Skocz do zawartości
The_Saint

Instalacja halogenów.

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj go rozłożyć tylko ostrożnie zeby nie pogubic blaszek wyczysc wszystko i zloz moze to cos da, mozesz miec w nim cos polamane albo przeskoczyly styczniki. Nie mialem problemow z wlacznikim swiatel choc nie raz go rozkladalem zeby go podswietlic na inny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz coś nie tak z wyłącznikiem

ja przerabiałem zwykły wyłącznik bez halogenów na halogeny (trzeba tylko wypalić w plastyku pozycję pośrednią dla przednich halogenów) i działało bez problemu

można też przerzucić tylko częśc elektryczną (blaszki ze stykami )ze starego wyłącznika do nowszego wyłacznika (tego z halogenami) bo ta częsć powinna być taka sama a może jest uszkodzona - różni się obudowa (ma inne wycięcia na pozycję pośrednią) i w układzie elektrycznym (płytce) jest jedna dioda więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki czy ktoś zrobił halogeny przednie na inny włącznik?? Np tam gdzie są włączniki szyb tylnych, ogrzewania szyby itp?? Kupić orginalny włącznik z halogenami przednimi to ponad stówa z kieszeni i stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orginalny włącznik z halogenami przednimi to ponad stówa z kieszeni
Oj tam, oj tam... Wystarczy dobrze szukać ;)http://www.allegromat.pl/aukcja116830 Sam mam chyba gdzieś jeszcze jeden na zbyciu tylko "lekko" podrapany jest ;)

A jak już chcesz kombinować to żaden problem. Wystarczy przeciągnąć sobie tylko do dodatkowego włącznika jakiś +12 i przekazać tym włącznikiem napięcie na pin nr 12 oryginalnego włącznika świateł (pin nr 12 włącznika świateł to oczywiście wyjście na przednie przeciwmgielne).

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jeszcze pogrzebałem to wynalazłem taki patent że przednie będą się świecić wraz z tylnymi i sprawdziłem miernikiem i to prawda po włączeniu tylnych jest napięcie też na przednich tylko... Pytanie jak z przeglądem czy się do takiego rozwiązania przy burzą czy nie... Bo przednie można używać tylko na krętych górskich zamglonych drogach albo coś takiego a jak wiadomo halogeny przednie przy mgiełce nie tylko w górach to zbawienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym włączniku świateł (tj. bez przednich przeciwmgielnych) będą halogeny świeciły razem z tylnymi przeciwmgielnymi, ale jak sam zauważyłeś mogą być problemy. I to nie tylko na przeglądzie ale i podczas kontroli drogowej jak się jakiś palicjant dopatrzy. Wynika to z przepisów, które wyraźnie mówią kiedy można włączać przednie a kiedy tylne światła przeciwmgielne. Przednie można częściej, dlatego powinny się włączać pierwsze. Tylne, o ile mnie pamięć nie myli, dopiero gdy przejrzystość powietrza spadnie poniżej 50 metrów.

Zatem albo ori włącznik albo dodatkowy jak wyżej planowałeś.

PozdarVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał troszeczkę poczekać i trafić na allegro włącznik z przednimi halogenami i regulacją wysokości świateł bo planuje i to i to wstawić do swojego panzera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to co kol wiek będzie warte??

http://allegro.pl/halogen-halogeny-lewy-prawy-kpl-vw-passat-b4-93-i3017683049.html

One raczej będą dla bajeru no i oczywiście czasami będą włączane jak pogoda kijowa i nie wiem jak to z tą jakością bo cena bardzo kusząca. No i dodatkowo schodzą one dla faceta.

Edytowane przez kobuzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warte coś będzie a obudowa prawie nic nie daje mi sie wydaje ja w środek wsadziłem inne i jest miodek, poza tym to soczewka daje promień światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak z jakością zamienników halogenów marki TYC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyc - moje zdanie - mocowanie pasuje ale światło (geometria) jest nie całkiem blisko tego co ma być. podobnie depo i abakus. Na bide może być ale hella to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może pomóc w temacie demontażu halogenów? Zakupiłem nowe gdyż moje są popękane i wypalone. Chciałem zdemontować ale śruba do regulacji poziomu wystaje poza obrys tylnej oprawy i nie da się wyciągnąć halogenu do przodu. Co zrobiłem dotychczas to: zdjąłem zaślepkę, odkręciłem 2 śruby trzymające halogen, zdjąłem klosz i na tym się zatrzymałem. Jak wyjąć obudowę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności