Skocz do zawartości
Gość podikar

Ubytek płynu chłodniczego ze zbiorniczka?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wymieniam, jutro mam płacić. Czyli jutro wieczorkiem napiszę Ci.

Miało być 800-900, a wyszło 1200. Do roboty było więcej niż tylko planowanie głowicy i wymiana uszczelki. Ale silnik inaczej chodzi - zaczął miło mruczeć, wyciszył się (i to nie tylko moje zdanie), a co ważniejsze nie bulgocze w nagrzewnicy i wieje ciepłym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam taki problem :( przy ostrzejszej jeździe ubywam mi płyn a mianowicie wyrzuca go przez zbiorniczek, gdy odkręcę korek poziom się poniesie, po drugie mam bardzo słabe ogrzewanie w aucie, silnik nie osiąga 90 stopni, moje pytanie czy to wina termostatu czy możne padnięta uszczelka pod głowica ( niby są z aluminium wiec trudno o takie coś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy ostrzejszej jeździe ubywam mi płyn a mianowicie wyrzuca go przez zbiorniczek, gdy odkręcę korek poziom się poniesie
czyli najprawdopodbniej
padnięta uszczelka pod głowica

Sprawdzic plyn chlodzacy na zawartosc spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I mnie też dopadł ten problem ze znikaniem płynu :-|. Olej czysty, nie przybywa go ani nie ubywa, mazi pod korkiem nie ma, płyn też czysty, bez śladów oleju.

Mniej więcej zlokalizowałem, gdzie się płyn zbiera po wycieku (tam jest chyba jedna z poduch silnika):

dsc00111x.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ale nie mogę zlokalizować źródła :-/. Co prawda, jest troszkę mokro w pobliżu króćca:

dsc001130.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Chyba nie pozostaje mi nic innego, jak na początku go wymienić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzic czy plyn nie zawiera spalin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sprawdzic czy plyn nie zawiera spalin?
Są dwie metody. Pierwsza odkręcić korek i wsadzić narząd powonienia jak najbliżej zbiorniczka wyrównawczego i spróbować wyczuć zapach (smród) wydobywających się spalin. Ta metoda nie polecana z kilku powodów; zbyt słaby zmysł powonienia nie wyczuje smrodu spalin, bądź ich ulatnianie jest tak znikome a także groźba poparzenia jego, a to jest wystarczający powód aby nie stosować tejże metody. Druga metoda poczytać forum i doczytać że jest urządzenie, które potrafi wyczuć za nasz narząd powonienia że w układzie występuje O2 wraz z CO2 zwane spalinami. Urządzeniem takim dysponują warsztaty samochodowe, stacje diagnostyczne. No chyba że pragniesz sam się zaopatrzyć w takowe. Ale to już twój wybór. Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie, mechanik powiedział ze płyn chłodniczy w ogole nie ma krążenia ze pompa wody mogla paść a dokładniej łopatki, czy to możliwe ze przez to by mi płyn wywalało przez zbiorniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pompa padla ostatnio i sie silnik przegrzewal, ale plynu mi nie ubywalo. Za duzo cisnienie masz w ukladzie, a to wskazuje na uszczelke.

Swoja droga to czemu masz w opisie silnik 131PS w 99roku? One byly dopiero w B5 FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka z tym 131 ::) ale w sumie żadnej mazi pod korkiem oleju nie ma itd a uszczelka niby z aluminium jest wiec trudno ja wydmuchać jedynie prędzej głowica pójdzie :(: to mówisz ze to nie wina pompy wody? brak krążenia mówili w układzie :( brak sil już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli brak krazenia, to czemu wode wypycha przez zbiorniczek? Walnieta pompa powoduje brak krazenia. Najlatwiej jest ja sprawdzic sciagajac weze od nagrzewnicy (przy podszybiu) i sprawdzic czy na jalowym jest krazenie do nagrzewnicy.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo może się gotuje czy coś? mi cały czas ta czarna myśl krąży po głowie ze może mikro pęknięcia w głowicy są :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo może się gotuje czy coś? mi cały czas ta czarna myśl krąży po głowie ze może mikro pęknięcia w głowicy są
Tak czy siak chyba trzeba bedzie rozbierac silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no będzie trzeba bo przy okazji zrobię rozrząd a jak coś później głowica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam auto odebrałem lecz nie wiem jeszcze jak z płynem czy ubywa, ale jedno wiem brak ogrzewania i bulgotanie w w desce rozdzielczej silnik trzyma temperaturę 90 stopni, pomocy co to może być?? może znacie dobrego mechanika z okolic żar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam auto odebrałem lecz nie wiem jeszcze jak z płynem czy ubywa

To co zrobił "mechanik" ?

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=83506

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=83163

 

Pisanie w trzech tematach niewiele pomoże. :glaszcze

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bulgotanie w w desce
Normalny objaw po wymianie termostatu. Poszukaj hasła: kamyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze u mnie jakby nie było obiegu po ostrzejsze jeździe zamiast cieple powietrze to leci zimne jak klimatyzacja, ale nie ta pora roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ze u mnie jakby nie było obiegu po ostrzejsze jeździe zamiast cieple powietrze to leci zimne

A sprawdziles?

Walnieta pompa powoduje brak krazenia. Najlatwiej jest ja sprawdzic sciagajac weze od nagrzewnicy (przy podszybiu) i sprawdzic czy na jalowym jest krazenie do nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się muszę dorzucić do tego tematu. Zwiewa mi co jakiś czas płyn chłodniczy, dokładniej muszę dolać gdzieś z litr na miesiąc, jestem świeżo po wymianie termostatu, objaw zarówno przed wymianą jak i po niej. Wycieków okiem nie zauważyłem. Obecnie gdy są mrozy powróciło dziwne bulgotanie przez pierwszych kilka minut jazdy porannej. Mozna to jakoś sprawdzić skąd to leci czy trzeba się bawić w detektywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna to jakoś sprawdzić skąd to leci
mamy ci palcem wskazac?

Jest duzo elementow w ukladzie chlodzenia, przez ktore moze uciekac plyn, wiec proponuje na poczatek zapoznac sie z calym tematem i jemu pokrewnymi, a nastepnie

bawić w detektywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności