Skocz do zawartości
Gość Pablos85

Żółta Kontrolka Oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą kontrolką, jak dla mnie to jest większa ciekawostka.

W passkach FL jest czujnik poziomu oleju w misce olejowej (pomijając oczywiście czujnik ciśnienia oleju), a więc wydawało mi się bynajmniej, że jeżeli odłączę wtyczkę od tego czujnika, to powinna pojawić się informacja na zegarach (full fis).

Odłączyłem, włączyłem zapłon, poczekałem minutę... drugą... trzecią... i mógłbym czekać w nieskończoność, a i tak żadnej informacji nie dostaję.

Myślałem, że to działa tak jak czujnik poziomu płynu spryskiwaczy lub cieszy chłodzącej, że po odłączeniu któregoś czujnika mam informację na zegarach.

Oświecisz mnie może Danek w tym temacie ?

odlacz wtyczke od cisnienia oleju i wprowadz silnik na 2000 obrotow......zobaczysz i uslyszysz Edytowane przez Gregoryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odlacz wtyczke od cisnienia oleju i wprowadz silnik na 2000 obrotow......zobaczysz i uslyszysz

 

Ale koledze smalcerz chodziło o czujnik (kontrolkę) poziomu oleju a nie ciśnienia :lol

A tak poza tym napisz mu (i innym dla informacji) co ma niby usłyszeć ?

Forum jest po to, żeby sobie tłumaczyć , a nie eksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odlacz wtyczke od cisnienia oleju i wprowadz silnik na 2000 obrotow......zobaczysz i uslyszysz

Nie mówimy o czujniku ciśnienia, tylko rozchodzi się o czujnik poziomu oleju w misce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak.tylko umnie wogole nie swieci ani czerwona po przekreceniu zaplonu

 

Kontrolki nie ma na teście wkaźników. Zaświecia sie dopiero jak sterownik nie otrzyma informacji z czujnika ciśnienia oleju i wówczas ją zaświeci wraz z sygnałem dźwiękowym ostrzegawczym. Ta sama kontrolka zaświeci się na żółto jeżeli będzie niski poziom oleju. Tyle w teorii a jakie muszą być warunki zaświecenia kontrolki na żółto poza niskim poziomem oleju nie znam. Jak masz pełnego Fisa to info o ciśnieniu i poziomie oleju będzie na Fisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mam pelny fis i jeszcze nic sie na nim nie pojawilo,na temat oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś poradzi czy warto inwestować w drogie czujniki czy może taki za 100zł sobie poradzi na dłuższą metę?

ponieważ zajechałem już 3szt (zawsze gdzieś zawadzę i szkoda kasy na coś co systematycznie się psuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako świeży posiadacz passerati dostałem dziś zawału jadę autostrada 140 km/h nagle pisk patrze a pali mi sie żółta kontrolka oleju wtf ponowne spojrzenie no k,,,, pali sie myśl laweta ale patrze stacja paliw pomyślałem w miarę uratowany silnik wyłączyłem awaryjne i na luzie dojechałem do stacji , maska w górę stan oleju minimalny dolałem 0,5 l i 300 km spokoju jako ze posiadam jeszcze ibize wiedziałem ze auta z grupy vw są dość mocno oczujnikowane ale co do oleju to szok wiejki ukłon dla VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie wskazać mi konkretne miejsce gdzie znajduje się ten czujnik ciśnienia oleju w pasku 1,9 tdi silnik ajm, poziom oleju mam na maxa a żółta kontrolka się świeci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę po latach stary temat, czasami te najprostsze sposoby są najbardziej skuteczne- tak więc jazda autostradą, wyświetliła się żółta kontrolka oleju, czyli znak że oleum trza dolać co też po paru kilometrach uczyniłem. Tym większe moje zdziwienie było że po uzupełnieniu oleju kontrolka nie zgasła...Konsternacja i z duszą na ramieniu ruszyłem w dalszą, ponad 200 km drogę do domu. Dojechałem bez przygód.Zaraz zabrałem się za przekopywanie czeluści internetu w poszukiwaniach przyczyn i sposobów naprawy, i spróbowałem zrobić to o czym ktoś nieśmiało napomknął- odłączyłem klemę od akumulatora i........VICTORIA, znów się udało, kontrolka po oczach nie świeci i nie stresuje, a ja już widziałem dno kieszeni wydrenowanej przez mechanikuszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączyłem kleme z aku. ale też odkręciłem czujnik ten w bloku koło chłodniczki oleju i go wytarłem tak samo zrobiłem z czujnikiem w misce i problem znikł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z lampką od oleju. Zasygnalizowała że jest mało oleju więc go uzupełniam a lampka cały czas świeci. Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b2?   sprawdzałeś stan przed dolaniem? było mało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i dalej nie wiem. Jezeli spada cisnienie oleju to lampka swieci sie na czerwono a zolta lampka to pewnie czujnik? Mam passata b5fl i na autostradzie zaswieca sie zolta kontrolka oleju. po otworzeniu maski blad znika, olej jest w normalnym stanie. przy uruchamianiu silnika mam napisane SERVICE. bylem u mechanika ktory podpial komputer (zolta kontrolka sie wtedy nie swiecila) i stwierdzil ze pompa ok i czujnik prawdopodobnie tez. dodam ze 2000 km temu mialem wymieniana uszczelke pod glowica. Olej to 10W40 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to moze zaskocze kolegow a moze i nie ,otoz moj 1.9 TDI tez zaswiecil zolta konewke i jak wiekszosc pisze dolanie oleju nic by nie zmienilo gdyz stan byl prawidlowy ,ale mechanik z malego garazyku ktory lokalnie naprawia autka sasiadow ,w momencie znalazl przyczyne i to w miejscu gdzie nigdy bym nie pomyslal .

Sprawdzie ( przed wpakowaniem sie w koszty ) gniazdo zamka ryglujacego maske , jest tam mikrostyk ktory sygnalizuje niedomkniecie maski ( jednak nie posiada go kazdy model B5 ,czemu ? nie mam pojecia . wyczyszczenie zalatwilo sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę...

Borykam się z problem CHECK OIL LEVEL od dłuższego czasu, zaczęlo się od OIL SENSOR WORKSHOP, w VAGu był nieznikający błąd i wszystko wskazywało na uszkodzony czujnik. Kupiłem niestety zamiennik, OIL SENSOR WORKSHOP oraz błędy w kompie zniknęły lecz pojawia się 100km pętla zwrotna po otwarciu maski. Na dniach zainwestowałem i kupiłem oryginalny HELLA o tych samych numerach lecz z allegro, a nie z serwisu, różnica w cenie 3 krotna! Niestety, 100 km i znowu CHECK OIL LEVEL. Słyszałem o temacie stycznika w zamku maski, ale na moje jest on sprawny. Dlaczego? Otóż mam otwarta maskę, zamykam auto z pilota, nie mrugną kierunki, domykam maskę, kierunki mrugną. Sprawdzałem miernikiem na ciągłość obwodu i po klikaniu na stycznik są reakcje, raz obwód zamknięty raz obwód otwarty. Zdziwiło mnie trochę, że na zamkniętej masce mamy obwód otwarty, więc stwierdziłem, że skoro ma szwankować czujnik w zamku to odepnę wtyczkę i zobaczymy. Tak zrobiłem i znowu po 100 km CHECK OIL LEVEL.

Czego jeszcze nie zrobiłem? Na pewno nie sprawdzałem miernikiem napięcia na kostce do czujnika poziomu oleju i nie odpinałem klemy od aku. Jedyne sensowne wytłumaczenie to może być uszkodzona wiązka, ale dokąd ona dalej się wpina, ktoś wie? Kończy się kolejną kostką gdzieś przy ścianie grodziowej czy wchodzi dalej do puszki od sterownika? Nie przemawia do mnie temat odpięcia klemy od aku bo jakoś nie do końca widzę w tym sens, ale też chyba tego spróbuję. Wolałbym mieć już normalnie działający czujnik bo za półtora tygodnia jedziemy w trasę do Chorwacji i nie chciałbym dostać białej gorączki, a jak wiadomo 1.8T bierze olej, mój dotychczas brał jakiś 1 litr/10 000 km i kiedyś fajnie wszystko działało, spadł poziom oleju poniżej minimum, dolałem i cieszyłem się któryś tysiąc spokojem.

Także drodzy koledzy i koleżanki, ktoś coś jest w stanie doradzić i pomóc? Bo już nie mam sił wertować tych wszystkich stron z ciągle powtarzającymi się odpowiedziami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych posiadaczy ostatnich niesmiertelnych B5.

Moj BG (AVB, 2003, 380 000 km ) ktory posiadam od nowosci tez zaniemogl na  sygnal "oil sensor Workshop", plus zolta lampka "olejowa". Gasna po chwili i sie nie zapalaja w czasie jazdy.

VAG nie wykazuje zadnego bledu elektryki (typu zwarcie, brak masy) wiec moje podejrzenie pada na czujnik, ktory podaje sygnal o niskim poziomie oleju  podczas gdy jest go wlasciwa ilosc. Styk w masce ok, odlaczanie akumulatora nie pomoglo. Mam racje na zdrowy "chlopski rozum"?

Jak czujnik dziala?

Jakies dziesiec lat temu przylojilem niezle w kamien w wyniku czego pekla miska w rejonie  sruby od spuszcznia oleju. W nocy nic nie widac, pojechalem i dotarlem do domu ok 120 km na autostradzie 130km/h bez zadnej sygnalizacji problemow a nastepnego dnia - prosze, olej wycieka z spod drzwi garazu. Wylecialo w sumie okolo 1 l oleju (3,5 bylo w motorze) i zadnej sygnalizacji  typu cisnienie oleju, maly poziom nie bylo w czasie jazdy.

Pozdrowienia

S.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem ? !

Wymienilem czujnik na nowy oryginal ( kupiony w b. dobrej cenie na allegro) i wszelkie problemy ustapily jak reka odjal.

Czyli jesli na VAG-u nie ma zadnej informacji o bledzie (zwarciu, braku plusa itp) to jest to wadliwie dzialajacy  czujnik ,koniec tematu.

Pozdrowienia

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności