Skocz do zawartości
Gość podikar

Ubytek płynu chłodniczego ze zbiorniczka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego pytasz, nie możesz dolać oryginała VW?

Nie moge dolac oryginala bo po prostu go nie mam i w sklepie pewnie tez nie bedzie...A takie petrygo itp.. kupie bez problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moge dolac oryginala bo po prostu go nie mam i w sklepie pewnie tez nie bedzie...A takie petrygo itp.. kupie bez problemu..

 

W takim przypadku bezpieczniej będzie uzupełnić stan wodą demi.:)Ja bym nie wlewał żadnych innych obcych płynów w swoim Passku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten G12 to oryginal??:

http://moto.allegro.pl/item686323921_g12_plus_plus_1_5l_orginal_vw_audi_seat_skoda.html

 

---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 13:26 ----------

 

Na naklejce z butelki jest cos napisane ze to dodatek do plynu chlodniczego...jak to rozumiec.??To wkoncu to jest ten koncentrat do rozrabiania z woda czy nie??

Jest jeszcze ten...:

http://moto.allegro.pl/item679456569_plyn_do_chlodnic_oryg_vw_germany_1_5_l_czer_g12.html

Roznia sie czyms wiecej oprocz butelki i ceny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G12 plus - koncentrat; na butelce jest naklejona instrukcja w jakich proporcjach mieszać z wodą demi.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem.20 zł + 10 zł przesylka pobr. Mysle ze i towar i przesylka tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz zamowilem.20 zł + 10 zł przesylka pobr. Mysle ze i towar i przesylka tanie

 

Tanio,ja w dobrym sklepie płaciłem 26 zł.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaser

Mam podobny problem z wyciekiem w mojej b6. Mechanik zloklizowal wyciek chlodnicy na zgrzewie aluminiowej rury z plastykowa. Powiedzial, ze zostala fabrycznie zgrzana i nic nie da sie zrobic. Polecil uzyc plynu uszczelniajacego. Tak tez zrobilem, ale nic nie pomoglo. Moze ktos z was wie jak temu zaradzic w inny sposob?

Z gory dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by to widziec jak to wyglada zeby wiedziec co z tym zrobic kolego..... ale wiem jedno...

Skoro mechanik stwierdzil ze:

Powiedzial, ze zostala fabrycznie zgrzana i nic nie da sie zrobic.

to pierwsze co zrob to zmien mechanika.Wszystko sie da zrobic a skoro z gory gosciu zaklada ze nic sie nie da zrobic to tak jakby ci powiedzial zebys wyrzucil auto i kupil nowe bo nie da sie z nim nic zrobic...

Skoro to laczenie bylo zgrzane i zaczyna puszczac to napewno da sie potraktowac to jakims dobrym klejem po uprzednim spuszczeniu plynu i wysuszeniu i wyczyszczeniu.

Podjedz tez do jakiegos majstra,ktory zajmuje sie typowo chlodnicami i napewno bez zadnego problemu ci to zrobi a tego bezradnego juz sobie odpusc..

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z Passatem B5 1,9 TDi 110 KM, a mianiowicie ubywa mi woda z zbiornika od ukladu chłodzenia i nie wiadomo gdzie wycieka... ten korek wymienilem bo jakis osad jasny byl na zbiorniku wiec myslalem ze moze tu wycieka ale kupilem nowy i dalej lipa

 

Biały, suchy osad przy korku = płyn chłodzący do wymiany. :) U mnie ubytki były przy krućcu, plama płynu pod autem po każdym przejeździe - wymiana kompletu pomogła, sama uszczelka nic nie dała - po wymianie ubytki ustały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko sie da zrobic

W pasku b5 naprawa chlodnicy jest nieoplacalna i malo skuteczna. Zalecana tylko wymiana. To jest zdanie faceta, ktory naprawia chlodnice od ponad 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do temat chociaż odnośnie samochodu Skoda Fabia 1.2.

 

Znika płyn. Plam na parkingu nie ma. Ostatnio po okręceniu korka

przy wyłączonym silniku - poziom płynu podniósł się i sporo płynu

cofnęło się do zbiorniczka?

 

Co to może być?

 

Dodam, że słychać przelewający się płyn chłodniczy w środkowej części kokpitu przy zwiększaniu obrotów.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że słychać przelewający się płyn chłodniczy w środkowej części kokpitu przy zwiększaniu obrotów.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

poszukaj tematow dot. kamyczkow, bulgotania, przewlewania sie wody...a na wstepie wymien korek na nowy, u mnie przestalo ubywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska z silnikiem ajm 115km i mam problem z wyciekającą woda:/

 

Woda ucieka mi już od dłuższego czasu (około 6-7 miesięcy) wymieniłem już zbiorniczek na nowy, wymieniłem już korek, pompe wody i nic nie pomaga. Wracając z niemczech okolo 800 km musiałem srednio stawac co 150-200km aby uzupełnić płyn. Zauwazyłem tez gdy dynamicznie przyspieszam slychac dziwny dzwiek z komory silnika tj. bulgoczenie (nie wiem czasami czy to nie jest dzwiek klimy). Po rwanej (nerwowej) jeździe powyzej 130km/h gdy juz stane i podniose maske do góry to pod zbiorniczkiem plynu do chłodnicy widać mokre ślady na dolnej osłonie silnika, wydaje mi sie ze robi sie zbyt duze cisnienie i wyzuca przez zaworek pod zbiorniczkiem.

 

Gdy poruszam sie spokojnie po mieście bez szaleństw jazda max 70-80km/h wody nie ubywa. Na postoju brak śladów wycieków.

 

Wydaje mi sie ze gdyby to była uszczelka to by juz jej dawno nie było (wypluło by ja)

 

Proszę o pomoc, jakieś rady bo zbliża sie zima i szkoda płynu chłodniczego, nie chciałbym aby mi też coś zamarzło i rozsadziło.

 

pozdrawiam

Edytowane przez andrut90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększone ciśnienie w układzie to w 70% uszczelka pod głowicą reszta to wina korka czujnika lub termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewien mechanik mowil mi ze gdyby to byla uszczelka to po takim czasie by ja wypluło:/ a wymienilem juz zbiorniczek na nowy z korkiem i wymienilem jeszcze raz korek i nie pomoglo:/

spróbuje jeszcze termostat a jak to nie pomoze to niestety szykuje sie cos grubszego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po naprawie i byla to uszczelka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wymienilem juz zbiorniczek na nowy z korkiem i wymienilem jeszcze raz korek i nie pomoglo:/

spróbuje jeszcze termostat a jak to nie pomoze to niestety szykuje sie cos grubszego

Też mi tak wmawiali, jakież było zdziwienie po zdjęciu głowicy, jak okazało się że głowica lekko zdeformowana i puszcza :mad: ale z 500 PLN poszło się bzykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat: "witam Koledzy

U mnie ten sam problem-gdzieś znika!ale chciałem zapytać czy ktoś z was ściągał dolną pokrywę silnika?odkręciłem przód i wisiało mi na środku.czy tam są jakieś śruby do odkręcenia lub może wystarczy szarpnąć i wyjdzie.Jak zauważyłem przednia osłona jest chyba na zakładkę z tylną?

Podpowiedzcie jakieś solucje na ten temat"

 

Na środku pokrywy zachodzą na siebie i są jednocześnie przykręcane na 3 śruby (takie krótkie z duzy płaskim łebkiem i takim charakterystycznym gwintem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkreć te trzy śruby i jescze są dwie od osłony skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przednia osłona jest chyba na zakładkę z tylną

Jesli chodzi o ta plastikowa pokrywe pod komora silnika i skrzynią biegow to jest tak jak piszesz ;)

901867129741d22a.jpg

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności