Skocz do zawartości
longboy

Jakie żarówki H7 polecacie?

Jakie H7 polecacie?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie H7 polecacie?

    • Philips NightGuide DoubleLife
    • Philips Power2 Night GT 150
    • Philips X-treme Power
    • OSRAM nightbreaker
    • OSRAM +90%
    • HELLA Blue Light
    • HELLA LONG LIFE
    • NAVARA


Rekomendowane odpowiedzi

ja też mam Osramy Night Breaker na długich założone i na trasie jest pięknie :) nawet nie ma co ich porównywać do zwykłych żarówek :) polecam jak najbardziej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super Zbyszku. Życzę Ci, żeby świeciły możliwie najdłużej. Ja jak zaznaczyłem, napisałem swoją opinię, jako użytkownika 2 kompletów, które w sumie nie wytrzymały pół roku. A co do jakości, to może faktycznie producent coś z tym zrobił w przeciągu tych prawie 2 lat, od kiedy ja ich używałem.

Pozdrawiam.

A co do długich Karol, to masz rację. W końcu to inny profil światła itp. No i rzadziej używasz drogowych, niż mijania, gdzie żarówka świeci cały czas podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, wyżej wymienione Osram,pracowały jadenaście miesięcy i skończyły swój żywot równocześnie(prawie-różnica rzędu kilku kilometrów:D).Kupiłem ponownie tą samą markę,z tym tylko,że sprzedawca poinformował mnie,o wydłużonej przez producenta ich żywotności w porównaniu z poprzednim modelem.Teraz są w nowych opakowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem, czy brać ww Philipsa, czy Osrama z tej: http://allegro.onet.pl/h7-osram-night-breaker-promocja-i1390364985.html aukcji. Osram o prawie połowę taniej wychodzi. Mają one być jako mijania, a więc włączone cały czas. Nie zżerają one wiecej prądu od zwykłych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam żarówki FARENHEIT SUPERWHITE XENON 100 watowe i oto przykład jak świecą( nie rażą po oczach tylko tak na zdjęciu wyszło)

2ace326dbe59672b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już sam nie wiem, czy brać ww Philipsa, czy Osrama z tej: http://allegro.onet.pl/h7-osram-night-breaker-promocja-i1390364985.html aukcji. Osram o prawie połowę taniej wychodzi. Mają one być jako mijania, a więc włączone cały czas. Nie zżerają one wiecej prądu od zwykłych?

Według tego co pisze na pudełku(55W),to nie "zżerają".Na odpowiedz jak jest w rzeczywistości, musiałbym podłaczyć miernik(co pewnie zrobię z ciekawości).Jeśli chcesz to zrobić sam-wepnij amperomierz(szeregowo) bezposrednio w przewód zasilający żarówkę(obojętne "plus" czy "minus"),odczytaj wynik,teraz w tym samym miejscu do "plusa" i "minusa" zasilajacego żar.wepnij voltomierz,odczytaj wynik.Oba pomiary pomnóż przez siebie(pamiętając o zachowaniu odpowiedniej wielkości jednostek).Wynik mnożenia jest poszukiwaną wielkością.Dla porównania zrób to samo ze "zwykłą" żarówką.

Te ,które przytoczyłeś(z aukcji),to starszy model,nowszy ,o czym pisałem wyżej jest w innych pudełkach(zdjęcie dodam póżniej)

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić TUNGSRAM Sportlight Bluish, cena oraz jakość bardzo dobra, miałem osramy nightbreaker oraz coll blue to żadna nie wytrzymała roku, dodam, że mało jeżdżę rocznie ok 10 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h7-sportlight-bluish-50-i1397017021.html

Coś takiego? Widoczność/biel lepsza, niż w osramach?

 

edit:

http://allegro.pl/niemiecki-zarowki-xenon-h7-h4-h1-55w-130w-50-i1385799415.html

Myślałem, że to ksenon, jednak jest to chyba zwykła żarówka? Legalna? Opłaca się może? ;)

Edytowane przez Meon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h...397017021.html

Coś takiego? Widoczność/biel lepsza, niż w osramach?

 

Tak dokładnie taka, świeci bardzo podobnie jak cool blue, natomiast nightbreaker świeci troszkę lepiej, jednak zważywszy na długość "życia" lepiej kupić tungsramy.

 

Ala xenonami nie zawracaj sobie głowy, co prawda światło w reflektorze będzie bielsze od osramów czy tungsramów, ale widoczność o wiele gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosch Plus 90 - zakupione w niemczech, w polsce nigdzie nie mogłem znaleźć, jakość świetna, aktualnie w lampach od 2 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meon poszło PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Gr@rM!, tylko dalej mam dylemat nad Tungsram H7 SPORTLIGHT BLUish + 50%, a MEGALIGHT ULTRA + 90% - z jednej strony chciałbym ,aby wyglądało biało-niebiesko - ksenonopodobnie, a z drugiej, skoro sam producent podaje 40% różnicy, to coś w tym musi być:what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam żarówki FARENHEIT SUPERWHITE XENON 100 watowe i oto przykład jak świecą( nie rażą po oczach tylko tak na zdjęciu wyszło)

2ace326dbe59672b.jpg

Nie szkoda ci odblysnikow?

Jezeli sa naprawde 100watowe ;) zaznaczam ze z tego co mi wiadomo 100 watowe to produkt rajdowt i dostepne sa tylko w sklepach z licencja na sprzedawanie akcesoriow rajdowych.

Sa one nie legalne na drogach publicznych.

 

Kup Ring Rally 100 wat i napisz nam czy twoje faktycznie mialy ta stowke;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam OSRAM Silverstar, chyba już wszyscy zapomnieli o tych żarówkach a sa naprawdę świetne, miałem je w astrze i są teraz też w pasku i świecą elegancko, ładne białe światło które daje rade także w deszczu :) tylko niestety jeśli mamy pożółkłe klosze w lampach (szczególnie 3B) to i najlepsze żarówki nie dadza rady pokazac swoich możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zastanawiam się tylko nad w/w Tungsram'ami - opinie świetne, cena dobra. Reflektor mam jak nowiutki, więc z tym problemu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was założone takie żarówki : http://allegro.pl/range-power-white-h7-55w-super-prezent-i1378869081.html ,tylko te 85W ???

A z tym wypalaniem przełączników i odbłysników przy żarówkach 100W to piszecie tak z własnego doświadczenia,czy bo tak ktoś Wam powiedział,albo gdzieś napisał ?

Może wypowiedział by się ktoś,komu się coś "sfajczyło" przy "setkach".Bardzo jestem ciekaw takich opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mówicie o osramach night breaker ale wszyscy zapominają ze mocniejsze są te które mają na końcu nazwy PLUS!!! ja miałem jedne i drugie i stwierdzam, ze te z plusem dają więcej światła. co do żywotności też się zwiększyła. osobiście mam kloszen na h7+h4. na h7 polecam też philipsa gt-150. co do osramów wcale tak długo nie żyją. robię rocznie jakies 35 tysi a jeżdżę na halogenie i służą długo jak na tak intensywne eksploatowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z Was założone takie żarówki : http://allegro.pl/range-power-white-h7-55w-super-prezent-i1378869081.html ,tylko te 85W ???

A z tym wypalaniem przełączników i odbłysników przy żarówkach 100W to piszecie tak z własnego doświadczenia,czy bo tak ktoś Wam powiedział,albo gdzieś napisał ?

Może wypowiedział by się ktoś,komu się coś "sfajczyło" przy "setkach".Bardzo jestem ciekaw takich opinii.

Tak, "przy setkach "sfajczył" się przełącznik długie-krótkie(autopsja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności