Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zrobicie jak będzie Wam wygodnie ale jeżeli nie chcecie wymieniać nagrzewnicy wywalcie trójniki i zróbcie obieg szeregowo
o to właśnie mi chodziło :ok czyli postanowione parownik idzie w szereg :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o to właśnie mi chodziło czyli postanowione parownik idzie w szereg

 

Ja u siebie tak zrobiłem po pierwszej zimie wywaliłem badziewne trójniki raz żeby mi się parownik szybciej nagrzewał a i dwa nagrzewnica też była szybciej ciepła do tego doszła wymiana nagrzewnicy (stara wybuchła tuż przy grodzi, ze starości chyba) i teraz mam cieplej jak w audi 80 które słyną z bardzo wydajnych nagrzewnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie tak zrobiłem po pierwszej zimie wywaliłem badziewne trójniki raz żeby mi się parownik szybciej nagrzewał a i dwa nagrzewnica też była szybciej ciepła do tego doszła wymiana nagrzewnicy (stara wybuchła tuż przy grodzi, ze starości chyba) i teraz mam cieplej jak w audi 80 które słyną z bardzo wydajnych nagrzewnic
tą wypowiedzią kolego utwierdziłeś mnie w moim zamiarze :ok a poza tym spod tych trójników lubi sobie płyn kapać ect...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim b3 padło ogrzewanie - leci tylko lekko ciepłe powietrze .Od paru 4-5 dni z kratek od nawiewu wylatują kawałki gąbki.Rano po uruchomieniu auta zaparowuje całą przednią szybę.Węrze od nagrzewnicy gorące. Skąd jest ta wylatująca gąbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd jest ta wylatująca gąbka

z klapek nawiewów..

 

Rano po uruchomieniu auta zaparowuje całą przednią szybę.

a płynu Ci nie ubyło? dywaniki suche??

 

zobacz co Cię czeka, żeby zakleić klapki:

http://forum.vw-passat.pl/threads/38825-Wymiana-nagrzewnicy-w-35I-%E2%80%93-How-To-by-Remek-%29

bo inaczej się tam dostać to będzie ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dywaniki suche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak dywaniki suche.

skoro sucho pod nogami to nie pozostaje nic jak naprawić klapki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro sucho pod nogami to nie pozostaje nic jak naprawić klapki..

 

Już do nich dotarłem po piankach już ani śladu .Właśnie wkleiłem pierwszą- nie zdejmując całej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to działaj, działaj. jak wkładałem klimę to miałem lepszy dostęp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym wyklejacie te klapki,bo u siebie tez musze pomyslec o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym wyklejacie te klapki

pianką styropianową, taką jak pod panele się daje np.

najlepiej okleić z dwóch stron, będzie dłuższy efekt. a jak już z jednej to "pod wiatr" trzeba kleić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko czym przykleic ta pianke zeby po jakim czasie nieodpadła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkleiłem klejem,,polimex,, Wielkość oklein 19x 10 przednia i 19 x15 . Trochę problemu sprawia wklejenie tej większej bo jest wewnątrz obudowy nagrzewnicy.Nie wiem jak długo będzie trzymał ale ponoć klei wszystko

Edytowane przez mirekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanko ktore mi sie nasuneło,a mianowicie czy jak juz rozbiore wszystko do tych klap to czy niewarto by było odrazu wymienic profilaktycznie nagrzewnicy zeby zaoszczedzic i nierozbierac potem drugi raz?,troche lat pasek ma i chyba niebyła jeszcze wymieniana,bo cenowo to raczej nie sa drogie tylko roboty jest przy tym.Jakie j firmy nagrzewnice polecacie zeby troche pojezdzic?

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej dostał się do klap bez wyciągania tunelu i deski (przynajmniej tak zrozumiałem jego wypowiedź). a co do wymiany nagrzewnicy to warto i nie warto... możesz czasami na tej swojej ori dłużej pojeździć niż na tej nowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już do nich dotarłem po piankach już ani śladu .Właśnie wkleiłem pierwszą- nie zdejmując całej obudowy.
Kolego pochwal się jak tego dokonałeś bo u mnie też pianka wylatuje z kratek i zauważyłem że słabiej grzeje a zbliża się zima i dobrze by było mieć sprawne ogrzewanie.

 

Jeszcze się zapytam, zauważyłem że jak mam ustawiony nawiew na szybę przednią to bardziej mi wieje na nogi niż na tą szybę to też wina braku gąbki na klapce od regulacji na co ma lecieć powietrze czy to już coś z samymi linkami bo na resztę wieje ok jak dam na kratki to na kratki jak razem na kratki i nogi tez ok jak na same nogi to tez jest git tylko z tą szybą problem.

Edytowane przez kobuzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jednak po zastanowieniu przy okazji obklejania klap jednak chyba profilaktycznie wymienie nagrzewnice,raz to to ze bede miał wszystko rozebrane,dwa to to ze juz chyba bedzie lekko przypchana przez syf z zewnatrz,bo cos słabo dmucha ze srodka,a i cenowo w miare,za swaga chca 50zł,narazie przygotowuje sie psychicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez kajaru Zobacz posta
Cytat Zamieszczone przez kajaru Zobacz posta

Panowie zrobicie jak będzie Wam wygodnie ale jeżeli nie chcecie wymieniać nagrzewnicy wywalcie trójniki i zróbcie obieg szeregowo

\

 

moze jakies foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze jakies foto?

masz LPG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności