Skocz do zawartości
r1278

B4 stuki po wymianie amortyzatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość solmark

Wtrąciłem się tylko dlatego, że napisane było "McPherson" a ten występuje w tradycyjnym passacie z przodu. Załącznik jest jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines
Wtrąciłem się tylko dlatego, że napisane było "McPherson" a ten występuje w tradycyjnym passacie z przodu. Załącznik jest jak najbardziej ok.

 

Tak, to moje z kolei niewydarzone słownictwo ;-) Wszystko co się kiwa, gibie i kolibie nazywam McPhersonem, ale kolega ma rację. Poprawię sie i nie będę nadużywał tego zwrotu :-)

 

ETKA ver.6 do zainstalowania potrzebuje rozdzielczości 1280x1024. Praca w niższej rozdzielczości jest mozliwa, ale mocno niewygodna ;-) Instalacja w tej wersji ma tylko jedno ograniczenie: musi to być Windows 32-bitowy, a więc mogą to być wszystkie wersje od WinXP, Win2000 po najnowsze łyndoły.

 

Legalna ETKĘ można nabyć tu:

http://www.service.webd.pl/sklep/index.php?cPath=26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Panowie i tak jak obiecałem, jak rozwiąże problem stukających amortyzatorów z tyłu w B4 to napisze i pisze może komus sie to przyda.Przyczyną stukających amorków z tyłu były ,,poduszki górnego mocowania amortyzatora" koszt 10zł dobrej firmy za sztuke,po wymianie problem zniknoł,może stare poduszki razem sie zużywały ze spręzynami i amorkami, a po wymianie spreżyn i amorków, juz sobie nie radziły,dodam ze w srodek tych poduszek, wchodzi metalowa tulejka, dłudości ok 3cm i ona sobie pukala.Dziękuje wszystkim za wskazówki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

A mechanika ze starymi tulejkami i podusiami na złom ;-) (zapomniałeś dopisać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie wszystko było wymienione oprocz tych poduszek ale jest problem bo objechalem caly wrocław i nigdzie nie moge ich dostac moze ty bys mi powiedzial gdzie najszybciej mozna je dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszka i kielich nowszego typu, bodaj od połowy 1992 roku

w VR6 też jest inny

IM000134.jpg

IM000136.jpg

IM000137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poduszka i kielich nowszego typu, bodaj od połowy 1992 roku

w VR6 też jest inny

mnie interesuje tył w sedanie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pf, nie doczytałem :D Z tyłu nie ma "poduszki górnego mocowania" tylko jest guma między sprężyną a miseczką, na górze to jest gumowy pierścień o średnicy sprężyny grubość ok 2-3 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vander

Ja miałem podobnie. Wymieniłem sobie sam poduszkę amortyzatora ( ona jest razem z łożyskiem) z przodu . Wymieniłem też amortyzator ( żle zrobiłem ale tylko 1) I ....coś stuka na wybojach. Odkręciłem i sprawdziłem....OK Co to stuka? Hmmmm Okazuje się, ze amortyzator był ten tani ( strasznie miękki) i wszystko było dobrze poskręcane to ...właśnie. nigdy nie wymieniać pojedyńczego amora i raczej na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcając swoje amortyzatoty (oddaje do reklamacji bo poleciał z jednego olej) i porównójąc do etki zauważyłem że brakuje mi tulejek (nr 11 na rysunku) na obu amorkach. Zna ktoś może wymiary tych tulejek? Może bym coś dobrał w garażu.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo zjd, czy ono jest do tyłu czy przód?? Jak przód to może ma ktoś foto tyłu, bo mnie czeka wymiana amorów tyłu:(??

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przód. Tył masz pozniżej.

81575579.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, czy w przedniej kolumnie w skład jednego z elementów w passacie b4 z 94r jest jakaś podkładka w okolicach poduszki amortyzatora? chodzi dokładnie o ten opis :Demontaż i montaż kolumny zawieszenia, wymiana łożyska

Parę dni temu wymieniałem poduszkę i łożysko i nie było żadnej podkładki, więc jeżeli jakaś jest to gdzie dokładnie. Dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez slawciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed weekendem wymieniałem amorki z przodu i takowa tuleja, a raczej podkładka była w obu kolumnach... przychodzi ona pod kielich trzymający sprężyne. Tak to u mnie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed weekendem wymieniałem amorki z przodu i takowa tuleja, a raczej podkładka była w obu kolumnach... przychodzi ona pod kielich trzymający sprężyne. Tak to u mnie wyglądało.

Więc dzisiaj powymieniałem amorki z przodu, nie ma tam żadnych podkładek, mowa o B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Podkładka powinna być między "trzpieniem" amortyzatora, a kielichem. Może ktoś kiedyś o nich zapomniał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Podkładka powinna być między "trzpieniem" amortyzatora, a kielichem. Może ktoś kiedyś o nich zapomniał...

Mam tego typu łożysko i poduszkę, to co widać wchodzi wraz z talerzem na trzpień amortyzatora, więc gdzie ta podkładka?

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=3176&d=1213603490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności