Skocz do zawartości
jumbol69

Polecane sklepy,warsztaty,pytania techniczne w Łódzkim

Rekomendowane odpowiedzi

Mówimy o automacie Tiptronic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii warsztatu to polecam swojego mechanika z ldz

Przemek 697604908

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mie raz już było na forum.

W większości ASO podają że olej bez wymian a przedstawiciele producentów skrzyń (głównie skrzynie ZF) że wymiana co 60kkm.

Dla czego w ASO tak podają, bo skrzynka wytrzyma 100kkm na gwarancji bez wymiany oleju a potem zarobek na kliencie za naprawę jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem rozrząd w MK Auto Serwis - Maciej Matysiak. Bardzo miły kontakt, sympatyczny. Robota zrobiona na czas, tak jak się umawialiśmy. Kolejne naprawy (oby tylko serwisowe) też będę u niego robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mie raz już było na forum.

W większości ASO podają że olej bez wymian a przedstawiciele producentów skrzyń (głównie skrzynie ZF) że wymiana co 60kkm.

Dla czego w ASO tak podają, bo skrzynka wytrzyma 100kkm na gwarancji bez wymiany oleju a potem zarobek na kliencie za naprawę jak znalazł.

Wiem, czytałem to. Tyle, że w Zgierzu po wymianie oleju auto szarpie (pisałem o tym w tym temacie) i teraz, tak czy siak, czeka mnie ponowna taka operacja. Nie wiem już gdzie jechać z tym autem, bo gdzie nie pojadę, to zawsze coś nie tak, a na mechanice to ja się nie znam, żeby się w warsztacie/serwisie/aso "wymądrzać" i pouczać mechaników, bo rzucą fachowym tekstem i nie będę miał kontrargumentu. Ja jestem od IT.

 

Witam,

 

zwracam się z prośba o szacunkową wycenę niżej wymienionych napraw i ewentualnie przybliżony czas (nie musi być wszystko na raz) w samochodzie VW Passat B6 2.0 Turbo FSI 2006r tiptronic:

  1. Przegląd na 190 000km
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów (tiptronic) - poprzedni mechanicy wlali zły olej
  3. Wymiana klapy kolektora dolotowego (to się chyba nazywa przepustnica, o ile się nie mylę)
  4. Wymiana silniczków hamulca ręcznego (obie strony)
  5. Dodatkowo powyżej 90 km/h zaczyna drżeć kierownica i auto ściąga w prawo (koła były sprawdzane, są dobre), więc zakładam zawieszenie (być może to typowa usterka dla tego modelu).

=======================

WYKONANIE PRZEGLĄDU 190 TYŚ KM :

( w skład , którego wchodzi wymiana : oleju , wszystkich filtrów , płynu hamulcowego , świec zapłonowych oraz wszystkich czynności zawartych w karcie przeglądowej )

Koszt powyższych czynności to:

Robocizna 432 zł

Materiał 827 zł

 

Koszt pakietu z uwzględnieniem rabatu 12 % na części i specjalną stawką dla VW z rocznika 2005 -2007 roku : 1259 zł brutto .

 

Dodatkowo możemy zaoferować części economy VW.

Części economy VW zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby szybkich napraw eksploatacyjnych pojazdów VW 5-letnich i starszych .

Pomimo to może Pan mieć pewność ,że w ich produkcji wykorzystano wiedzę i najwyższe standardy jakościowe koncernu VW.

W pana przypadku dotyczy to filtra przeciw pyłkowego .

Finalny koszt pakietu z uwzględnieniem powyższych rabatów i użyciu części economy to : 1219 zł brutto .

 

WYMIANA SIŁOWNIKÓW OSI TYLNEJ ( 2SZT. ) :

Koszt powyższych czynności to:

Robocizna 240 zł

Materiał 2510 zł

 

Koszt pakietu z uwzględnieniem rabatu 12 % na części i specjalną stawką dla VW z rocznika 2005 -2007 roku : 2750 zł brutto .

 

 

 

WYMIANA OLEJU I FILTRA W AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW :

Koszt powyższych czynności to:

Robocizna 336 zł

Materiał 1039 zł

 

Koszt pakietu z uwzględnieniem rabatu 12 % na części i specjalną stawką dla VW z rocznika 2005 -2007 roku : 1375 zł brutto .

 

WYMIANA KORPUSU PRZEPUSTNICY :

Koszt powyższych czynności to:

Robocizna 144 zł

Materiał 1581 zł

 

Koszt pakietu z uwzględnieniem rabatu 12 % na części i specjalną stawką dla VW z rocznika 2005 -2007 roku : 1725 zł brutto .

 

Co do ostatniego punktu to zaproponuje wyważenie kół z optymalizacją w kwocie 128 zł brutto

 

W Piotrkowie koszt prawie 10k za to samo, tyle że podali mi 2x przepustnicę. Kuźwa, na prawdę się na tym nie znam. Ja mogę postawić centralkę VoIP, redundantną wirtualizację, czy serwer vpn, ale nie jechać z autem i pilnować, czy to taka cena, czy inna, czy to trzeba zrobić, czy co innego. Wkurza mnie to i chyba przesiądę się na pociągi i taksówki, na prawdę.

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena masakra :D

Porządny, zaznaczam, porządny warsztat to ogarnie za 1/3 ceny, tak sądzę.

Szukaj dobrego , polecanego warsztatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrków Trybunalski (skasowałem e-mail i mam tylko wydruk, więc dam podsumowanie):

 

Robocizna:

 

1. Demontaż kół - 36,29

2. Odpowietrzanie sprzęgła - 36,29

3. Rolka napinająca (demontaż/montaż) - 18,15

4. Rolka prowadząca (demontaż/montaż) - 18,15

5. Wymiana pompy wody - 72,59

6. Sprawdzanie przodu i tyłu pojazdu - 163,32

7. 2 Nastawniki ham. postojowego (demontaż/montaż) - 254,06

8. 4 świece zapłonowe - 72,59

9. Przepustnica ze sterowaniem (demontaż/montaż) - 163,32

10. Wymiana oleju w skrzyni - 163,32

11. Wymiana filtra p/pyłkowego - 18,15

12. ATF sprawdzenie i uzupełnienie - 18,15

13. Pasek zębaty (demontaż/montaż) - 598,85

14. Poszukiwanie usterek - 90,74

15. Wymiana płynu hamulcowego - 54,44

16. Wymiana filtra powietrza - 18,15

17. Przegląd okresowy rozszerzony - 235,91

 

razem - 2032,47

 

Materiały:

1. Wkład filtra - 53,91

2. Śruba - 7,93

3. Wkład filtra - 98,10

4. Wkład filtra nawiewu (węglowy) - 44,91

5. Świeca zapłonowa - (4x) - 323,64

6. Olej silnikowy (5l) - 449,55

7. Olej ATF (8l) - 998,48

8. Silnik nastawiający - 1283,82

9. Pierścień uszczelniający (2x) - 25,42

10. Króciec (2x) - 3234,34 (pojęcia nie mam co to)

11. Uszczelka - 68,72

12. Zestaw naprawczy - 611,15

13. Pompa wodna - 186,15

14. Płyn hamulcowy (0,04l) - 1,80

15. Płyn chłodniczy - 37,22

 

razem - 7425,14

 

Mam nawet numery części (na allegro króciec i przepustnica są po 450pln - nówki z folii)... tylko co z tego...

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś żart! Ci ludzie są nieprofesjonalni, przyjmują chętnie wpłaty za zakupy internetowe a nr-u przesyłki doprosić się nie można.

 

NIE POLECAM!

 

 

 

 

------------------------------------------------------------

 

Polecane przez: grandi

 

AUTOCZĘŚCI

AUTOFAB

Łódź ul. Zarzewska 13

42-684-54-02

668-603-605

[email protected]

gg 19238907

 

------------------------------------------------------------

Edytowane przez DonMario1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy z Łódzi. Ktoś poleci kogoś ogarnietego kto podepnie mi autko pod pełną wersję vag i zdiagnozuje mojego 1.8t aeb? Auto szarpie muli przyspiesza powyzej 3 tys obrotow. Posprawdzalem wszystko oprocz przepływki i modułu zapłonowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, czytałem to. Tyle, że w Zgierzu po wymianie oleju auto szarpie (pisałem o tym w tym temacie) i teraz, tak czy siak, czeka mnie ponowna taka operacja. Nie wiem już gdzie jechać z tym autem, bo gdzie nie pojadę, to zawsze coś nie tak, a na mechanice to ja się nie znam, żeby się w warsztacie/serwisie/aso "wymądrzać" i pouczać mechaników, bo rzucą fachowym tekstem i nie będę miał kontrargumentu. Ja jestem od IT.

 

Ja korzystam z ASO i tam mi powiedzieli o konieczności wymiany oleju w skrzyni DSG. Powiedzieli też, że trzeba to zrobić w jakiś specjalny sposób, bo inaczej po "zwykłej" wymianie, skrzynia będzie się zachowywała właśnie tak, jak opisujesz. Co to za sposób, nie mam pojęcia. Pytałem, ale mnie wyśmiali. Po wymianie oleju przez nich, skrzynia zachowuje się bardzo poprawnie.

TAk więc wydaje się, że teza o konieczności wymiany oleju jest prawdziwa. Diabeł tkwi nie w "czy", ale w "jak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja korzystam z ASO
Jakie koszt wymiany w ASO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geometria, zawieszenie, itp)

Kołodziejczyk Grzegorz. Bedoń Przykościelny

Brzezińska 45

95-020 Bedoń Przykościelny

Łódzkie

 

polecam.

Od paru lat ja i znajomi robią tam zawieszenie.

 

 

(42) 213-40-22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poleciłby mi ktoś z Was szrot w okolicach Łodzi w których mógłbym znaleźć tylny zderzak do B5 variant po lifcie? Byłem w kilku miejscach (między innymi ul.Bieszczadzka, Kurowice) ale niestety nic nie znalazłem więc postanowiłem zgłosić się do Was z zapytaniem. Ewentualnie może ktoś z Was ma do sprzedaży taki zderzak, byłbym zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w Aleksandrowie ? Wlot od Zgierza po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie czy możecie polecić mi jakiś warsztat w łodzi w którym wytną i wklęją spowrotem mi przrdnia szybę w moim pasku ponieważ mam nieszczelność.z góry dziękuje i pozdrawiam.może ktoś sie orientuje ile może mnie kosztować taki zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i panie czy możecie polecić mi jakiś warsztat w łodzi w którym wytną i wklęją spowrotem mi przrdnia szybę w moim pasku ponieważ mam nieszczelność.z góry dziękuje i pozdrawiam.może ktoś sie orientuje ile może mnie kosztować taki zabieg

 

wymieniałem ostatnio w swoim pasku na Drewnowskiej przy manufakturze wszystko OK

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Szukam tapicera który by obszył boczek w fotel, będę miał materiał, szukam po prostu osoby, która ma umiejętności aby to zrobić.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Tymienieckiego jadąc od Sienkiewicza w kierunku Kilińskiego po lewej stronie reklamuje się tapicer samochodowy. kiedyś z nim gadałem i ceny miał przyzwoite choć ostatecznie nie skorzystałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje na cito wymienić olej w Passacie w Łodzi .. ktoś cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, potrzebuje na cito wymienić olej w Passacie w Łodzi .. ktoś cos ?

 

z tym to chyba poradzi sobie większość warsztatów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności