Skocz do zawartości
Gość dalbin

Tylne drzwi niemogę otworzyć

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dalbin

Witajcie serdecznie !!!

Mam problem do rozwiązania w moim Passacie B4 nie mogę w obecnej chwili otworzyć tylnych prawych drzwi ani z zewnątrz ani z wewnątrz.

Wcześniejsze objawy były takie że nie otwierały się tylko z wewnątrz nie mogłem wtedy zareagować bo wyjechałem a samchodem jeździła żona po przyjeździe zastałem auto z zablokowanymi drzwiami (prawe tylne) z obu stron .Zrobiłem wywiad wśród użytkowników aby stwierdzić czy była włączona blokada rodzicielska przed otwarciem z wewnątrz ,potwierdzili mi że nikt blokady nie włączał . Dla mnie wygląda jak by centralny do końca nie otwierał gdyż bolec nie podnosi się do końca.

Z góry dziękuje i czekam na odpowiedz

 

POZDRAWIAM DALBIN:>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Skoro bolec wychodzi choć troszkę to może wystarczy go wyciągnąć ile się da do góry i w najwyższym punkcie otworzyć od wewnątrz (czyt. wypchnąć drzwi)? Jak już będzie otwarte to wtedy łatwo się dostać do mechanizmu zdejmując tapicerkę drzwi. Być może przyczyną jest uszkodzony sam zamek i trzeba go wyjąć i przemyć np w oleju napędowym i dobrze przesmarować? Napisz czy się udało, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dalbin

Dzięki za podpowiedz ale opcja z wyciągnieciem bolcem odpada .

W czasie próby dostania się pod tapicerkę odkręciłem przycisk blokowania od mechanizmu (prawdopodobnie prętu z końcówką gwintowaną łączącego z resztą zamka)

Po wyjęciu przycisku blokowania reszta mechanizmu wpadła za taicerkę i ponowne połączenie obu elementów bez rozbierania tapicerki wydaje się niemożliwe

 

POZDRAWIAM DALBIN:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś załatwiony. Najprawdopodobniej ten biały kołek klamki się obsunął lub spadł z prowadzenia i przyblokował łyżkę od zamka w środku. Już tak miałem i powiem że to przerypana sprawa. Wyjścia sa trzy. Piłujesz klamkę, rozwalasz kombinerkami jej osłonę i przez otwór od klamki rozblokowujesz tak wszystko by wcisnąć łyżkę zamka. Warunek taki że nie była włączona blokada przed dziećmi. Ogólnie nie polecam, duża nerwica ale się da. Drugi sposób wkładasz zagięty drut w szczelinę w okolicy zamka drzwi i starasz sie pociągnąć taki wystający dzyndzel, sprawdż na dobrych drzwiach po otworzeniu i naciskaniu na klamkę w okolicy zamka on się przesuwa. To rozwiązanie choć nerwowe to możliwe do zrobienia, ryzyko obtarcia lakieru na krawędzi drzwi. Warunek jest też taki że siłownik jest w pozycji otwartej co u ciebie jest pod znakiem zapytania. Trzeci sposób chyba najlepszy to zdobyć tapicerkę drzwi gdzieś na szrocie. Kupić nożyk do tapet i ostrożnie rozciąć starą tapicerkę ale nie za głęboko bo pod nią jest folia ochronna. Zerwać folię i już na bank bez dodatkowej demolki otworzysz drzwi. Wbrew pozorom to najlepsze rozwiązanie dające pewność naprawy i niewielki koszt dodatkowy(tapicerka). A i jeszcze jedno. Jak juz naprawisz to przed skręceniem warto sprawdzić działanie, tzn bez założonej nowej tapicerki:-) by druga nie poszła pod nóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dalbin

Dzięki chyba zdecyduje się na wymianę tapicerki ,ale wcześniej zdejmę tapicerkę z dobrych drzwi i sprawdzę jak jest wkonany ten mechanizm

 

POZDRAWIAM DALBIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki chyba zdecyduje się na wymianę tapicerki ,ale wcześniej zdejmę tapicerkę z dobrych drzwi i sprawdzę jak jest wkonany ten mechanizm

 

POZDRAWIAM DALBIN

 

mechanizm jest inny w przednich. Miałem taki sam problem. Udało mi się otworzyć drutem. Poszukaj w moich postach. Masz tam napisane krok po kroku z fotkami. Z tego co pamiętam trzeba wyciągnąć listwę pod szybą te takie parapety potem zagiętym drutem pociągnąć do góry za odpowiedni plastik masz go tam na zdjęciu.

Teraz śmigam do pracy jak bede w domciu to poszukam ewentualnie zapodam foty bo gdzieś mam na kompie.

Pozdrowionka i Miłego Dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też udało się otworzyć drutem ale w B3 tylne prawe tylko że była troszkę poluzowana klamka i jakoś włożyłem między klamkę a blachę drzwi drut i nacisnąłem dźwignię i sie udało.

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten mój post w którym opisywałem kolejno co robić jest podpięty pod faq a one niestety na razie nie działa. Z nalazłem foteczki. Przy fotce nr jeden strzałeczka oznacza parapety które trzeba zdemontować. Od wewnątrz i zewnątrz. Podważ z jednej strony i szarpnij pomału i wyjdzie ( jest na wcisk ciągnij do góry)). Może być dawno nie demontowane i trzeba będzie użyć trochę siły. Nie pamiętam czy trzeba demontować plastikowe trójkąty przy szybie musisz sam obadać ale wydaje mi się że trzeba raczej na pewno. Wewnętrzny jest na zatrzaski potem 2 albo 3 śrubeczki zewnętrzny wychodzi trzeba go przesunąć ku tyłowi bo z jednej strony jest na wcisk potem do góry. Następnie szyba w dół wciskasz z prawej strony zagięty drut na wysokości klamki ( patrz foto ) i grzebanko do skutku.

No i teraz do sedna załączam dwa rodzaje fotek.Zrobiłem je po wyjęciu klamki żeby pokazać za co ciągnąć. Jeden rodzaj z białym plastikiem drugi z metalowym języczkiem. Przy białym plastiku musisz wsadzić zagięty drut właśnie w dziurkę tego plastiku i pociągnąć do góry , ta sama misja z języczkiem musisz zahaczyć od dołu i pociągnąć. Jak ci się uda drzwi otwarte.Nie jestem pewien z tyłu chyba jest biały plastik a z przodu języczek. Najlepiej zdemontuj inną klamkę i zerknij ( jedna śruba , ciągniesz do tyłu auta i klamka wychodzi)zobaczysz gdzie plastik a gdzie języczek. Mi otwarcie tylnich drzwi zajęło 15 minut szukania drucikiem po omacku. Tapicery nie ściągaj na siłę bo 6 śrubeczek tych bocznych nie odkręcisz tylko ją poniszczysz. Rygla też nie ciągnij na siłę tak jest takie plastikowe łączenie tylko je wyrwiesz.

Zerknij jeszcze na to Duży pomógł znaleść :super::padam::padam: jest to ten pościk ale bez fotek PRZECZYTAJ !!!!! doszło parę rzeczy

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=249&highlight=problem+z+otwieraniem

Pozdrawaim i Powodzenia mam nadziej że pomogłem :)

skanuj002.JPG

Obraz 015.jpg

Obraz 018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego rainman777. Bardzo dobry opis ale niestety nie do tego wątku. Tutaj nie wychodzi rygiel czyli siłownik ma pozycję zablokowaną i na nic się nie zda taka walka. Moim zdaniem to czeka niestety misja tapicerka:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego rainman777. Bardzo dobry opis ale niestety nie do tego wątku. Tutaj nie wychodzi rygiel czyli siłownik ma pozycję zablokowaną i na nic się nie zda taka walka. Moim zdaniem to czeka niestety misja tapicerka:p

Dokładnie miałem to samo zablokowany rygiel. Potrzeba otworzyć drzwi no i to jest receptura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem tak jak pisze rainman777 wystarczy zdjąć uszczelkę szyby ta zewnętrzną włożyć w szczelinę sztywny drut i nacisnąć ta zapadkę pokazana na rysunku nr 3 załączonym przez kolegę rainman777. Kolego żadne ciecie tapicerki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Stanowczo odradzam tez tak chciałem, kumple szybko wybili mi ta myśl z głowy. Czas operacji myślę że nie dłużej niż 45 minut. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuralegia

mam ten sam problem w passaice z 98r sedan.

drzwi prawe tylnie ani z wewnatrz i z zewnatrz nie otwieraja sie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze że nie jeden mam taki problem,tez nie otwieraja mi sie tylne prawe drzwi,mysle że jest to wina siłownika bo nie daje rady podniesc rygla,zdarza sie czasami że odblokuje sie ale to sa wyjatki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuralegia

czyli co mam zrobic?? mi mechanik powiedzial ze trzeba caly zamek wymienic!! a to kosztuje,probowalem drutem i nic lipa.jak mozesz pomóz mi.moje gg 10339865 michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy słyszeliście może o takich przypadkach w B6?

Właśnie mnie dziś zaskoczyły moje tylen drzwi - ani z jednej, ani z drugiej strony nie do otwarcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledz dziś podczas otwierania drzwi od wewnątrz w momencie jak pociągnąłem za klamke usłyszałem jak by coś pękło i. Drzwi się nie otworzyły i klamka nie działa. Otworzyłem je od zewnątrz, zamknąłem i juz otworzyć ich nie idzie. Rygiel można wcisnąć do połowy a głębiej nie wchodzi. Czy ktoś może wie jak awaryjnie otworzyć drzwi bez użycia klamek ? Bo musze rozebrać boczeka cały a drzwi ani drgną ? Serdeczne dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b3 czy w b4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 1997r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to uderz do działu b5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tu pierwszy raz wiec nie dojrzalem ze to dzial b4 i b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności