Skocz do zawartości
trafyc

Mam czujnik zużycia klockow, czy nie??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wszak dzis Swieto Pracy i nie chce mi sie kola odkrecac, stad moje pytanie, czy po np numerze VIN moge rozpoznac czy w klockach mam czujnik zuzucia, czy tez nie? Jesli tak to na co patrzec? Mechanior przy zmianie opon sugerowal wymiane tarcz i klockow ( z czym i ja sie zgadzam), a ze nie ja bylem na wymianie to teraz nie wiem jakie mam klocki. Musze kupic w tym tygodniu tarcze i klocki, a terminarz mam napiety :612: Szukam na forum, duzo wyczytalem co polecacie a co odradzacie ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazlem.

pozdrawaim

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie każdew B5 powinno mnieć taki czujnik.

ale to tylko gdybanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus pewny jestes? Hmm ostatnio rozbieralem kolo bo chcialem sprawdzic w jakim stanie mam klocki i powiem Ci ze od klosckow nic nie wychodzi (zaden przewod), ale co gorsza nie widzialem zadnego okablowana od strony samochodu!! Tylko przewody hamulcowe i od czujnikow ABS'u. Szkoda ale chyba jednak ja w swoim nie mam kontroli, no chyba ze poprzedni wlasciciel ucial te przewody :) Moze dopiszcie skad te przewodu wychodza, moze poszukam i znajde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Powinny być w każdym modelu. Czasami są tylko w jednuk kole ale w nowszysch modelach przeważnie są na obu przednich kołach. Przynajmniej ja spotkałem sie z takimi 3B i 3BG, które miały zawsze czujniki zużycia klocków.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w moim nie ma czujnikow i nigdy nie bylo-a przewodow nikt nie ucinal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się myliłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ja tez nie mam czujnikow do klockow :) i nigdy nie bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gdybam, jakbym mial czujnik a klocki sie juz koncza to chyba jakas dioda powinna sie palic??? :609: A co z numrem VIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak masz ten czujnik

 

heh, kolego bo nam wszystkie posty z przed 3 lat odkopiesz :D

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem niedawno klocki. Stare nie mialy przewodów bo byly poprostu z nizszej pułki, teraz juz mam podlaczenie. Za tarczą powinna być wtyczka do podłączenia. Wtyczki są tylko z przodu po obu stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jezeli po przekreceniu stacyjki nie wyswielta mi sie czujnik klockow to znaczy ze nie posiadam... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. jezeli po przekreceniu stacyjki nie wyswielta mi sie czujnik klockow to znaczy ze nie posiadam... ??

Niestety albo stety nie posiadasz.

Przynajmniej brak problemów z palącą się kontrolką, nawet przy dobry stanie klocków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. jezeli po przekreceniu stacyjki nie wyswielta mi sie czujnik klockow to znaczy ze nie posiadam... ??
moze ktos wagiem wylaczyl bo i pewnia taka opcja jest wiec nie wiadomo jak bedziesz wymienial klocki to pogladaj czy dochodzi tam jakis kabel do klockow moze wisi luzem jeslijest to znaczy ze masz ale ktos go kompem wylaczyl te autka raczej wszystkie maja te czujniki

 

---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:14 ----------

 

Wymieniałem niedawno klocki. Stare nie mialy przewodów bo byly poprostu z nizszej pułki, teraz juz mam podlaczenie. Za tarczą powinna być wtyczka do podłączenia. Wtyczki są tylko z przodu po obu stronach.
a czasami tylko z jedne strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zobaczylem ze kontrolke mam tylko ze ona sie nie zapala w czasie przekrecenia stacyjki. to juz nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie rok temu pojawił mi się komunikat klocki na wyświetlaczu i zniknął - pomyślałem jakiś luz na czujniku , pare dni temu zaczęło szumieć przy hamowaniu i co się okazało - wewnętrzny klocek tak się starł że urwało czujnik i nic nie świeciło a już blacha tarła o tarcze - czujnik jest wpięty od dołu na wewnętrznym klocku :) pozdrawiam - wymiana klocków 15 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis zobaczylem ze kontrolke mam tylko ze ona sie nie zapala w czasie przekrecenia stacyjki. to juz nie kumam

Kontrolka fizycznie jest w każdym liczniku, tylko pytanie dlaczego u Ciebie nie jest włączona. Może jest fabryczny brak instalacji, a może instalacja jest tylko, że ktoś po po prostu wyłączył tą kontrolkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrolka fizycznie jest w każdym liczniku, tylko pytanie dlaczego u Ciebie nie jest włączona. Może jest fabryczny brak instalacji, a może instalacja jest tylko, że ktoś po po prostu wyłączył tą kontrolkę.
czy ja tak nie napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po vinie sprawdz i bedziesz mial pewnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie w vw passat B5 czujnik jest w klockach..... nie ma zadnego kabelka itd..... dlatego istnieje opcja zakupu tanszych klockow bz czujnika badz drozszyh z czujnikiem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A coś ty znów mądrego wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności