Skocz do zawartości
Gość magcn

czyszczenie baku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magcn

Witam!

Po wyjęciu pompki paliwa, poświeciłem latarką po baku. Na dnie było "co nieco" brudu - jakby ziarnka piasku, jakiej paprochy. Trochę tego ściągnąłem za pomocą wężyka - ot zassałem ze 3-4 litry wraz z syfem. Ale to dość upierdliwy sposób i nie do końca (na razie)skuteczny. Ściągnąłem tylko to co było w zasięgu wzroku i wężyka. Może ktoś się kiedyś w to bawił? Czy jest jakiś lepszy sposób? Czy może lepiej dać to fachowcowi do zrobienia i ile to może wtedy kosztować?

Pozdrawiam!

Acha, w baku mam jakieś 45 litrów paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjac zbiornik, to jest najlepsze rozwiazanie a wezykiem to calego :611: syfu nie sciagniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie musze za to zbarać jutro, wogóle na benie nie idzie, a to po dzisiejszym zalaniu <wryyyy> mam nadzieję że da sie to opanować:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie robił to mech. Zapłaciłem ok. 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzowie odświeżyliście temat z 29-04-06, 22:03 ... brawo buki ... ciekawe ile godzin grzebałeś w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótko:D wpisałem tylko czyszczenie baku i wziołem to z działu B3, dzis w sumie przed chwila wjechałem na kanał, dziś tylko odkręciłem ta pierwszą część pompki, a nie wiedziałęm że pompka jest w baku a pierwszą cześć odchodzi tak sobie, zawsze człowiek sie czegoś nowego dowie :D a wyjęcie samego baku chyba juz nie bedzie az takie groźne co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po operacji, syfu było troche, baczek wypucowany, filterek nowy i chodzi jak pszczółeczka, może zna ktos dobry preparat do czyszczenia wtrysków, niech juz moj PF bedzie dobrze zrobiony:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
preparat do czyszczenia wtrysków, niech juz moj PF bedzie dobrze zrobiony

Środek firmy STP. Na tym forum jest cały dział na ten temat,ja osobiśćie testowałem spostrzerzenia:na sto procent czyści portwel a raczej jego zawartość z wtryskami nie zauważyłem żadnaj rużnicy przed i po zastosowaniu pozdrawiam:fun:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć Deiw, hm ogolnie silnik chodzi dobrze ale chce żeby wszytsko było cacy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobic jak teraz pompka wogole nie działa nie pompuje, wyczysciłem bak po tym syfie co zalałem ale wogole nie dochodzi paliwo do listwy, pompa burczy ale nie pompue, wykreciłem ja z baku wyczysciłem ten smok ale nadal nic nie dochodzi, pomozcie bo auto potrzebne a czas leci!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś przed filtrem paliwa? Może filtr zatkało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdzałęm, przedmuchałem przewod od filtra do listwy, od pompki do filtra(filtr nowy) na koncu sprawdziłem ze pompka nic nie podaje , takze co zrobi bo pomka chodziła do czasu dopuki nie nalałem trefnego paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ąż mi szkoda że musze pisac posty jeden po drugim ale sprawa tak sie skomplikowała, że pompka nadal nie chodzi, ogólnie burczy ale w ogole nie podaje paliwa, czy pomka juz siadła?? działała cały czas, zalałem trefnego paliwa, pozniej bak wyczyszczony, i od tego momentu nie działa,

 

czy sa jakieś realia czy to zacznie działać?? nigdy predzej nie miałem takiej sytuacji to pytam,

niedługo bede zmieniał silnik na VR, to jesli bedzie konieczny zakup nowej czy i tak do VR bedzie musiała byc inna pompa, to odrazu bym do VR kupił, prosze o pomoc, sytuacja jest naprawde napieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności