Skocz do zawartości
pool21

1.8 ADR problem z odpaleniem ciepłego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

problem dalej nie roziązany...auto 3 raz trafiło do autoryzowanego serwisu vw. Za pierwszym razem wymienili czujnik temperatury, nie przynioslo to żadnego efektu. Zanim go oddałem do serwisu, odpinałem wtyczkę od czujnika i to nic równiez nie pomogało, odpalal cieżko kiedy ciepło. Potem oddałem im go do reklamacji. Stwierdzili ze to miernik mas powietrza;/ WTF?? nie rozumiem co ma do tego to urządzenie, ale ok wymienili i steirdzili ze teraz powinno juz byc ok. Niestety dalej nic. Teraz robią go znów w ramach reklamacji i chyba nawet w serwisie vw nie wiedzą co mu dolega. Auto chodzi normalnie, rano pali od strzala, jak podgrzeje go słoneczko to ciezko odpala, jak juz sie przejade dogrzeje sie silnik i za dziesiec minut chciałbym go znow odpalic, to zawsze ciezko pali. Jesli chodzi o lewe powietrze to temu sie nie przyglądałem, jesli serwis tego nie znajdzie to sprawdze te przewody przy przepsutnicy, moze faktycznie są jakies dziury i nie ciezko mu potem odpalic.

 

---------- Dodano o 20:39 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:25 ----------

 

problem dalej nie roziązany...auto 3 raz trafiło do autoryzowanego serwisu vw. Za pierwszym razem wymienili czujnik temperatury, nie przynioslo to żadnego efektu. Zanim go oddałem do serwisu, odpinałem wtyczkę od czujnika i to nic równiez nie pomogało, odpalal cieżko kiedy ciepło. Potem oddałem im go do reklamacji. Stwierdzili ze to miernik mas powietrza;/ WTF?? nie rozumiem co ma do tego to urządzenie, ale ok wymienili i steirdzili ze teraz powinno juz byc ok. Niestety dalej nic. Teraz robią go znów w ramach reklamacji i chyba nawet w serwisie vw nie wiedzą co mu dolega. Auto chodzi normalnie, rano pali od strzala, jak podgrzeje go słoneczko to ciezko odpala, jak juz sie przejade dogrzeje sie silnik i za dziesiec minut chciałbym go znow odpalic, to zawsze ciezko pali. Jesli chodzi o lewe powietrze to temu sie nie przyglądałem, jesli serwis tego nie znajdzie to sprawdze te przewody przy przepsutnicy, moze faktycznie są jakies dziury i nie ciezko mu potem odpalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie masakra.....serwis VW to po prostu porażka, usterka dalej nie ustalona. Sprawdzają go komputerem i twierdza ze nie ma żadnych błędów. Metodą podmianki zaczęli wymieniać czujniki, różne elementy i twierdzą, że nie wiedzą co może być przyczyną;/ a mnie ręce i nogi opadają. Serwis twierdzi, ze zrobili wszystko co mogło mieć wpływ na zachowanie mojego auta i sądzą, że przyczyną może być sterownik silnika, ale czy napewno??? przecież kiedy temepertatury są niższe to pali normalnie, podczas jazdy tez nic sie nie dzieje, wszystko pracuje prawidłowo. Ratujcie, jakieś propozycje od czego zacząć? w weekend biore sprawy w swoje ręce i bede szukać co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ciężko czyli że długo musisz kręcić rozrusznikiem tak???

czy słychać pompkę paliwa w bagażniku jak załączysz zapłon???

 

jak masz możliwość to nagraj filmik i umieść go tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni problem rozwiązany:) wymieniłem zawór zwrotny paliwa odpowietrzający sagem. Stary zawór wogole nie działał, ten po założeniu przynajmniej słychać ze pracuje i jest narazie ok. Potrzebuje jednak pomocy w innej sprawie. W serwisie VW uszkodzili mi pewina czesc, niestety twierdza ze ona juz była uszkodzona a oni to tylko zabezpieczyli tasma jak widac na załaczonych zdjeciach. jednak widze ze tam leci delikatnie olej i chetnie wymieniłbym ten kruciec ale nie wiem jak to kupic w sklepie w czesciami. Prosze o pomoc w ustaleniu co to za krociec i do czego on słuzy, jak sie fachowo nazywa zeby go kupic.DSC00607.jpg

DSC00609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kolega pokazał na zdjęciu to odma jeśli się nie mylę. A co do tej usterki z odpalaniem to tez tak mam ze jak się rozgrzeje na słońcu to jest problem z odpaleniem.Czyli jak wymienię zawór zwrotny paliwa to powinno się wszystko rozwiązać?I jeszcze jedno pytanko czy kolega Ginter111 ma instalacje LPG?Bo może to instalacja LPG robi takie zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam instalacji gazowej kolego. narazie jezdze na benzynie, nie dorobiłem sie jeszcze gazu i zastanawiam sie czy wogole zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy problem z odpalaniem już rozwiązany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak problem z odpalaniem rozwiązany. narazie wszystko jest ok. Wymieniłem zawór zwrotny odpowietrzjacy. ten stary wogole nie działał, ten przynajmniej słychac ze pracuje i narazie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że odświeże temat,mam ten sam problem na ciepłym silniku ciężko mu odpalić, zimny wszystko OK. Chodzi o zawór zwrotny odpowietrzający znajdujący się przy baku? Gdzie go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat mam problem z moim passatem 1.8 adr bez gazu, od jakiegos tygodnia wystąpił problem z odpalaniem na ciepłym a dokładniej chodzi o to że powiedzmy że zrobię trase np. 10 km do domu zgaszę auto i przyjdę za dwie godzinki zeby odpalic auto to kreci i kreci tak z 6-7 sekund jak już zapali to wrażenie jakby chodził na trzy gary, dam gazu i wszystko do normy wraca na zimnym zaś odpala bez problemu. Vag żadnych błędów nie pokazuje, czujnik temp. wymieniony świece wymienione, przewody wymienione, filtr paliwa wymieniony powietrza tez, przepływka przeczyszczona, przepustnica też przeczyszczona i przyuczona, zawór zwrot o którym mowa w tym temacie tez wymieniony a poprawy żadnej nie ma jakieś sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy przy odpaleniu slychac szklanki i lancuch rozrzadu? Mam podobne objwy, bardzo rzadko ale sa. Doslownie po okolo godzinie postoju cieplego silnika po odpaleniu jesli wogole odpali za pierwszym to telepie sie jak maluch, dopiero po dodaniu troche gazu wraca wszystko do normy. Objaw jak zawieszajace sie szklanki, zauwazylem ze po zmianie oleju z Mobila na Castrola oba 5w40 jakby bylo rzadziej albo nie wystepowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już odpali to delikatnie słychać już napinacz hydrauliczny co do szklanek przy odpalaniu to ciężko stwierdzić jak siedzę na miejscu kierowcy, ja kilka dni temu zmieniłem olej ale bez poprawy. I szukam przyczyny co może być nie tak bo już sam nie wiem..

Edytowane przez tooomuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie przy odpaleniu slychac napinacz i szklanki, jak sa problemy po postoju to nic nie slychac, tylko silnik jakby chodzil na trzy gary. Przypomnialo mi sie ze czasami tez tak bylo ale po calej nocy postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie jak postoi cała noc to rano odpala bez problemu tylko po postoju takim kilku godzinnym jest problem z odpaleniem.

Edytowane przez tooomuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł/sugestie co by mogło być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś i czyściłeś kostki elektryczne przy czujnikach spalania stukowego? Może pod wpływem ciepła, gdzieś poczatkowo nie styka jakiś przewód w kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzałeś i czyściłeś kostki elektryczne przy czujnikach spalania stukowego? Może pod wpływem ciepła, gdzieś poczatkowo nie styka jakiś przewód w kostce.

 

Jakoś wgl. nie przyszło mi na myśl żeby czujnik od spalania stukowego był powodem ze auto ciepłym silniku nie pali zastanawiam się jeszcze nad sondą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podobnym problemie pomogła wymiana czujnika g28. Ale były na vagu błędy z nim związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam passata b6, problem jak w tytule, nie moge odpalic na cieplym silniku, na zimnym wszystko dziala jak nalezy. Ma ktos jakies pomysly? Nagralem filmik jak u mnie wyglada ten problem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności