Skocz do zawartości
grzyb

koncówki drążków B4 2.0 16V ???

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku miesiącach wkońcu udało mi sie dostać prawy wahacz do mojego samochodu. Od razu wziełem sie za wymiane, ale co sie okazało mam również uszkodzoną piaste :(. Postanowiłem od razu wymienic wszystkie elementy gumowe(tuleje wahacza, sworznie, koncówki drążków itp....) Ale ku mojemu zdziwieniu kupując w sklepie końcówki drążka okazało sie ze raczej mam je odwrotnie zamontowane w swoim samochodzie z prawej(od pasażera) strony mam koncówke z oznaczeniem L, lewej strony jeszcze nierozbierałem. Foto:

p1040855bm1.th.jpg Prawa strona

p1040857ve2.th.jpgPrawa strona

 

Jak prawidłowo powinna byc zamontowana końcówka z prawej strony, czy tak jak jest teraz ? Czy raczej tak jak ta co trzymam ją obok ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt niemiał pojęcia o co kaman :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi sie udalo dowiedziec, to u mnie w TDI sa symetrycznie, a u Ciebie L jest lewa, P jest prawa ( siedzac w samochodzie ) i tak ma byc zalozone..jak beda jakies watpliwosci jeszcze to pisz , postaram sie wtedy o wiecej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Ormowiec, wygięcie powinno być w stronę przegubu napędowego. Chodzi o to żeby drążek nie ocierał o felgę przy pełnym skręcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie mozna tłumaczyć, ale generalnie:

Lewa koncówka ma oznaczenie L

Prawa końcówka ma oznaczenie R

 

Inaczej być nie może.

Dla mnie też przysłali obie L, ale po kilku wymianach zdań poprawili się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak ktoś to czyta :P. Dzieki chłopaki za pomoc, widze ze koncówki wymieniał chyba analfabeta niemający pojęcia co robi. Dodatkowo po odkreceniu i zdemontowaniu wahacza zauważyłem, że nie było też tej metalowej przeciętej tulejki wchodzącej w wiekszą tulejke wahacza, co za kretyn to robił :wpale: Jutro powinna dojśc piasta ewentualnie w czwartek i od razu biore sie za robote. Autko stoi od piątku (w wyczekiwaniu na piaste) a to już stanowczo za długo :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochu się podepnę, więc od razu proszę o wybaczenie.

 

Jak jest z wymianą tej drugięj części drążka, tej od wewnątrz. Chce to zrobiś sam, bo mam pewność do do wykonania. Tak samo jak grzyb wymieniłem już wszystko co się dało, ale okazało się że jest jeszcze mały luz na tej drugiej części.

 

Byłem już pod samochodem, i mam wrażenie, że łatwo nie będzie. Wszystko jest nad tą metalową belką, tylko jak się trochę koła skręci to można to uchwycić kluczem, ale, znowu ruch owego jest bardzo ograniczony. Chciałbym sobie to wszystko powymieniać i poustawiać geometrie i zbieżność, póki co jeżdzę takim poskręcanym na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga część drążka? chodzi Ci o przegub? bez ściągacza i kanału nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, no ściagacz nie jest potrzebny do przegubu drążka.

Od strony kierowcy po zdjęciu osłony gumowej da się wykręcić.

Po stronie pasażera najlepiej byłoby od spodu po zdemontowaniu wahacza.

Bez demontażu wahacza dostęp kluczem jest prawie niemożliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jes od strony kierowcy. Przecież na tym jest gwint. Jaki ściągacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ormowiec kanał do wymiany drążków nie jest wcale potrzebny, ściągacz przyda sie jedynie do demontarzu końcówki. Przerabiałem właśnie dzisiaj u siebie wymiane drążka z prawej strony(od pasażera). Jesli ktoś bedzie go kiedyś wymieniał to minusem tego jest demontarz wahacza jak napisał JAFO bez tego demontarz drązka jest niemożliwy. Rzeczą z którą zeszło mi najdłużej był montaż osłony drążka,nie chciała mi bladz wejśc na maglownice, ale wkoncu sie udało:cool:

p1040879pz3.th.jpg demontarz kluczem 32

p1040881vi7.th.jpg

p1040884bu8.th.jpg

p1040885oy9.th.jpg

p1040886vm4.th.jpg Nowy drązek zamontowany :D

 

a to część szmelcu jaki wymieniłem w swoim karawanie, reszta lezy gdzieś w smietniku

p1040890ke0.th.jpg

 

W poniedziałek pozostało mi jedynie jechac na geometrie i pużniej tylko cieszyć sie z jazdy moim monstrum:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a gwinty na nowej końcówce drążka można czymś posmarować coby sie tak nie zapiekały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź w spraju lub miękki ołówek grafitowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poprostu zwykły smar delikatnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bylem sprytniejszy, za 110zł znajomy mechanik zmienil mi drazek z zrobieniem geometrii ;) wiekszosc rzeczy robie sam, ale czasem sie nie oplaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakos wymieniłem drazek po prawej stronie bez sciagania wachacza i niemiałem wiekszych komplikacji 20 min roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię troszkę temat

 

w B4 VR6 końcówka ma być prosta czy wygięta jak na foto wyżej?

 

miałem zamontowane proste, dobrałem po numerach z etki i dostałem wygięte, tylko że jedna końcówka była za długa i nie można było zrobić zbieżności, wiec kupiłem na szybkości końcówkę prostą (innej nie mieli) co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj ostatnie 6 cyfr VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

101177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności