik LPG...

 

to tyle.

 

the.wolf - widziałeś jak mam program napisany - zachowawczo... dlatego moje LPG tak dostaje po dupsku od Twojego monstera ;)

 

pogadamy pod koniec lutego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mareczku, moj program tez jest bardzo zachowawczy. ledwo 0,8bara laduje :)

 

pogadac wolalbym pod koniec marca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK teraz mam programik na 181 i 275Nm i instalke Prinsa. Powiem jedno. na gazie spadek mocy jest maly ale da sie go wyczuc. Spalanie na MFA pokazuje mi miedzy 10 a 11L a gazu wychodzi jakies 13. Jak dla mnie bardzo sie oplaca. A jak na slasku chipa to polecam odwiedzic Styczniawa 2 w Katowicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby zweryfikowac efekt junkersa po chipsie, ustaw sie z kim kto nie ma instalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie sie sprawdze. golf z AWX nie ma podjescia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności