Skocz do zawartości
Carrey

Proszę o opinie nt. RHAPSODY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

paskiem jeżdżę od ok 0,5 roku i od zakupu drażniła mnei w środku jedna rzecz... mianowicie podświetlenie radia ... jest tam wsadzony ALPINE TDA-7567R (raczej starszy model) i jest podświetlony na zielono... + w bagażniku zmieniarka - też ALPINE. Niestety nijak się to ma do podświetlenia reszty paska (blue&red)... w dodatku to co mnie jeszcze bardziej drażni, to to że radyjko dość sporo wystaje .. wogóle nie komponuje się z deską. Nie powiem grać, to gra ono caaaałkiem przyzwoicie (jak na ALPINE przystało), jednak niestety tylko z seryjnymi głośnikami.

O ile nie jestem jakimś mega melomanem i nie krzesam z radia i głośników całej ich mocy to lubię jak muzyczka gra powiedzmy przyzwoicie. Ten alpine kórego posiadam tak właśnie gra, choć jego moc to jedynie 4x35W (i tak słucham muzyki max na VOL-12 w skali do 35).

Z racji tego podświetlenia i braku skomponowania z deską noszę się z zamiarem zmiany tego sprzętu, tym bardziej ze mam na to potencjalnego kupca 350zł komplet - chyba dobra cena... no chyba ze się myle :)

Interesuje mnie fabryczne radio, najlepiej na CD (bez zmieniarek itp), szczególnie zainteresowało mnei VW RHAPSODY jednak przeszukując forum nie znalazłem konkretnych opinii na temat tego grajka, czy moc (4x20W) do normalnego użytkowania jest wystarczająca, jak ogólnie to gra?

A może ktś ma na zbyciu koszyk i ramkę do B5 na 2DIN - wtedy chętnie nabędę DELTA 6.

 

Z góry dziękuję za wszelkie opinie na temat RHAPSODY, oraz ewentualnych opinii na temat wyceny obecnie używanego przezemnie sprzętu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie....

właśnie sprzedałem zestaw ALPINE jak wyżej ....

Pilnie proszę o opinie na temat radyjka RHAPSODY, jestem nim mocno zainteresowany i niewiem czy jest to coś warte, jak to gra itp tid...

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i odgrzebalem temat ale tez jestem ciekaw opinii na temat tego radia :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedawalem te radia, i procz opcji CD nie roznia sie niczym od gammy. Nawet LCD ma to samo. Wyglada lepiej niz gamma, ktora montuja od x lat juz. To samo radio to Symphony od skody tyle ze ma zielone podswietlanie. ja osobiscie polecam ALANA MP3 od Seata, trzeba tylko wymienic 4 diody od podswietlania LCD, ale i z czerwonym da sie jezdzic. czyta Mp3, nazwy utworów i naprawde lepiej gra. Cena ta sama prawie a radia sa produkowane od 2004 roku, a nie od 97

Masz tak samo sterowanie z kierownicy, wysjcie na FIS i obsluge fabryczniej zmieniarki

Do DElTY, masz do wymiany Panel, kosz i emulator CAN do kupienia bo radio chodzi po CAN i tak ci sie bedzie wylaczac co jakis czas bo nie bedzie widzialo ze jest silnik właczony.

Nie bedzie sie tez wlaczalo i wylaczalo z kluczyka, i GALA nie bedzie dzialac bez tego CAN emu.

Ale dzwiek .... mmhhmmm.... poezja ;)

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję pilnie instrukcji do radia Rhapsody!!! A może ktoś wie co może być przyczyną iż po zmianie radia Beta na Rhapsody ( te same gniazda z tyłu ) nie wyłącza mi się muzyka w momencie jak ktoś dzwoni na telefon , który mam w aucie ( nokia 8100 ) i nie działa system głośnomówiący. Nadmieniam iż w Becie działało, może trzeba coś ustawić w radiu? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj lepiej sa te instrukcje po 25zl a nie 60 :o

 

---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:47 ----------

 

a ma ktoś RHAPSODY w passacie możecie wkleić zdjęcie jak wygląda w dzień i w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o samo radio Rhapsody to przyznam iż jest extra, poświetlenie identyczne jak w radiu Beta . Dzwięk jest w zupełności wystarczający (naprawdę dobrze gra ) a wizualnie rewelacyjnie komponuje się ze środkowym kokpitem a oto mi chodziło . Sam odtwarzcz bez problemu odtwarz płytki nagrywane na kompie ( tylko nie mp3 ). Cena na Allegro to 499 zł ale mi się udało znaleźć za 350 zł , fakt szukałem z 2 miesiące:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genas2 mogl byś wkleić fotke jak wyglada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! ale dzisiaj raczej nie dam rady ( impreza ) ale do poniedziałku wkleję Ci zdjęcie nocne oraz dzienne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj lepiej sa te instrukcje po 25zl a nie 60 :o

jak znajdziesz za 25 zł to wyśle Ci flaszke priorytetem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia , które obiecałem:D

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukuję pilnie instrukcji do radia Rhapsody!!! A może ktoś wie co może być przyczyną iż po zmianie radia Beta na Rhapsody ( te same gniazda z tyłu ) nie wyłącza mi się muzyka w momencie jak ktoś dzwoni na telefon , który mam w aucie ( nokia 8100 ) i nie działa system głośnomówiący. Nadmieniam iż w Becie działało, może trzeba coś ustawić w radiu? Proszę o pomoc.

 

instrukcja obslugi (po niemiecku) jest na stronie producenta:

rhapsodycd.jpg

http://www.carcommunications.de/de/produkte/produkt.datei.php?id=37&lang=de

 

na stronie 14 powyzszej instrukcji masz ustawienia do opcji PHONE (off, on, in) proponuje przestawic na ''in''

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MERCEDES0002

witam wszystkich. kupilem radio vw rhapsody ostatnio i kod ktory dal mi gosc nie pasuje:(

moze ktos by mial jakies kody??

nr seryjny vwzaz6e3410883

z gory dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę archeologi i odkopywania tematów.

Czy komuś udało się odpalić radio ALANA MP3 tak żeby na Full Fisie się wyświetlało ???

Pytam,bo kabelki z zielonej wtyczki licznika do zielonej mini iso przy radiu dołożone a na Fisie gdzie powinno być wyświetlane radio ciemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności