Skocz do zawartości
Gość Tom123456

Jaki fotelik dla dziecka??

Rekomendowane odpowiedzi

Ja póki co kupiłem Recaro Young Sport, który będę mógł wykorzystać dopiero latem... Ale nastawiam się na Recaro Young Sport jako drugi i ostatni fotelik-ma wkładkę redukcyjną. Moim zdaniem nie ma sensu kupować przejściowego fotelika Young Expert (9-18kg).

A Young Sport-myślę, że będzie jak każdy Recaro, czyli dobry

dzięki

Też tak myślę i chyba zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mieliśmy recaro young sport dla naszej małej i sprawował się elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam fotelika do 1000tyś . córa mam 6 miesięcy i trzeba niedługo przenieś ja z nosidełka w fotelik . rozwazam kupno 9-18 kg i jest ktoś może w temacie fotelików i podpowie czy lepiej MAXI-COSI TOBI czy ROMER KING II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
córa mam 6 miesięcy i trzeba niedługo przenieś ja z nosidełka w fotelik . rozwazam kupno 9-18 kg

 

Szukaj czegoś, w czym córka będzie mogła jeździć jak najdłużej tyłem.

 

Ja jestem zwolennikiem Recaro.

Dotychczas używałem Recaro Young Profi Plus (0-13kg).

Ale Młody liczy sobi już 11kg, pora też zamienić...

W ubiegłym tygodniu zakupiłem Recaro Zero.1 (0-18kg).

Co prawda ten drugi kosztuje 1899zł, ale powiedziałem sobie, że na zdrowiu dziecka oszczędzać nie będę-najwyżej czegoś do domu czy ogrodu nie kupię ;-)

 

Postawiłem sobie kilka warunków, które musi spełniać fotelik:

-podstawa isofix (fotelik ma być stabilny)

-możliwość jazdy tyłem (jak najdłużej-ochrona kręgosłupa szyjnego) oraz przodem

 

Kolejny fotelik powyżej 18kg, który będę chciał kupić, to Recaro Monza Nova 2 Seatfix (no chyba, że coś jeszcze kolejnego pokaże się na rynku).

 

Ja widzisz, zmieniłem nieco wybór w ciągu 1,5 roku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic Hauck. Nie chce mi sie teraz szukac (naszukalem sie zanim kupilem dla naszego syna) ale ma bardzo dobre opinie.

 

Solidne wykonanie, podstaws isofix, mozliwosc montazu przodem i tylem, bardzo przyjemny w dotyku material, o ile dobrze pamietam to gabka memory foam przy glowie dziecka.

 

Dodatkowo miesci sie w Twoim budzecie. Jak masz kogos za granica to w UK mozna je dostac za okolo Ł100

 

http://babyonline.pl/hauck-gmbh-fotelik-samochodowy-varioguard,katalog-produktow-produkt,2260,20,r19.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotelik na jaki się zdecyduje to chyba CONCORD Reverso (Isofix + i-Size) tylko pytanie bo mam dziury ale muszę kupić mocowanie do isofix, szukać specjalnego do passatów czy pasuje od innych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fotelik na jaki się zdecyduje to chyba CONCORD Reverso (Isofix + i-Size) tylko pytanie bo mam dziury ale muszę kupić mocowanie do isofix, szukać specjalnego do passatów czy pasuje od innych ?

Do B5 pasuje też ze Skody SuperB pierwszej generacji.

Szukaj oryginalnego uchwytu Passat/SuperB.

Na allegro czy olx wiszą za ok. 190zł-czasami taniej da się trafić.

Do tego dwie śruby i masz zamocowany Isofix :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego fotelika hauck varioguard czym się różni od hauck varioguard plus ? bo na https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900 lepiej wypadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj synek jezdzi w recaro i w drugim aucie ferrari i powiem ze recaro bije na glowe ferrari pod akazdym wzgledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do tego fotelika hauck varioguard czym się różni od hauck varioguard plus ? bo na https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900 lepiej wypadł

Jedyna roznica jaka widze to dodatkowe gumowe elementy z boku oparcia (te czarne gumy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj synek jezdzi w recaro i w drugim aucie ferrari i powiem ze recaro bije na glowe ferrari pod akazdym wzgledem.

 

 

A ten foteliki recaro każdy chwali ale jak ma tam dziecko spać np cała noc pod czas podróży skoro nie mam żadnej regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten foteliki recaro każdy chwali ale jak ma tam dziecko spać np cała noc pod czas podróży skoro nie mam żadnej regulacji?

 

Dlatego właśnie używałem Coneco 9 - 25 kg z regulacją i bardzo sobie chwaliłem. Ten fotelik był świetny - bardzo solidnie wykonany - i nadal służy kolejnym młodym podróżnym. W innym aucie miałem Chicco 9 -18, który miał konstrukcję wręcz pancerną.

 

Ale niektórzy jak nie widzą napisu Recaro albo Maxi Cosi to nawet nie odwrócą głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jezeli fotelik do przewozenia kartofli to obojetnie ktory, a jezeli ma byc bezpieczny dla dziecka to tyłem do kierunku jazdy min do 4 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten foteliki recaro każdy chwali ale jak ma tam dziecko spać np cała noc pod czas podróży skoro nie mam żadnej regulacji?

Recaro Zero.1 ma regulację pochylenia :-)

A młodsze dziecko, jak jest zmęczone, to zaśnie w każdej pozycji :-) Nawet w krzesełku podczas jedzenia ;-)

Ale niektórzy jak nie widzą napisu Recaro albo Maxi Cosi to nawet nie odwrócą głowy...

Bo wychodzę z założenia, że jeśli firma produkuje fotele do samochodów wyścigowych, to ma w tej kwestii pewne doświadczenie, a firma, która głównie produkuje wózki dziecięce, to ma doświadczenie w budowie nosidełek, a nie foteli :-) Takie jest moje osobiste zdanie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś typem człowieka, któremu dobry handlowiec wciśnie wszystko :)

Kupiłem Recaro Young Hero dla syna, i bardzo żałuję swojego wyboru. Wygląda dobrze, materiały też ok ( choć u konkurencji można znaleźć lepsze ), ale ergonomia beznadziejna. Regulacja fotela "do spania" to jakaś kpina, podnosi się może na 2-3 siedzisko a pod naporem dziecka powraca do pozycji wyjściowej. Kolejna sprawa to zapięcie pasów, które na samą myśl powoduje ból głowy - żeby zaciągnąć je poprawnie trzeba użyć nadludzkiej siły, podczas gdy w fotelu córki ( Be Safe IZi Kombi X3 Isofix) można to zrobić dwoma palcami bez wysiłku. Sama klamra jest plastikowa i choć sprawia wrażenie solidnej to metal byłby w tym miejscu lepszym rozwiązaniem. Rozpięcie pasów i ich ułożenie do pozycji wyjściowej też czasami szwankuje i potrafi się zablokować. Po czasie żałuję, że nie kupiłem czegoś innego, dla mnie osobiście ten fotelik to nietrafiony wybór.

Z resztą podobnie było z nosidełkiem do 9kg, materiały były lepsze, ale sam mechanizm składania pałąka rozleciał się bardzo szybko i nosidełko musiałem zutylizować.

Edytowane przez rojass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam właśnie Be Safe IZi Kombi X3 Isofix i jestem mega zadowolony. Własnie zrobiłem trasę do czarnogóry z synem, większość drogi w nocy i później w dzień i 2,5 latek nic nie marudził, że mu niewygodnie czy coś. Do tego łatwo się zapina i odpina (pasy są trzymane przez magnesy po rozpięciu). Osobiście polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te foteliki osann. pl/pl/c/9-36kg/31  - innowacyjne systemy ochrony bocznej znacząco zwiększają bezpieczeństwo dziecka, chroniąc głowę, szyję i całe ciało w przypadku bocznego zderzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności