Skocz do zawartości
olko25

problem z odpalaniem na mrozie w tdi ....

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy co wy na taką zagadkę bo mam właśnie taką z AJM kolegi. Rano bardzo ciężko odpala, na początku głuche kręcenie a puźniej jeden, drugi,....... i załapie. Auto po odpaleniu chodzi super, jest moc nie telepie i zero ciemnego dymu. Zostały zmienione gumki na pompkach, druga pompa vacum (podmianka) zmierzone ciśnienie na pompie i na wyjściu ze zbiornika i czy paliwo się nie cofa i wszystko jest jak być powinno. Kompresja, świece i paliwo ok. Co wy na to?? [/QUOT

 

 

do tego zostały podmienione pomowtryskiwacze z sprawnego auta które pali od kopa nawet po kilku dniach i tak samo zapalił jak stary td bez świec, czyli tragicznie. Co do rozrusznika to kręci normalnie ale dla pewności był jeszcze podpinany drugi aq żeby zwiększyć obrót to delikatni szybciej ale bez znacznej poprawy. Jak jeszcze wstawienie z tamtego auta pompy vacum nic nie da to już nie wiem gdzie uderzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans a ten czujnik sprawdzałeś G62 ja mam zamiar też sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hansb5 kiedy będziesz przekładał tą pompe vakum? daj znać na forum czy to coś dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już jedną pompę podstawiałem tylko nie byłem jej pewien na 100%, podstawie jeszcze z tamtego auta co dobrze pali i będę miał pewność na 1000000% jak będą pompki i pompa z tamtego co pali od kopa. Tylko tal czuję że ta pompa mało pomoże ale... Może ktoś coś podpowie

Co do czujnika 62 to był odpinany i nic a wskazania na vagu i desce są takie same, tylko jak ciężko odpala czasami obrotomierz zaczyna działać z opóźnieniem, może trzeba iść tym tropem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita zrobiłem krótki film jak odpala moje auto może po obejrzeniu mi ktoś coś podpowie[video=youtube;Qjguyt-zLiI]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podobnie do mnie, jednak ja dłużej przytrzymuje rozrusznik i nie mam problemu że nie odpali mi za pierwszym, ale też kręcę 10s zanim złapie na wszystkie gary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wita zrobiłem krótki film jak odpala moje auto może po obejrzeniu mi ktoś coś podpowie[video=youtube;Qjguyt-zLiI]

Człowieku :wmorde To jest twoje standardowe odpalanie? Trzy-cztery razy grzejesz świece zanim odpalisz? Wiesz ze osłabiasz tym akumulator?

Jedna prosta rada, bo to samo miałem jeszcze kilka dni temu u siebie. Dokłądnie tak samo mi palił.... rozpędzał sie, rozpędzal a jak w koncu zaskoczył, to początkowo nierówno pracował i były duże drgania. Kup 4 nowe świece i po problemie. I grzej tylko raz a nie trzy :D Dzis rano -10, akumulator 50% sprawnosci, jedno grzanie (około 4 sekundy, czyli tyle czasu, co ci na fisie pierwsze kontrolki znikają :D ) i odpala od strzała - jeden obrót rozrusznika :D Prawie identycznie, jak na rozgrzanym silniku.

A w niedzielę ci moge dodatkowo potwierdzić, bo jadę do Suwałk w wekend i przy podobnej temperaturze jak twoja - będę w niedzielę odpalał furę. :D

DLA POTOMNYCH ... :D

 

To - co widać i słychać na filmie, to ewidentna wina spalonych świec. Czyli coraz szybsze rozkręcanie się silnika i po odpaleniu początkowa nierówna praca.

Czyli: wymiana świec - wszystkich czterech na nowe. Nie wymieniamy tylko tych, które się spaliły, ale WSZYSTKIE - bo inaczej w niedługim czasie zdechna wszystkie 4, lub te dwie stare.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko :/: tragedia

 

3 razy niby podgrzane i jeszcze nie zapalil :stop

cos nie tak

 

u mnie chociarz ja mam na VP to nawet nie czekam az skonczy grzac (kontrolka oczywiscie zgasnie) krece,fakt ze 2s dluzej niz normalnie jak cieplo jrece ale odrazu rozno pracuje silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świece zmieniałem jakieś 2miesiące temu 3 były spalone kupiem 4 nowe NGK y 732j akumulator nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo są walnięte, albo coś ze sterownikiem grzania świec. Wyciagnij świece na silnik, włącz grzanie i zobaczysz, czy dochodzi do wszystkich napięcie i czy się jednakowo rozgrzewają. Ja powtarzam, ze dokładnie to samo maiłem i po wymianie świec problem znikł :D

 

PS: a w sumie, to będę 15 km od Olecka w kierunku na Giżycko :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro tak zrobie ale nawet teraz patrzyłem kabelkiem to wszystkie iskrzą i rano zdejme ze świec wtyczki i zobacze jak zapali. Ado jakiej miejscowości? 15 km to gdzieś Dunajek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey - kabelki mogą iskrzyć, ale wyjmij świece i zobacz jak sie grzeją :D Tylko nie spal plastików lub przewodów gumowych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok jutro tak zrobie ale nawet teraz patrzyłem kabelkiem to wszystkie iskrzą i rano zdejme ze świec wtyczki i zobacze jak zapali. Ado jakiej miejscowości? 15 km to gdzieś Dunajek

 

 

 

kolego miałem identycznie jak Ty. tylko nie wiem po kiego uja grzejesz tyle razy świece, max dwa razy i palisz, nic Ci nie da grzanie po 100 razy jak świece nie grzeją... jezeli jakas Ci nawet grzała to tak jej w pizd.. dałes że lepiej zmień komplet.

 

na allegro kupiłem nowe świece BERU po 19 zł sztuka, dziwiła mnie cena ale przyszły ori w ori opakowaniu z paragonikiem wiec zacieszony założyłem do pasiora i teraz pali na widok kluczyka :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ado jakiej miejscowości? 15 km to gdzieś Dunajek

 

No i jeszcze w Dunajku 4 km w bok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiętajno bylem tam u mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahha - tam też będę. Ale na początek, to jadę w prawo - nie w lewo :D A w sumie - jadąc od siebie, to najpierw w lewo jednak. Koniec :offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze tamte tereny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak jak pisałem wcześniej o aucie kolegą z którym się mordujemy Ajm. świece dobre, sprężanie ok, gumki na pompkach nowe, 2 pompy vacum jedna pewna na 100% pompki podmienione tak jak i ta pompka z auta które pali z kopa, wszystkie zaworki zwrotne ok nawet jeden dodany i jak rano nie pali to nie pali. Kręci najpierw na pusto, później zacznie łapać najpierw na jeden i tak dalej aż zapali, po odpaleniu pali pięknie i pracuje idealnie. Dziś podmieniłem czujnik położenia wału zobaczę co to pomoże bo jak już nie to to brak nam pomysłów. ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a jak jak pisałem wcześniej o aucie kolegą z którym się mordujemy Ajm. świece dobre, sprężanie ok, gumki na pompkach nowe, 2 pompy vacum jedna pewna na 100% pompki podmienione tak jak i ta pompka z auta które pali z kopa, wszystkie zaworki zwrotne ok nawet jeden dodany i jak rano nie pali to nie pali. Kręci najpierw na pusto, później zacznie łapać najpierw na jeden i tak dalej aż zapali, po odpaleniu pali pięknie i pracuje idealnie. Dziś podmieniłem czujnik położenia wału zobaczę co to pomoże bo jak już nie to to brak nam pomysłów. ?????

 

 

 

pozostaje wałek rozrządu

 

problemów z kopceniem nie ma? jaką ma kompresje?

Edytowane przez dieselmaniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczyna krecic jak na filmie ale odpala gdzies w 1min 10s filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności