Skocz do zawartości
Gość adi78

kostka stacyjki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś to ja mam i mogę ją śmiało komuś sprzedać. kostka jest z passata z opisu, w bdb stanie i rzecz jasna z kluczykiem, jak coś to PW ;)

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do siebie kupiłem miesiąc temu oryginalną w ASO ale do dziś jej nie założyłem. Nijak nie mogę zbić tego wielowypustu. wyjęcie kolumny kierownicy i walenie 2kg młotkiem nic nie dało. Tylko jej rant zniszczyłem. :/ Może mógłby ktoś pokazać jakim ściągaczem to robił?

 

Kolego a nie lepiej rozkrecic jedna śrubę przy krzyzaku pomiedzy hamulcem a sprzegłem przy kolumnie kierownicy i ta co trzyma cała stacyjke na imbus. Według mnie o wiele łatwiej, szybciej a w dodatku bez uzywania młotka (niemajac oczywiscie sciagacza) roboty co najwyzej na pół godz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjęcie kolumny kierownicy i walenie 2kg młotkiem nic nie dało

Czegoś tu nie rozumiem-Skoro wyjąłeś kolumnę to już walić nie musiałeś, kostka jest na jednym wkręcie do którego jest dostęp po wyjęciu właśnie kolumny, jeśli oczywiscie cgodzi o kostkę a nie stacyjcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostęp do tego wkręta jest dopiero po ściągnięciu obudowy stacyjki. A bez zbicia tej tulei się nie da.

 

http://allegro.pl/kostka-stacyjki-vw-golf-polo-t4-passat-seat-oryg-i1290674845.html

Tak jak na fotkach w tej aukcji.

Otwór na wkręt jest widoczny dopiero po zdjęciu obudowy.

 

Jakiego najlepiej sciągacza do tego użyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz czyba jakas inna ta kolumnie i stacyjke. Bo w wiekszosci tak jak i u mnie da sie tam dojsc cienkim srubokretem bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego najlepiej sciągacza do tego użyć?

Jak masz kolumnę wyjęta to daj sobie spokój ze ściągaczem-ostatnio w "leroju" widziałem dość niedrogie i sprytnie skonstruowane ściągacze....ale............

Musisz dojść śrubowkrętem, ,nie jest idealnie ale jest dojście,wkrętak musi być dość cienki krzyżakowy, ale jeszcze mniejszym płaskim też jest możliwość wykręcenia śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostęp do tego wkręta jest dopiero po ściągnięciu obudowy stacyjki. A bez zbicia tej tulei się nie da.

 

Jakiego najlepiej sciągacza do tego użyć?

 

zerknij na posta: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=34145&highlight=wymiana+stacyjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kostek to polecam firmy MEYLE u mnie w mieście kosztuje 40zł nie do popsucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz kolumnę wyjęta to daj sobie spokój ze ściągaczem

Święta racja.

Właśnie dostęp do tego wkręta jest dopiero po ściągnięciu obudowy stacyjki. A bez zbicia tej tulei się nie da.

Poniżej masz link -post nr 12

Mnie wystarczył cieniutki płaski śrubokręt , który na końcu lekko wykrzywiłem- 30 minut roboty i jedno piwko

 

 

 

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4373

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=40577&stc=1&d=1290201185 Można dojść cienkim śrubokrętem.

 

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

 

Od początku: http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=40578&stc=1&d=1290202729 http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=40581&stc=1&d=1290203348 http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=40580&stc=1&d=1290203081 U mnie przyczyną okazało się zwarcie - przewody idące od wentylatora chłodnicy dotykały rozrusznika (po przetarciu izolacji). Kostka stacyjki okazała się najdelikatniejszym punktem i dlatego przepalała się. W ciągu 4-5 miesięcy wymieniłem 4 kostki a po zaizolowaniu tych przewodów mam spokój ponad pół roku i na najtańszej kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.

Miesiąc temu wymieniłem kostkę i mój wybór padł na najtańszą Topran i już nie działa, dlatego chciałbym kupić oryginalną.

Czy kostka z tej aukcji jest naprawdę oryginalna??

 

http://moto.allegro.pl/kostka-stacyjki-vw-golf-polo-t4-passat-seat-oryg-i1377611652.html

 

Koleś z aukcji twierdzi że to ta sama co bym dostał w serwisie.

Dzwoniłem do serwisu i tam chcą 106zł.

Bardzo będę wdzięczny za ustalenie czy kostka z aukcji jest oryginalna.

Nie ukrywam że zależy mi na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tes mam taka ale kupowana w sklepie i na pewno jest oryginalna bo ma znaczek VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tes mam taka ale kupowana w sklepie i na pewno jest oryginalna bo ma znaczek VW

 

Myślisz że jak ma znaczek to jest oryginalna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem ze znajomym Gościem co ma sklep takze jest to pewne.Mam taka sama. Moja kosztowała 55zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wątpliwości. W warunkach gwarancji napisano: "Każda kostka objęta jest gwarancją na 12 miesięcy na podstawie dowodu zakupu- faktury VAT lub paragonu. Jedynym warunkiem udzielenia gwarancji jest udokumentowany montaż w warsztacie mechaniki samochodowej. " Dowcip polega na tym, że jak sam założysz to gwarancji nie masz, jak pojedziesz do elektryka to w tej samej cenie ci założy swoją z gwarancją i się nie narobisz. Dla mnie to dziwny warunek i chyba nie do końca zgodny z prawem. Ja bym nie kupował.

 

Poszukaj na forum opinię o kostce febi. Nie jest chyba zła i kosztuje mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz i zakładaj ją idiota posłuchajem się ojca i w tamtym tyg za wymianę kostki i czujnika halla zapłaciłem 340 zł weź a tak za kostkę góra 90 i za czujnik 80 pytałem w sklepie założenie bezcenne już nigdy nie pojade do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierz i zakładaj ją idiota posłuchajem się ojca i w tamtym tyg za wymianę kostki i czujnika halla zapłaciłem 340 zł ...
trochę zapłaciłeś. Nie mówię, że ma to zrobić mechanik tylko zwracam uwagę na niekorzystne warunki gwarancji. Albo kostka jest dobrej jakości i sprzedający nie musi się obawiać zwrotów, albo to chińska podróba i sprzedający rżnie głupa z wymianą w serwisie. Przy takich warunkach równie dobrze można zlecić naprawę u elektromechanika.

Ja tam kupiłbym febi za 23zł i sam wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nawet przez chwilę nie przeszła myśl o wymianie u mechanika.

Jak warunkiem gw jest udokumentowany montaż w warsztacie to nie ma sprawy... nie takie rzeczy się załatwiało.

slawekm65, zobaczę co będą mieli w sklepie a tą aukcje chyba odpuszczę (75zł) i zobaczę febi ...

Któryś kolega wyżej polecał Meyle co Wy na to??

 

Może zrobię fotki podczas wymiany i zamieszczę na forum z opisem jak nie powinno się wymieniać kostki :)

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi nawet przez chwilę nie przeszła myśl o wymianie u mechanika.

Jeśli nie masz wspomagania kierownicy to wymiana kostki jest prosta, ale twój rocznik już chyba seryjnie miał takie wyposażenie. Na forum był już temat wymiany kostki dokładnie przerobiony, tak więc materiał jest bogaty.

I na koniec drobna uwaga. Jeśli w twoim przypadku możliwe jest wyjęcie kolumny kierownicy poprzez rozpięcie jej na krzyżaku przy pedałach to w mojej opinii jest to najlepszy sposób wymiany kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w twoim przypadku możliwe jest wyjęcie kolumny kierownicy poprzez rozpięcie jej na krzyżaku przy pedałach to w mojej opinii jest to najlepszy sposób wymiany kostki.

Zgadza się. Po rozpięciu krzyżaka wszystko mamy na wierzchu i elegancko wymieniamy.

Najważniejsze, aby starannie złożyć krzyżak na powrót, bo może być niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności