Skocz do zawartości
eMKo

Spalanie 1,4l/h na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

no to mnie nie pocieszyłeś :dolamam

przesiadłem się z bmw 730d bo stwierdziłem, że 14l/100km po mieście to przesada, a tu się okazuje, że wielkiej różnicy nie ma

 

tylko dziwi mnie fakt, że w zimę jak go kupiłem (styczeń) palił mniej, zasięg na zbiorniku pokazywał mi i nawet 800km, a teraz zalewam do pełna i pokazuje 650km

 

wraz ze wzrostem temperatury z zimowej na wiosenną ten skurczybyk wyraźnie więcej pali ..... a może to wina paliwa, ostatnio w lokalnej prasie obsmarowali shella na którym zawsze tankuję

 

pojeździmy, zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak zwykle moja rada: sprawdzenie czesto podejzanych

 

filtry powietrza, paliwa

swiece

cisnienie w oponach

i wyczytanie bledöw

 

czasem naprawde cuda sprawia :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisnienie w oponach

 

 

:zeco No no na postoju

 

U mnie nawet bez kół jest 0.4l/h :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też było 0,4l -rozrząd na zero , obecnie po wymianie rozrządu 0,7l -rozrząd na + 0,5 . Mam takie swoje obserwacje wszystkie ostatnio przeglądane auta i ich parametry ( ustawienie rozrządu oscyluje na poziomie -2,5 do -3,0 ) zarówno 1,9 jaki i 2,0 silniki TDI, może ktoś zaobserwował coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio ustawiałem sobie kąt synchronizacji i po wyzerowaniu spalanie na postoju wzrosło wcześniej było 0,6 przy kącie synchronizacji dodatnim. Jak osiąga w większości zero spalanie na postoju wzrosło do 0,7 ale auto zdaje się być żwawsze. Więc jeśli wymieniamy rozrząd i ustawiana jest synchronizacja to zmiany mogą być.

 

Dla tych co mają duże spalanie i PD sprawdźcie jakie macie wskazania na vagu dla grupy 004 ostatnia pozycja ! I dajcie znać jakie macie wyniki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) napiszcie moze jak sprawdzic spalanie na postoju bo mi na fisie pokazuje w opcji chwilowego spalania oczywiscie jak stane autkiem ostatnie srednie spalanie nie wiem czy mozna to jakos sprawdzic pasek 1999 115 automat Fis potrojny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :) napiszcie moze jak sprawdzic spalanie na postoju bo mi na fisie pokazuje w opcji chwilowego spalania oczywiscie jak stane autkiem ostatnie srednie spalanie nie wiem czy mozna to jakos sprawdzic pasek 1999 115 automat Fis potrojny pozdrawiam

 

Widzisz, a wystarczy przeczytać temat od początku, gdzie już kilkukrotnie znalazła się odpowiedź na Twoje pytanie.

Passat przed liftem nie pokazuje spalania chwilowego w litrach na godzine.:D

Tak więc nie masz co szukać wartości typu 0.6 0.7 l/H

 

P.S przepraszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, a wystarczy przeczytać temat od początku, gdzie już kilkukrotnie znalazła się odpowiedź na Twoje pytanie.

Passat przed liftem nie pokazuje spalania chwilowego w litrach na godzine.:D

Tak więc nie masz co szukać wartości typu 0.6 0.7 l/H

 

P.S przepraszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Ale kotleta odgrzałeś.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu go to drążyło aż w końcu odpisał ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz jakie powinno być spalanie w passacie B5 TDI 130KM AVF (u mnie 0.9l/h na zimno 1.2l/h na silniku 96stC)

 

U mnie na zimnym 0,8 a na ciepłym 0,6 ( z klimą 0,7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na zimnym 0,8 a na ciepłym 0,6 ( z klimą 0,7)

U mnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problem

 

jak auto pali w normie na 100km to nie ma sensu sie przejmowac takimi rzeczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie spalanie na postoju 1,4 lub 1,5 L, silnik 1.8T AWT. Zawsze mialem 0,9L nie mam pojęcia co jest przyczyna takiego spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności